Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa Arizkungo ihauteriak. Arizkun 2003-03-4

Emaile ezberdinak

IV / 3
Irudi artxiboa Jexux Zulaika Beote; Zarautz 2001-09-13

Ikusmira Bideo Ekoizleak

V / 8
Irudi artxiboa Euskadi, atsegin handiz; Euskadi, con mucho gusto; Pays Basque, avec plaisir; Basque Country, with pleasure Eusko Jaurlaritzako Industria, Merkataritza eta Turismo Saila V / 8
Irudi artxiboa Baile de la Era de Estella; Tres Siglos de Danza; Estella; Historia-Arte-Folklore Produkzioa eta emailea: Ibai-Ega Dantza Taldea eta Lizarrako Gaiteroak V / 8
Irudi artxiboa Ahozko Inprobisazioa Munduan Hiru; Miramarko Topaketak

Euskal Herriko Bertsozale Elkartea

V / 8
Irudi artxiboa Ahozko Inprobisazioa Munduan Bi; Jaialdia Lugaritz

Euskal Herriko Bertsozale Elkartea

V / 8
Irudi artxiboa Ahozko Inprobisazioa Munduan Bat; Jaialdia Euskalduna

Euskal Herriko Bertsozale Elkartea

V / 8
Irudi artxiboa Euskal Dantzarien Biltzarra; Aldaerak: Gipuzkoako Dantzen Urratsak

Euskal Dantzarien Biltzarra; 2004

V / 8
Irudi artxiboa Antso Handia Pastorala; Maule 2004

Aldudarrak

V / 8
Irudi artxiboa Basque Music; Música Vasca

Egilea: Syntorama

Emaileak: Bidaia, Juan Mari Beltran, Alboka

V / 8
Irudi artxiboa Lanz-Ihauteriak; Heletta-'Corpus'; 1973

Emaile ezberdinak

IV / 3
Irudi artxiboa Nazioarteko Trikitixa Jaialdia 2003

Euskal Herriko Trikitixa Elkartea

IV / 3
Irudi artxiboa Hernani: XX. mendeko ahozko historia txikia

Dobera Euskara Elkartea

Themovie comunicación interactiva

IV / 3
Irudi artxiboa Ibon Koteron; 'Airea'; Albokarien Hernaniko 12. Topaketa

Egilea: H.M. Txokoa Emailea: Ibon Koteron

IV / 3
Irudi artxiboa Lizarrako Gaiteroak; Kontzertua; Hernani 2006-01-30 Lizarrako Gaiteroak IV / 3
Irudi artxiboa Aitor Amilibia, Txistu kontzertua; Hiru zuloei zirika; Hernani 2004 Berziztu Txistuzale Elkartea IV / 3
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES 8 Egilea: Eugenio Monesma Emailea: Emaile ezberdinak V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES 7

Egilea: Eugenio Monesma Emailea: Emaile ezberdinak

V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES; 6 Egilea: Eugenio Monesma Emaile: Emaile ezberdinak V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES; 5 Egilea: Eugenio Monesma Emaileak: Luis López: Cordelero de Tafalla Familia Ancho: tejados te tablilla Arturo y Javier Sáez: el queso pastoril Francisco Javier Manden: trufa en el valle de Metauten V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES 4 Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaileak: Florentino Ibarra: el guante de laxoa Jesus Juanto: la laya navarra V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES; 3 Egilea: Eugenio Monesma Emaileak: Agustín Anchordoqui: cestos de castaño Miguel Urroz: rastrillos y carracas; 01·01·03 Jose Luis Ansó: cucharero de Oitz Cañicero de Tudela Francisco Larretxea: kaikus María Vértiz: kuajadas Juan Pedro Goñi: kaikugile Jorge Urteaga: yuguero V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES; 2 Zuzendaria: Eugenio Monesma Emailea: Emaile ezberdinak V / 8
Irudi artxiboa NAVARRA: TRADICIONES Y COSTUMBRES 1 Egilea: Eugenio Monesma Emaileak: Emaile ezberdinak V / 8
Irudi artxiboa ROMERIA DEL ROCIO INFORME SEMANAL; TVE1 V / 8
Irudi artxiboa LUCIA DA CONCENÇAO / LA CIEGA DE COVELO TVE2 NOTICIAS V / 8
Irudi artxiboa UNIDOS POR UN RÍO; USANDIZAGA Y RAVEL SINCRO PRODUCCIONES V / 8
Irudi artxiboa MINISTRILS DEL RAVAL; QUINA CANYA! MINISTRILS DEL RAVAL V / 8
Irudi artxiboa INSTRUMENTOS MUSICALES DE BARRO EN ANDALUCIA Emaile ezberdinak V / 8
Irudi artxiboa GRANADOS, EL COLOR DE LA MUSICA TELEVISIÓ DE CATALUNYA; ÓRBITA PRODUCCINS AUDIOVISUALS V / 8
Irudi artxiboa GALA PREMIOS MAX; TEATRO ARRIAGA BILBAO TVE2 V / 7
Irudi artxiboa PAMPLONA 1948 EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa SAN FERMIN 1928 Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa EUSKO IKUSGAYAK EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa Intxixu-ihauteri

Egileak: Mikel Mendizabal; Pello Añorga; Jose Luis Rubio Emaileak: Emaile ezberdinak

V / 4
Irudi artxiboa FIESTAS MONDRAGON EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa DANZAS INTERNACIONALES, HEMENGO DANTZAK

NAFARROAKO GOBERNUA, HEZKUNTZA ETA KULTURA DEPARTAMENTUA Emaile ezberdinak

V / 7
Irudi artxiboa TELENORTE ' EUSKADI DE CERCA' TELENORTE TVE V / 7
Irudi artxiboa AU PAYS DES BASQUES EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa Euskal Herriko Soinu Tresnak Juan Mari Beltran Argiñena zuzendaria Emaile ezberdinak: Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Maurizio Elizalde; Iruñako Gaiteroak; Auntxa eta Iturbide; Ramon Goikoetxea V / 4
Irudi artxiboa LOS MINISTRILES DEL REY TEOBALDO; ESTELLA - LIZARRA; S. PEDRO LA RUA Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa 10 URTE HAMAIKA KOMERI BEGIGORRI BILDUMA; MARAMANDI KULTUR BAZKUNA V / 7
Irudi artxiboa EL Altoaragón a través de su música popular Guión y Dirección: Eugenio Monesma y Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' Emailea: Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' V / 3
Irudi artxiboa BERTSOLARI TXAPELKETA NAGUSIA 2001 EUSKAL HERRIKO BERTSOZALE ELKARTEA ETA ETB V / 7
Irudi artxiboa La España prodigiosa; Nuestras fiestas IV La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

Guión y Dirección: Eugenio Monesma La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

V / 3
Irudi artxiboa RECOLLEITA DE DANZAS E MUSICA TRADICIONAL DE BRETOÑA; GRUPO IAR A CORUÑA

Emaile ezberdinak

II / 5
Irudi artxiboa ORGANOS Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa TXISTULARIEN ALARDEA ETB 1 V / 7
Irudi artxiboa Charmeurs d'oiseaux & siffleurs de danses

Réalisation: Denis Illionat Emaileak: Eloi Fastré; Louis Granier; Alfred Saurel; jean Mestriés; Raoul Moulet; Jeanne Olivier;Christian Perboyre; Gratien Blanc; Benoit Bruder; Lionel Gourc; Régina Malbert; Jean Louis Paredes; Martine Pi; Amic eta Segal Bedel; Claude Cubaynes; Joseph Bex

V / 3
Irudi artxiboa Printemps de chanteauneuf 1995; Sonneurs et chanteurs Musique traditionnelle de Bretagne Lalour/Ebrel; Kanerezed Plougerne; Le Meur/Toustous Le Boularger/Simon; Lefevre/Baucher; Vassalo/Gueblez hetet/Le Goff; Riou/Hénaff; Le Buhé/Cariou Riwoalen; Marie/Kerjean; Riou/Irvoas; Patrick Lancien; Le Balc'h/Le Breton; Boeuf IV / 2