Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (Aerofonoak -> Ezpain bibrazio (tronpeta))

Orria: 1 Guztira: 6 (296 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Soinu-tresnak ADARRA; AHUNTZ-ADARRA

Javi Martinez Ciriza

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak ADARRA; ADAR ZAHARRA

Ez dakigu. Azalean hau ikusten da gorriz idatzita: J. M. S

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak TRUTRUCA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Soinu-tresnak ERKE; ERQUE; CORNETA; CAÑA

Ez dakigu.

Eskailera-burua
Soinu-tresnak WAQRA PHUKU, WAQRA PUKU; CORNETA Erakusketa biltegia; aerofonoak
Biblioteka Enciclopedia della musica sarda. Volume 9. Strumenti musicali;

Francesco Casu;

Marco Lutzu;

XVIII / 1
Soinu-tresnak ESKOPETA-HODIZKO KORNETA

Ez dakigu.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Fonoteka Arenig; Gwilym Bowen Rhys

Emaileak: Gwilym Bowen Rhys; Gwen Màiri; Patrick Rimes; Marit Fält; Tegid Roberts; Aled Wyn Hughes; Dafydd Rhys Hughes; Euros Bowen

VI / 9
Fonoteka Livres e loucas; Habelas Hainas

Emaileak: Habelas Hainas; Arantza Alfaia; Patricia Gamallo; Jara Ortiz; Sandra Tamayo; (convidadas:); Antía Ameixeiras; Pablo Dalama; Olalla Liñares; Manu Paino; Fernando Campos; Luz Fandiño

V / 10
Fonoteka Del Origen; Gaita-Brass

Emaileak: Gaita-Brass; Ricardo Oficialdegui Lizaur; César Jimeno Sánchez; David Jurio Iriarte; Fernando Rubio Berástegui; Javier Rubio Berástegui; Diego Jurio Iriarte; Imanol Izuriaga Pérez; Fermín Armendáriz Amatriain; Fran Catalán Yárnoz

VI / 10
Irudi artxiboa 2012-06-30; HM Udako kontzertua; Trio Trasiego (Andaluzia); Joseba Tapia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Trio Trasiego; Manuel Naranjo Loreto; José Cabral; José Aibar “Güibo”; Joseba Tapia; Ibon Irijoa (saxofoia); Iban Urizar (tronpeta); Asier Ituarte (tronboia); Ramontxo Vega (tuba); Jokin Irungarai (jazpana); Xabier Berasaluze "Leturia"

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Irudi artxiboa 2011-07-16; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Arditurri; Oiassoko baskoiak; Ludi Scaenici; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ander Barrenetxea; Beñat Ralla; Aitor Gabilondo; Juan Mari Beltran; DANIELE ERCOLI; ROSSANA DAMIANI; ROBERTO STANCO; CRISTINA MAJNERO; GAETANO DELFINI

Smedia1/bid_2011-2020/2011
Irudi artxiboa 2007-07-21; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Formatia Flueras (Moldavia); J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Formatia Flueras (Moldavia); Ghenadii Boldisor; Pavel Tiganas; Daniel Olarasu; J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran

SMEDIA1/urtez-urte/2007
Irudi artxiboa 2018-05-05; HM Udaberriko Kontzertua; Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur Taldea; Tomás Díaz (Gaita 1era); Xabier Maritxalar (Gaita 2º); Joseba Lasarte ( Gaita 1era y percusión); Edurne Jauregui (Gaita 2º y percusión); Jesús Soria (Tuba); Shanti Díaz (Atabal)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2016-10-22; HM Udazkena; Berpizkundeko Musika; Jon Elizalde eta Pirenaeus consort; Carles Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Iago Irixoa (Perkusioa); Jordi Argelaga (Txirimia eta flautak); Noemi Argell (Tiorba); Jon Elizalde (Cornettoa, xirula eta txurulak); Carles Belda

SMEDIA1/bid_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2015-05-16; HM udaberriko kontzertua; Germán Díaz; David J. Herrington; Ernioko magalean; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Germán Díaz; David J. Herrington; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2011-02-05; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Gernikako Marijesiak; Ministrils del Raval; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa Emailea: Ministrils del Raval; Miqui Giménez (Guitarra, acordeón, flabiol y voz); Carles Llongueras (Gralla y voz); Jaume Moros (Fiscorn y voz); Joan Obradós (Tuba); Josep Mª Pey (Tenora); Pere Ruiz (Saxo soprano); Isi Vàzquez (Bateria y percusiones); Gernikako Marijesiak

SMEDIA1/BID_2011-2020/2011
Irudi artxiboa 2007-05-12; HM Udaberriko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Bandurria asturiana; Daniel García de la Cuesta; Inazki Taldea; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Daniel García de la Cuesta; Inazki taldea; Kristian Borda (soinua), Jose Angel Elizalde (soinua), Mintxo Garaikoetxea (xirula-Tronpeta), Battite Garat (trompeta), Sebastián Othaburu (bibolina) eta Paxkal Saintestebe (Perkusioa).

SMEDIA1/BID_2011-2020/2007
Irudi artxiboa 2004-10-09; HM Udazkeneko Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Paco Diez; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Paco Diez (Gaztela eta Leon); Ander Barrenetxea; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); J.B. Robert; Beñat Itoiz; Alain Selvat; Pierre Etcheverry; René Couadou

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Fonoteka Itzal Zaunka

Harkaitz Cano; Jexuxmai Lopetegi; Antton Olariaga; Satxa Soriazu; David Etura; Aitor Arozena; Xanet Arozena; Juan Manuel Urriza (Boli); Ander Zulaika "Tik tara"; Unai Moraza; Joanes Ederra "Buffalo"; Jose Alberto Batiz; David Soriazu; Andoni Garcia "Lauroba"; Julen Izarra; Luis Maria Moreno (Pirata); Juan Luis Perez Mitxelena (Petti); Lidia Insausti "Sky beats"; Andrea Lopetegi "Mor More"; Ane Arruti (Arrutiko Intxaurrak); Unai Moraza

XI
Irudi artxiboa Hauxe da despedidia; Oskorri

Oskorri; Iñigo Egia; Jose Urrejola; Gorka Escauriaza; Iker Goenaga; Anton Latxa; Natxo de Felipe; Xabier Zeberio; Bixente Martinez

Fonoteka XI
Fonoteka Hauxe da despedidia; Oskorri; Azken kontzertua

Oskorri; Iñigo Egia; Jose Urrejola; Gorka Escauriaza; Iker Goenaga; Anton Latxa; Natxo de Felipe; Xabier Zeberio; Bixente Martinez

XI
Fonoteka Ereñotzu

Xabi Solano Maiza; Arkaitz Minerl; Xabier Azkarate; Haritz Beristain "Txiki"; Ionmari Beasain; Ander San Jose; Imanol Urkizu; David Soler; Zigor Lampre "DZ"; Aitor Zabaeta; Amaiur Cajaraville; Joxean Goikoetxea; Kepa Junkera; Jon Elizalde "Jontron"; Javi Perez; Pello Gorrotxategi; Keu Agirretxea; Kris Solano; Sorgiñak; Gorka Sarriegi

IV / 6
Fonoteka G puntua

Gozategi; Asier Gozategi; Iñigo Goikoetxea; Imanol Goikoetxea; Dabitxin Gorospe; Iñigo Perona; Asier Sarasola; Asier Ercilla; Ainhoa gozategi; Julen Alonso; Xabi Zabala; Angel Unzu

IV / 6
Fonoteka NOMADAS

NUMIDIA; Suso Yera; Javier Bruna; Juan Antonio Jiménez; Karim Kerchit; Casi Carbonell; Javier Pérez de Obanos; Miguel Tantos; Javier Abad; Merche Abad; Valentín Martínez; Edor Zubeldia; Sergio Pérez; Luis Herrera; José Luis Fraile

V / 9
Fonoteka IL PUMA E GLI ARCONAUTI

Trencito de los Andes; Quintetto Cinquelyre; Laura Grasso; Paola Frondoni; Felice M. Clemente; Raffaele M. Clemente; Gilberto Maltinti; Antonio Ramous; Silvia Diano; Lidia Sanacori; Marco Bigarelli; Annarita Argentieri; Nazzarena Recchia; Fabio Rinaudo; Massimo Pirone; Michele Martuscello; Fabio Morbidelli; Riccardo Pupini

V / 9
Fonoteka ITSASOTIK ITURRIRA

Lurpekariak; Nerea Erbiti; Ion Celestino; Ander Garcia; Javier Callen; Daniel Lizarraga; Israel Tubilleja

VI / 7
Fonoteka Pieles; Canto al trabajo

Hainbat emaile; Jonatan Rodríguez; Fátima Rodríguez; Jeremías Martín; Germán G. Arias; Juan Antonio Mora; Ciro Hernández; Laura Álvarez; Jose Félix Álvarez; Fede Beuster; Ventor de la Guardia; Guillermo Molina; Dimas Cedrés; Ubaldo Pérez; Oswaldo Bordón

XI
Fonoteka Taumàtrop

Criatures; Ivó Jordà; Marçal Ramon; Toni Xuclà; Marcel Casellas; Pau Font; Garazi Goñi; Héctor Garde; Judit Neddermann; Pere Olivé; Balkan Paradise Orchestra; Mireia Vila i Magalí Sala; Elena Martínez; Núria Conangla

II / 7
Fonoteka Gaiteros Ezpelur Dultzaineroak; De La Rioja a los Sanfermines; Errioxatik Sanferminetara

Gaiteros Ezpelur Dultzaineroak; Tomás Díaz Peñalba; Edurne Jauregui Fernández; Aitor Calleja Unzu; Jesús Soria Magaña; Ivan Carmona López; Mikel Palacios Amores; Susana López Ayesa

III / 5
Fonoteka Memoriaren mapan

Ruper Ordorika; Joseba Sarrionandia; Peck Allmond; Chris Lightcap; Dani Pérez; Jon Piris; Jamie Saft; Fernando Saunders; Kenny Wollesen

IV / 5
Fonoteka Eskuz lurrari

Pello Ramirez; Ordiziako Oroith abesbatza; Juantxo Zeberio; Francisco Herrero; Xabier Zeberio; Mikel F. Krutzaga; Oliver de Castro; Aritz Villodas; Gurutz Bikuña; Bego Araiztegi; Nerea Soto; Jessica Cantero

IV / 6
Fonoteka Txalaparta con adarra en el Caserio Billandegi

Jose Zabalegi Aduriz; txalaparta; Jose Mari Zabalegi Iraola; txalaparta; Ramon Zabalegi Iraola; adarra

V / 10
Irudi artxiboa 7. eta 8. Txalaparta Festak; Hernani 1993/94 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Peio Uranga; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Taldea Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Faltzesko Txalapartariak Araiako 'GERLA BETI' Taldea Hernaniko Txalaparta Eskola Sestaoko Zugarramurdi Taldea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal II / 1
Irudi artxiboa 19. Txalaparta Festa; Hernani; 2005 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA Hernani Musika Eskolako Alboka, Dultzaina, Trikitixa eta Txistu Taldeak Zuaznabartarrak Goikoetxeatarrak Zur ta Harri Bizkaiko Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea Hondarribiko TUKUTUN Txalaparta Taldea TXALAPUNK Gasteizko Txalapartariak Kaskanteko TXALAPARTARIK Txalaparta-Txontxongilo Taldea II / 2
Irudi artxiboa 15. Txalaparta Festa; Hernani; 2001 OREKA TX Txalaparta Taldea TXALAMAKO Txalaparta Taldea ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA (Urretxu) BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako UTT (Uharteko Txalaparta Tailerra) ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea (Sestao) Hernani Eskolako Ttaku-Ttan-Ttakun Taldea ZURARTEAN Taldea II / 1
Irudi artxiboa HM Udako kontzertua; 2007-07-21; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Formatia Flueras (Moldavia); J.M. Beltran, Luis eta J. M. Astiasaran

Herri Musikaren Txokoa; Emaile ezberdinak: Formatia Flueras (Moldavia); Ghenadii Boldisor; Pavel Tiganas; Daniel Olarasu; J.M. Beltran, Luis eta J. M. Astiasaran;

IV / 5
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2011-02-05; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ministrils del Raval

Egilea: Herri Musikaren Txokoa Emailea: Ministrils del Raval; Miqui Giménez (Guitarra, acordeón, flabiol y voz); Carles Llongueras (Gralla y voz); Jaume Moros (Fiscorn y voz); Joan Obradós (Tuba); Josep Mª Pey (Tenora); Pere Ruiz (Saxo soprano); Isi Vàzquez (Bateria y percusiones)

IV / 5
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2007-05-12; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Inazki taldea

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Inazki taldea; Kristian Borda (soinua), Jose Angel Elizalde (soinua), Mintxo Garaikoetxea (xirula-Tronpeta), Battite Garat (trompeta), Sebastián Othaburu (bibolina) eta Paxkal Saintestebe (Perkusioa).

IV / 5
Irudi artxiboa XIV. Txalaparta Festa; Hernani; 2000 Egilea: Ttakun ttan ttakun eta OARSO Telebista Emaile ezberdinak: ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea AUKERAN Taldea Madrilgo Txalaparta Eskola ZURARTEAN Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola Ramon Goikoetxea, Asentsio Goikoetxea eta Jon Urbieta Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak Arabako TTUKUNAK (Gasteizko Txalaparta Taldea) Iparraldeko BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako Leitzako Txalapartariak Hernaniko Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Ugarte Anaiak II / 1
Irudi artxiboa 16. Txalaparta Festa. Hernani. 2002 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Josu Goiri KUKAI Dantza Taldea Hernaniko Musika Eskolako Ttakun Ttan Ttakun Taldea Mari Karmen Zuaznabar Peio Uranga Ixabel Zuaznabar Amaia Zuaznabar Joseba Zuaznabar Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Errotxapeako 'Jotakun' Taldea Durangoko Txalapartariak Irungo Txalapartariak Zigoitiako TXUKKUN Txalaparta Taldea II / 1
Irudi artxiboa 15. Txalaparta Festa; Hernani; 2001 OREKA TX Txalaparta Taldea TXALAMAKO Txalaparta Taldea ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA (Urretxu) BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako UTT (Uharteko Txalaparta Tailerra) ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea (Sestao) Hernani Eskolako Ttaku-Ttan-Ttakun Taldea ZURARTEAN Taldea II / 1
Irudi artxiboa Beste misterioak. Inside/Barnealdia. Txalaparta zalapartaka. 8. Txalaparta Festa. Hernani, 1994.

Beste Misterioak: Gidoia, produkzio eta errealizazioa Belén Ibarrola, Izaskun Uriarte. Produkzio laguntzailea Garbiñe Quintano. Kamara Aitziber Fuentes. Musika Josu Goiri.; Inside / Barnealdea: Kamara Jose Antonio Astobiza. Edizioa Jose Antonio Astobiza, Josu Goiri. Musika Gidoia eta zuzendaritza Josu Goiri Iturrizar.; Txalaparta Zalapartaka: produkzioa Agurtzane. errealizadore Piraton. Beti Alai Taldea 1989.

IV / 3
Irudi artxiboa Kataluniako Telebista erreportajeak Televisió de Catalunya; programa Rodasons. IV / 3
Irudi artxiboa DIDGERIDOO ; ABEGINNER' S GUIDE Egilea: ezezaguna Emailea: ALASTAIR BLACK V / 1
Irudi artxiboa Didgeridoo a beginner´s guide Egilea: Alastair Black Emaile ezberdinak V / 1
Irudi artxiboa KEPA JUNKERA DIARIO DE UN CONCIERTO ETB1 Kepa Junkera V / 7
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 5; Oficios Perdidos XVI Instrumentos Musicales Pastoriles Jesús, El Dulzainero Carmen, La Tocadora Del Pandero Maxi, El Tamboritero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Instrumentos Musicales Pastoriles: Jose Antonio Vallejo Jesús, El Dulzainero: Jesús Bayón eta Manuel Gonzalez Carmen, La Tocadora Del Pandero: Carmen Marentes eta Teresa María Parda Maxi, El Tamboritero V / 3
Irudi artxiboa 19. Txalaparta Festa; Hernani; 2005

Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun

Emaile ezberdinak: ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA Hernani Musika Eskolako Alboka, Dultzaina, Trikitixa eta Txistu Taldeak

Zuaznabartarrak

Goikoetxeatarrak

Zur ta Harri Bizkaiko Txalaparta Taldea

Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea

Hondarribiko TUKUTUN Txalaparta Taldea

TXALAPUNK Gasteizko Txalapartariak

Kaskanteko TXALAPARTARIK

Txalaparta-Txontxongilo Taldea

II / 2
Irudi artxiboa 18. Txalaparta Festa; Hernani; 2004

Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun

Emaile ezberdinak:

BRIGANTHYA Taldea

Hernaniko Bertso Eskolako Bertsolariak

Simon Goikoetxea

Olatz Aramendi

Ixabel Zuanabar

Amaia Zuaznabar

Lapurdiko Txalapartariak

Txantreako Txantxata Taldea

Urretxuko Zuhaitzaren Kolektiboa

Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea

Kontraplas Taldea

TXALABERRI Gasteizko Txalaparta Taldea

II / 1

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.