Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (Musika taldea)

Orria: 1 Guztira: 9 (438 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Fonoteka LURRA UR HAIZE

ALBOKA;

Alan Griffin;

Joxan Goikoetxea;

Juanjo Otxandorena;

Xabi San Sebastian;

Amets Arzallus;

Alex Sarudi;

Mikel Urdangarin;

Eñaut Elorrieta;

Eñaut Agirre;

Landarbaso abesbatza;

Ainhoa Larrañaga;

Iosune Marin;

Fiachra Mac Gabham;

Peter Maundt;

Juan Arriola;

Iosune Marin;

Arkatza Miner;

David Escudero;

Jon Mari Beasain;

Iain Macleod;

Silvio Teot;

III / 7
Fonoteka Grupo Sobrarbe con su gran éxito La Higuera; La orquesta dispone de grupo electrógeno

Emaileak; Martín Cavero; José María Campo; José Costar; Martín Sánchez

II / 5
Irudi artxiboa 2019-05-11; HM Udaberriko kontzertua; Parti Cut Lloi; Buhaminak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Parti Cut Lloi; Sian James (zuz.); Buhaminak; Maialen Errotabehere

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Irudi artxiboa 2018-12-16; HM Udazkeneko kontzertua; Bufalodre; Folketan; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bufalodre; Francesc Sans (sac de gemecs); Iris Gayete (flabiol, tamborín); Daniel Carbonell (tarota); Folketan; Javier Ortiz de Zarate; Luis Zulueta; Ramiro Lamas; Nerea García; Gorka Agirregabiria; Xurxo Gago; Fernando Baños; Aitor Gorostiza; Julen Murga

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2013-08-24; HM Udako kontzertua; Alkarkide Txaranga; De Dysted Spillefolk; Danimarka; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alkarkide Txaranga; Akordeoiak: Ramon Iturripea, Iñaki Vidal , Maddi Bediaga. Saxofoiak: Xanti Esnaola eta Jaime Santiago. Txirula eta ttun-ttuna: Mixel Manterola. Perkusioa: Pablo Hernandez, Xabier Urbieta eta Iñaki Esnaola; De Dysted Spillefolk; Palle F. Nielsen (zuz.)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Fonoteka Buhaminak; Kantu Kanta Kantore; Baionako emazte kantu taldea; Le choeur de femmes

Buhaminak; Maite Etchemendy Achiary; Marie Jo Apeçarena Burucoa; Anne Camy; Patricia Cazemajor; Marie H. Chourrout; Katty Darrieux; Zabou Dupeyron; Mirentxu Echegaray; Véronique Etchart; Geraldine Etcheveste; Annie Gsatambide; Isabelle Gorbière; Momo Graciet; Maritxu Harinordoquy; Maite Harrichoury; Joëlle Hustu; Martine Iriart; Cecile Lafitte; Henriette Lapegue; Maitena Lapeyre; Françoise Larralde; Sophie Larrandaburu; Yvonne Larrieu; Maixoxe Martinon; Virginie Petuaud Létang; Pascale Pouquet; Germaine Quihillalt; Nicole Saldubéhère; Laure Sauces; Anne Marie Turquer; Pantxika Urruty

VI / 7
Fonoteka Parti Cut Lloi; Y Dyn Bach Bach

 Parti Cut Lloi

VI / 9
Fonoteka Asociación Musical ILLUMBE; ILLUMBE Musika Elkartea; 1972-1997

Illumbe Musika Elkartea; Trintxerpeko Txistularien Banda; Akordeoi Orkestra; Illumbe Abesbatza; Musika banda; Pasaia Musikal Udal Kontserbatorioa

VI / 10
Fonoteka WAIKA; Magia Beltza

WAIKA

VIII / 61
Fonoteka Iñauterikeriak

Hartu ta Sartu's Band

VII / 61
Fonoteka GEUREA, MARATOIA; 93 Kilometroak Ordizia

Hainbat emaile; Pello Irizar; Juanan Ros; Sorotan Bele; Drindots; Karlos Gimenez; Klabelin Komik; Koldo eta Arantxa; A. Furundarena; Epelde Anaiak; Beti Argi Banda; Beasaingo Akordeoi Orkestra; Barrena Metal Boskotea; Santa Ana Txiki Abesbatza; Oroith Txiki Abesbatza; Santa Ana Abesbatza; Ordiziako Txistulari Banda

VIII / 61
Fonoteka ARANTZAZU; Poema sinfónico coral; Aita Madina

Aita Madina; C. Barcelona Orkesta Sinfonika; Oñati Korala; Oñatiko Koro Parrokiala; Elgoibarko Koro Parrokiala

VIII / 51
Fonoteka ARANTZAZU; Poema sinfónico coral; Aita Madina

C. Barcelona Orkesta Sinfonika; Oñati Korala; Oñatiko Koro Parrokiala; Elgoibarko Koro Parrokiala

VIII / 51
Fonoteka Coros de los cosacos del Volga

Coros de los cosacos del Volga; Nicolai Tripolitoff; Leonid Antonoff; George Karpoff; Daniel Taran; Vladimir Siolkovic; Igor Moltschanoff

VII / 61
Fonoteka Tibor Rudas presents; The 3 tenors; in concert 1994; Carreras; Domingo; Pavarotti; Mehta

José Carreras; Plácido Domingo; Luciano Pavarotti; Los Angeles Philharmonic; Los Angeles Music Center Opera Chorus; Zubin Mehta

VII / 62
Fonoteka Eta metaforak greba egin zeben...

Jupiter Jon; Nerea Garrido; Baxi Ubeda; Aida Torres; Joxe Caballero; Karlos Osinaga; Olatz Pérez; Iñaki López; Mirri

III / 10
Fonoteka TUNA DE SANTIAGO; T.I.A.

TUNA DE SANTIAGO

VII / 61
Fonoteka Auhen Sinfonikoa

Benito Lertxundi & Euskadiko Orkestra Sinfonikoa Waldemar Machmar; Ludwik Hamela; Michal Jablonski; Itziar Prieto Etxano; Teresa Menéndez Miravalles; Silvia Cantatore; Nora Bolinaga; Patxi Azurmendi; Antoni Ponikowski; Krystyna Wozniak; Xabier Gil; Oscar López Celaya; Alexandra Nowicka; Igor Torre; Mónica Redondo; Pascal Arnaud; Cástor Narvarte Arregui; Manuel González-Guerrero; Arkaitz Martinez; Idoia Gascón; Jacek Grabe-Zaremba; Hristo Stoyanov Voutchkov; Amaia García; Luis Fernandez, Aleksander Mikolajczyck; Andras Cserna; José Angel Garmendia Olaizola; Bruno Claverie; Hervé Michaud; Juan Navarro Aguilera; José Miguel Martínez Esparza; Jaroslaw Augustyniak; Iñaki Iraola; Jean-Luc Casteret; Joana Augustyniak; Karl Pipkin; Didier Bousquet; José Daniel Sancasto Colecha; Jesús Jiménez Soldevilla; José Antonio Pérez cocera; Javier Peña Lorente; Urko Arozena Múgica; Elisabeth Colard; Eduardo Salvador; Enrique Ugarte; Olatz Zugasti; Oihana Alkorta; Benito Lertxundi

VIII / 32
Fonoteka Cançons populars de Nadal; Adaptació i harmonització: Francesc Civil

Escolania de Montserrat; Director: Ireneu Segarra

VII / 71
Fonoteka Kantariak

Biarritzeko kantariak

VIII / 2
Fonoteka Corali del mondo a Loreto 1974

Hainbat emaile

VI / 9
Fonoteka KANTARIAK

Biarritzeko kantariak

IV / 7
Fonoteka Koska; Bihozkadak

Koska; Alfonso Guilló; Gabi Agirregomezkorta; Txerra Gurrutxaga; Luis Diego; Endika Iriondo; Natxo Garate; Andre Laffite

IV / 7
Fonoteka Amigdalaki tsakisa

Katerina Papadopoulou; Nikos Papazoglou; Ara Dinkjian; Soktratis Sinopoulos; Kostas Meretakis; Filippos Marinelis; Kiriakos Gkoubentas; Periklis Papapetropoulos; Giannis Skandamis; Baggelis Karipis; Kiriakos Tapakis; Manousos Klapakis; Xorodia; Ourania Sinopoulou; Xloi Kamperou; Mina Sigala

I / 3
Fonoteka Ongi etorri

Anne Etchegoyen; Aizkoa abesbatza

IV / 6
Fonoteka Azukre koxkorrak

Ruper Ordorika; Arkaitz Miner; Fernando "Lutxo" Neira; Hasier Oleaga

IV / 6
Fonoteka Pays Basque en fête; Txarangak

Fanfarre xut; Incansables; Los catxumbos; Fanfarre xut; Izugarri fanfarrea; Jarauta 69; Fanfarre xut; Txaranga tio Jeriko; Intxaurrondokoak; Txaranga Marcilla; Zaratarrak

IV / 5
Fonoteka Memoriaren mapan

Ruper Ordorika; Joseba Sarrionandia; Peck Allmond; Chris Lightcap; Dani Pérez; Jon Piris; Jamie Saft; Fernando Saunders; Kenny Wollesen

IV / 5
Fonoteka Eüskaldünak a capella; Les plus belles voix du Pays Basque

Etxamendi eta Larralde; Dominika eta Niko Etxart; Robert Larrandaburu; Aritzak; Jean Bordaxar; Maddi Oihenart; Erramun Martikorena; Jean Mixel Bedaxagar; Imanol; Peio D'ospital eta Mixel Etxeberri; Etxahun-Iruri; Pantxoa Carrere; Peio Ospital; Maddi eta Celine Oihenart

IV / 5
Fonoteka Hemen

Pier Paul Berzaitz; Karlos Gimenez; Igor Telletxea; Txema Garcés; Xanet Arozena; Francisco Herrero; Luis Fernández; Angel Unzu; Joxe Mendizabal; Ertizka abesbatza

IV / 6
Fonoteka I veri canti degli Alpini; Vol. 2

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteka I veri canti degli Alpini; Vol. 1; Armonizzati da Giuseppe Scaioli

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteka Música tradicional dos Açores; Folk Music from the Azores; uma amostragem da colectânea

Hainbat emaile; Alaíde e Francisco Simoes; Grupo de Cantares "Vozes ao Luar"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Santo Espírito; Grupo de Cantares "Belaurora"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Sao Caetano; Grupo Etnográfico da Beira; Grupo do Corvo

VI / 9
Fonoteka Iraungo dut

Jon Enbeita; Rafa Rueda; Arkaitz Miner; Txus Aranburu; Itsaso Etxebeste; Natxo Beltran de Heredia

III / 5
Fonoteka Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Biblioteka Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Irudi artxiboa Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4
Irudi artxiboa Sinfokids 2 Euskadiko Orkestra Sinfonikoa V / 8
Irudi artxiboa Alkarkide Euskal Dantza Taldea. Dantza Plazan. Oiartzun. 2012-03-25 Soinuenea Herri Musikaren Txokoaren 10. urteurrena Soinuenea. Herri Musikaren Txokoa Alkarkide Euskal Dantza Taldea Emaile ezberdinak IV / 5
Irudi artxiboa Urraska: dantza jauziak Sagasetaren bidetik Dantza Jauzien video zaharrak A new interpretation of The Basque Jauziak dances collected by Sagaseta Old footage of the Jauziak dances Emaile ezberdinak: Aiko Taldea Aiziritze, 1989-02-12. Egilea: Claude Iruretagoiena Aiziritze, 1989-01-15. Egilea: Claude Iruretagoiena. Soinujolea: Beñat Irigoyen 'Galtxetaburu' Bithiriña (Beyre) & Iholdi (Iholdy) 1965. Egilea: Michel Verdiere PDF Jauziak. Egilea: Aiko Testuak: Sabin Bikandi, Patxi Laborda, Asier García eta Aitor Furundarena Fonoteka III / 7
Irudi artxiboa El dance de Remolinos Dirección y guión: Eugenio Monesma Danzantes de Remolinos Bibliot; XII / 3
Irudi artxiboa Euskal Herriko Soinu Tresnak

Juan Mari Beltran Argiñena zuzendaria; Emaile ezberdinak; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Maurizio Elizalde; Iruñako Gaiteroak; Auntxa eta Iturbide; Ramon Goikoetxea

V / 4
Irudi artxiboa EL Altoaragón a través de su música popular Guión y Dirección: Eugenio Monesma y Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' Emailea: Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' V / 3
Irudi artxiboa La España prodigiosa; Nuestras fiestas IV La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

Guión y Dirección: Eugenio Monesma La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

V / 3
Irudi artxiboa Debako Musika Banda eta Lizarrako Gaiteroak

Debako Musika Banda; Lizarrako Gaiteroak-Gaiteros de Estella

IV / 3
Irudi artxiboa PORTUGALETEKO FOLKLORE JAIALDIA TXISTULARI ELKARTEA PORTUGALETEKO FOLKLORE JAIALDIA. 1998 Egilea: ETB eta Portugaleteko Folklore Jaialdia Errealizatzailea: Xabier Etxeandia Emaile ezberdinak: Elai-Alai. Portugalete TXISTULARI ELKARTEA. 1997 Zuzendaria: Koldo San Sebastian V / 6
Irudi artxiboa Bereterretx pastorala 2.zatia Egile eta emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Fiestas Mondragon Egile ezezaguna Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa Alakiketan Txirri Mirri eta Txiribiton Alakiketan EITB Errealizaioa: Jesus Cid Juan Antonio Urbeltz Emailea: Argia dantza taldea Txirri Mirri eta Txiribiton Egilea: EITB Emailea: Garikoitz Izagirre: Alboka V / 6
Irudi artxiboa Kepa Junkera eta Bilboko orkestra Egilea: EITB Errealizatzailea: Fran Balenciaga Emaileak: Kepa Junkera eta Bilboko orkestra V / 6

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.