Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (Menbranofonoak -> Kolpeaturik -> Danborrak makilez)

Orria: 1 Guztira: 6 (278 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa Enciclopedia della musica sarda. Strumenti musicali 1

Francesco Casu; Marco Lutzu;

XVIII / 1
Fonoteka Tamboriteros leoneses. El Bierzo;

Victorino Fernández Merayo - El Valle (1913-1996); Benigno González López - Paradasolana (1925-2011); Ricardo Díez Fernández - Arlanza (1920-2006); Leoncio Canseco - Riego de Ambrós (1933); Isaac Rodríguez Bañuelas - Espinoso de Compludo (1931); Pedro Burdiel - San Justo de Cabanillas (1930-2015); Argentina y Argila Fernández Mártinez (Santa Cruz de Montes); Adelino Rodríguez Arias - Peñalba de Santiago (1914-2008); Pedro Burdiel Budiel - San Justo de Cabanillas; Benito Alvarez García - Manzanedo (1909-?); Gregorio García Pardo - Colinas del Campo de Martín Moro (1907-2003); Rosario Blanco González - San Andrés de las Puentes (1925); Antonio Blanco González - San Andrés de las Puentes (1933); Adelino Rodríguez Arias - Peñalba de Santiago (1914-2008);  Francisco Palacio Nuñez -Turienzo Castañero (1925-215); Miguel Tercero - Castropodame (1924-1999); José Marqués González - Noceda del Bierzo (1911);  Fernando Fernández Fernández - San Adrian de Valdueza (1939); Leoncio Canseco - Riego de Ambrós (1933); Silverio González Voces - Quilós (1922-2012); Argentina Fernández Martínez - Santa Cruz de Montes

V / 6
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 11. JARDUNALDIAK; Herri Musika Bildumak; 2012-11-17; 2012-11-18; Oiartzun

Egilea: Soinuenea; Emaileak: José Luis Loidi,  Lourdes Yarza, Juan Mari Beltran Argiñena, Alfonso Fernández García, Ana Telletxea, Mikel Lasarte, Jon Ansorena, Iñaki Eguren, Haritz Ezeiza, Diego de Vera, Lizarrako gaiteroak, Salvador Martínez, Juan Carlos Duñabeitia eta Gorka Sarasa, Lara Mitxelena, Haritz Ezeiza,  Sebastián Ustarroz, Ixiar Jauregui.

Smedia1/bid_2011-2020/2012/2012-11-17,18.oiartzun.hm11.jardunaldiak
Fonoteka Tamboril por gaita. La figura del tamborilero salmantino;

José Ramón Cid Cebrián; Miguel Manzano Alonso;

V / 10
Fonoteka HM Udako kontzertua; 2002-07-06; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Lizarrako Gaiteroak

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lizarrako Gaiteroak/Gaiteros de Estella, Salvador Martinez Garate (1. gaita), Juan Carlos Duñabeitia Cardiel (2. gaita), Aitor Gil Moler (danborra)

TORNOLA/AUDIO_02/HM KONTZERTUAK
Irudi artxiboa Pelo gato 24; Cantigas e xogos para nen@s

Asociación de Gaiteiros Galegos; Emaileak: Sonia Lebedynski, Mercedes Arribe, Señora Carmen, Xabier Díaz, Xurxo Souto, Leilía, Fuxan os Ventos, Migallas, Charanga "Vai de Baile", Xosé Liz, Begoña Riobó, Pancho Álvarez, César Longa, Segundo Grandío, Paulo Nogueira, Magoia Bodega

V / 10 (Fonoteka)
Fonoteka Pelo gato 24; Cantigas e xogos para nen@s

Asociación de Gaiteiros Galegos; Emaileak: Sonia Lebedynski, Mercedes Arribe, Señora Carmen, Xabier Díaz, Xurxo Souto, Leilía, Fuxan os Ventos, Migallas, Charanga "Vai de Baile", Xosé Liz, Begoña Riobó, Pancho Álvarez, César Longa, Segundo Grandío, Paulo Nogueira, Magoia Bodega

V / 10
Fonoteka Kostaldeko soinuak; Kantuz kantu eta doinuz doinu euskal kostaldetik; Juan Mari Beltran

Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Aitor Gabilondo; Ixiar Jauregi; Javier Ignacio Larraioz "Larri"; Carlos Irigoien

III / 3
Fonoteka Déixao andar...; Carapaus

Emaileak: Carapaus; Emilio Lois: gaitas, acordeón diatónico, pandeireta e voz solista no Pasodobre do Carneiro; Oli Xiráldez: frautas e berros; Sabela Galbán: acordeón e voz; Gustavo Couto: tambor, voz e aturuxos; Adrián Lareo: bombo e voz

II / 5
Fonoteka Livres e loucas; Habelas Hainas

Emaileak: Habelas Hainas; Arantza Alfaia; Patricia Gamallo; Jara Ortiz; Sandra Tamayo; (convidadas:); Antía Ameixeiras; Pablo Dalama; Olalla Liñares; Manu Paino; Fernando Campos; Luz Fandiño

V / 10
Fonoteka Del Origen; Gaita-Brass

Emaileak: Gaita-Brass; Ricardo Oficialdegui Lizaur; César Jimeno Sánchez; David Jurio Iriarte; Fernando Rubio Berástegui; Javier Rubio Berástegui; Diego Jurio Iriarte; Imanol Izuriaga Pérez; Fermín Armendáriz Amatriain; Fran Catalán Yárnoz

VI / 10
Irudi artxiboa 2016-09-04; HM Jardunaldiak; HM Udako Kontzertua; Donostia 2016; Manuel Pérez; Beltran hirukotea; Brigada Victor Jara; DIGITAL

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Manuel Pérez; Beltran hirukotea; Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; "BRIGADA VICTOR JARA"; Catarina Moura; Luís Pedro Madeira; Luís Peixoto; Quiné Teles

Smedia1/bid_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2016-09-02; HM Jardunaldiak; Oiartzun; Kontzertua; Europar danbolinteroen hiru eredu; Soinuenea; Txistulariak eta danbolinteroak; Euskal Herria; Portugal; Gaztela eta Leon; Aitor Arozena; Araitz Arozena; Angelo Arribas; Manuel Pérez; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Aitor Arozena; Araitz Arozena; Angelo Arribas; Manuel Pérez

Smedia1/bid_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2013-04-13; HM Udaberriko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; JUAN ARRIOLA eta ARKAITZ MINER; Hariari tiraka; Alberto Jambrina; Pablo Madrid; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Arriola; Arkaitz Miner; Juan Mari Beltran; Alberto Jambrina; Pablo Madrid

Smedia1/bid_2011-2020/2013
Irudi artxiboa 2012-10-06; HM Udazkeneko kontzertua; Pablo Carpintero eta Rosa Sánchez; (Galizia); Amaia Zubiria eta Edorta Amurua; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Amaia Zubiria; Edorta Amurua; Rosa Sánchez; Pablo Carpintero; Gustavo Couto

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Irudi artxiboa 2011-07-16; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Arditurri; Oiassoko baskoiak; Ludi Scaenici; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ander Barrenetxea; Beñat Ralla; Aitor Gabilondo; Juan Mari Beltran; DANIELE ERCOLI; ROSSANA DAMIANI; ROBERTO STANCO; CRISTINA MAJNERO; GAETANO DELFINI

Smedia1/bid_2011-2020/2011
Irudi artxiboa 2012-01-14; HM Neguko kontzertua; Mixel Etxekopar; Ynarhu, Jesus Gonzalez Brito & Mao Fermín (Venezuela); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ynarhu Silva, Jesus Gonzalez Brito eta Mao Fermin Ruiz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Irudi artxiboa 2019-02-06; HM Neguko kontzertua; Caubet gogoan; Hermanos Ramos (Segovia); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: JEAN MIXEL BEDAXAGAR; TITIKA REKALT; JUAN MARI BELTRAN; Alfredo, Ricardo eta Luis Ramos; Pancho Sánchez

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Irudi artxiboa 2018-12-16; HM Udazkeneko kontzertua; Bufalodre; Folketan; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bufalodre; Francesc Sans (sac de gemecs); Iris Gayete (flabiol, tamborín); Daniel Carbonell (tarota); Folketan; Javier Ortiz de Zarate; Luis Zulueta; Ramiro Lamas; Nerea García; Gorka Agirregabiria; Xurxo Gago; Fernando Baños; Aitor Gorostiza; Julen Murga

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2018-05-05; HM Udaberriko Kontzertua; Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur Taldea; Tomás Díaz (Gaita 1era); Xabier Maritxalar (Gaita 2º); Joseba Lasarte ( Gaita 1era y percusión); Edurne Jauregui (Gaita 2º y percusión); Jesús Soria (Tuba); Shanti Díaz (Atabal)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2017-07-08; HM Udako kontzertua; Iñaki Arbelaitzi omenaldia; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ixiar Jauregi; Ander Barrenetxea; Juan Mari Beltran; Orkatz Arbelaitz; Itziar Navarro; Manuel Pérez Becerro; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Amaiur Cajaraville; Lorena Zalakain; Maddi Arana; Juantxo Zeberio; Migel Zabaleta (aurkezlea)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2016-04-23; HM Udaberriko kontzertua; Hernani Musika Eskolako txistulariak; Xeremiers de Muro; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Hernani Musika Eskolako txistulariak; Iñaki Eguren (zuzendari), Idoia Ansorena, Jon Ansorena, Patri Arozena, Ander Arandia, Haritz Ezeiza, Aitziber Garin, Edorta Lizarraga; Xeremiers de Muro

SMEDIA1/BID_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2014-12-27; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Donostiako txistulariak; Ringorrango; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Donostiako txistulariak; Jose Inazio Ansorena, Jon Irazoki, Aitor Arozena, Agustin Laskurain; Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-10-25; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ezberdinak Gaitero Banda; Aurkezlea: Kepa Pinedo; Madlot; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Ezberdinak Gaitero Banda; Joxe Antonio Peciña Sáez de Cámara (Gaita 1ª); Félix Vicente Pedrosa (Gaita 2ª); José Miguel, Txemi, Napal Urdiain (Tambor); Judica Lookman: diatonic accordions, Dutch bagpipes, cow horn; Bert Lotz: Dutch bagpipes, cow horn, shawm, vocals; Roald Keuning: hurdy-gurdy; Imanol eta Iñigo

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2013-12-28; HM Neguko kontzertua; Beltxaren bikotea; Os Miñotos; Os Minhotos; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lina Andueza; Ana Telletxea; Mikel Petrirena; Os Miñotos; Alberto Castro (Gaita, Pandeiro, Pandeireta, Bombo); Bruno Villamor (Gaitas (Re, Do, Sol), Zanfona, Requinta, Pandeireta, Tamboril), Paula Fernández (Acordeón), Vitor Otero (Zanfona, Gaitas, Percusións), Xaneco Tubío (Tamboril, Pandeiro, Pandeireta, Tixoletas, Ferriño), Mónica Fernández (bombo)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa HM Neguko Kontzertua; 2012-12-29; Alba Gutiérrez eta Yoni Martínez; Joka Taldea; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Alba Gutiérrez (voz, percusiones y rabel); Yoni Martínez (voz, percusiones y gaita); Beinat Izagirre; Ander Blasco; Josu Cabrero

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Irudi artxiboa HM Udako kontzertua; 2010-07-03; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; La Chaminera; Gorka Zabaleta eta Eider Zabaleta; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: La Chaminera; Ángel Vergara; Mª José Toche Menal; Gorka Zabaleta eta Eider Zabaleta

SMEDIA1/BID_2011-2020/2010
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2010-05-08; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; John Stewart; Xalbador eta Ihidoi; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Xalbador eta Ihidoi; Daniel Aire "Xalbador"; Gerard Ihidoi; Laurent Ascarain (gitarra); John Stewart; Urritz Vidal

SMEDIA1/BID_2011-2020/2010
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2010-01-30; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Asturiasko pandereterak; Bizkaiko dultzaineroak; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Asturiasko pandereterak. Anelís González, Marta Elola eta Patricia del Valle; Bizkaiko dultzaineroak; Anton Bretos (Dulzaina); Iñaki Zunzunegi (Dulzaina); Jon Ander Madariaga (Tambor); Aitor Serrano (Acordeón); Aitor Gorostiza (Pandero); Iñaki Zorrilla (Dulzaina); Pedro Kortabitarte (Dulzaina); Alberto Artal (Dulzaina); Mikel Maguregi (Percusión)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2010
Irudi artxiboa 2009-10-17; HM udazkeneko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Mielotxin; ROSER OLIVÉ, PERE OLIVÉ & companyia; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Mielotxin; Iñigo Aguerri; Ismael Yagüe; Pablo Castanera; ROSER OLIVÉ, PERE OLIVÉ & companyia; Pere Olivé; Roser Olivé; Sandra López; Àgata Fortuny

SMEDIA1/BID_2011-2020/2009
Irudi artxiboa 2008-10-25; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Mamadu Cissoko; Arozenatarrak; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Mamadu Cissoko (kora eta ahotsa); Javi Blanco (djembe); Arozenatarrak. Aitor Arozena (txistua eta danbolina), Urko Arozena (perkusioak) eta Xanet Arozena (gitarra)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2008
Irudi artxiboa Udako kontzertua; 2008-07-12; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Gasteizko Udal Folklore Akademia; Pasatrés; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Gasteizko Udal Folklore Akademia; Miren Del Rio; Irune Arroita; Iñaki Palacios, Mirari Jauregi; Karmele Berriozabal; Ekaitz Santacilia; Dani Compañon; Pasatrés; Diego Escolano (gaita, gaita de boto, chiflo, salterio y flautas), Jonas Jimeno (percusiones tradicionales y jaz), Victor Monzón (gaita, gaita de boto y clarinete) y Nuska Corriá (acordeón y flautas de pico)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2008
Irudi artxiboa 2008-04-12; HM Udaberriko kontzertua; Oiartzun; Arkaitz Miner; Biolina euskal herri dantzan; Cant valencia D' Estil; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Arkaitz Miner; Juan Mari Beltran; Alan Griffin; Juanjo Otxandorena; Cant valencia D' Estil; Josep A. Aparicio "Apa"; Trini Carballo; Josemi Sanchez; Pau Poig; Pep Juste; Rafa Solves

SMEDIA1/BID_2011-2020/2008
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2007-10-06; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Eivissa; Ibiza; Antoni Marí Marí; Josep Maria Cardona Serapio; Iruñeko Gaiteroak; Gaiteros de Pamplona; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Emaileak: Antoni Marí Marí; Josep Maria Cardona Serapio; Iruñeko Gaiteroak; Gaiteros de Pamplona; Javier Lakunza (gaita), Jose Luis Fraile (gaita) eta Joseba Salguero Segura (danborra)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2007
Irudi artxiboa HM Udako Kontzertua; 2006-07-01; Aintzina; Gaiteros de la Rioja; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Aintzina; Zigor Sagarna: ahotsa, panderoa eta baxua; Juanjo Otxandorena: bouzoukia eta ahotsa; Arkaitz Miner: biolina, mandolina eta ahotsa; Alan Griffin: haizezko soinu-tresnak eta ahotsa; Fernando Jalón eta Javier Soldevilla; Gaiteros de La Rioja

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2006-10-28; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Iruñeko Udal Txistu Banda; 21 botoi; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Iruñeko Udal Txistu Banda; F. Garaikoetxea, M. Aranburu, A. Martinez Arana, A. Martinez Olazaran, M. Tollar; 21 Botoi; Marinette Bonnert: akordeoi diatonikoa; Pere Romani: akordeoi diatonikoa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2005-04-23; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Enrique, Ana y Valentin, joteros de Falces; Faltzesko joteroak; Enrique García 'Kaniko'; Ana García Otxoa; Juan Alfonso Fernández García; Eva Tejedor Mier; Celso Díaz; (Asturias); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Enrique, Ana y Valentin, joteros de Falces; Enrique García “Kaniko”; Ana García Otxoa; Juan Alfonso Fernández García; Eva Tejedor Mier; Celso Díaz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Irudi artxiboa 2004-12-18; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; PAKO ESKUDERO; ASENTSIO BARRENETXEA (Oiartzun-Hernani); XEREMIERS DE SON ROCA; Tomeu Camps; Pere Joan Martorell; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: PAKO ESKUDERO; ASENTSIO BARRENETXEA (Oiartzun-Hernani); XEREMIERS DE SON ROCA; Tomeu Camps; Pere Joan Martorell

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-10-09; HM Udazkeneko Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Paco Diez; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Paco Diez (Gaztela eta Leon); Ander Barrenetxea; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); J.B. Robert; Beñat Itoiz; Alain Selvat; Pierre Etcheverry; René Couadou

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-06-26; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; MONTTETARRAK (Dultzaineroak); Manuel, Marisol eta Elena Sudupe; AGIRRETXETARRAK (Dultzaineroak); Konstantino, Eugenio eta Edurne Agirretxe; TURLACH (IRLANDA); Donal Thompson, Alan Griffin eta Juanjo Otxandorena; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: MONTTETARRAK (Dultzaineroak); Manuel, Marisol eta Elena Sudupe; AGIRRETXETARRAK (Dultzaineroak); Konstantino, Eugenio eta Edurne Agirretxe; TURLACH (IRLANDA); Donal Thompson, Alan Griffin eta Juanjo Otxandorena

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-04-03; HM Udaberriko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; BITORIANO LOIOLA IRIONDO "OSPAS" (soinua); JOXEMARI ASTIASARAN (panderoa); OS MIÑOTOS; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa;

Emaileak:

BITORIANO LOIOLA IRIONDO “OSPAS” (soinua); JOXEMARI ASTIASARAN (panderoa);

OS MIÑOTOS; Vitor Otero; Bruno Villamor; Xaneco Tubio; Marcos Galán

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2003-12-27; Neguko HM Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Antonio Sanchez Martin, el tamborilero de Maillo (Salamanca); Kepa Enbeita "Urretxindorra" bere bertsoetan; Jon eta Oihane Enbeita; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa;

Emaileak: Antonio Sanchez Martin, el tamborilero de Maillo (Salamanca); Jon Enbeita (1950); Oihane Enbeita (1978)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa 2003-10-18; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; MANUEL SORZABAL; EUSEBIO ALKAIN (HONDARRIBIA); Diego Escolano, Carolina Ibor, Ursula Solaz; (Aragoi); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: MANUEL SORZABAL; EUSEBIO ALKAIN; Diego Escolano, Carolina Ibor, Ursula Solaz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa 2003-07-05; HM udarako kontzertua; 1 eta 2; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Dultzaina Bizkaian; COBLA DE TRES QUARTANS DE LA CIUTAT; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: JAVI SANTAMARIA (dultzaina); AGUSTIN ALONSO (danborra); COBLA DE TRES QUARTANS DE LA CIUTAT; Marc Riera (flabiol i tamborino); Ferran Miquel (xirimia, flabiol i tamborino) -ezin izan zuen kontzertura etorri-; Galdric Santana (cornamusa, Xirimia, Bajón tenor y dirección).

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2002-10-19; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Baztango xulubitariak; Valentziako bikotea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Baztango xulubitariak; Javier Larralde Ustaritz (75 urte) txistularia; Juan Miguel Iriarte Antxorena (40 urte) atabalaria; Patxi Larralde Elizalde (36 urte) txistularia; Julian Elizalde Elizalde (43 urte) atabalaria; Xabier Durruti Sukilbide (26 urte) txistularia; Mikel Ortega Arraztoa (23 urte) txistularia; Oskar Fernandez Belmonte (31 urte) atabalaria; Iñaki Obregozo Istilart (26 urte) atabalaria; Jose Javier Indabere Otxandorena (25 urte) txistularia; Valentziako bikotea; Josemi Sánchez; Antonio de la Asunción; Cati Plana

SMEDIA1/BID_2011-2020/2002
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2005-10-22; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ansa Ahizpak; Gaiteros de Morella; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Ansa Ahizpak (Maider, Ainhoa, Arantxa), Gaiteros de Morella; José Vicente Castel Ariño, José Luis Prats Pascual, Sergio Soro Martí, David Viñals Rallo. David Sorribas Segura,. Marc Moles, Josep Adell Jovaní (Gaitas); David Soro Martí, Juan Adell Monfort, Carlos Felius, Victor Prades (tambores)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Fonoteka Danzas de San Vicente de la Sonsierra; 2003

Fernando Jalón; Jose Mari

III / 7
Fonoteka ERRIAREN ARNASA; txistu doñuak

Xabier Muñoz; Daniel Ugalde; José Ig. Goienetxea

VIII / 61
Fonoteka Registros Históricos; Volumen II

Gaiteros de Estella Salvador Martínez Gárate; Juan Carlos Duñabeitia Cardiel; Aitor Gil Moler; Manuel Montero López; Antonio Montero López; Jesús Montero López; Moisés Elizaga Carlos; Edilberto Elizaga Carlos; Miguel Angel Elizaga Arrastia; Eugenio Pérez de Lazárraga Miruri; José Pérez de Lazárraga Miruri; Pablo Pérez de Lazárraga Pascual; Eugenio Pérez de Lazárraga Pascual; Jesús Sanz Echavarri

VIII / 51

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.