Colección Nombre / título Autor / intérprete Situación
Biblioteca NASSARRE 34; REVISTA ARAGONESA DE MUSICOLOGIA

ERNESTO MOREJON SANCHEZ;

JOSE SIERRA PEREZ. MANUEL TIZON DIAZ.;

SARA NAVARRO LALANDA;

JUAN CARLOS GOMIS CORRELL. MIGUEL ANGEL NAVARRO GIMENO;

PATRICIA FELIPE MARCOS;

JUAN LUIS SANZ VIRUMBRALES;

CARLOS VISCASILLAS VAZQUEZ;

ANTONIO GARCIA MONTALBAN;

JESUS GONZALO LOPEZ;

Taldeak 5 / 5
Biblioteca Cantigas de Taberna

Alexandre Cadarso Suárez; Manuel Torres (Debuxos);

Archivo de imágenes TAARRAPATAN, Pandero baten ibilbidea

Xabier Berazaluze "Leturia"

Biblioteca TARRAPATAN, Pandero baten ibilbidea;

Xabier Berasaluze "Leturia"

Archivo de imágenes 2016-09-02; HM Udako kontzertua; HM Jardunaldiak; Oiartzun; Soinuenea; Txistulariak eta danbolinteroak; Euskal Herria; Portugal; Gaztela eta Leon; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Aitor Arozena; Araitz Arozena; Angelo Arribas; Manuel Pérez

Smedia1/bid_2011-2020/2016
Biblioteca Uda ikastaroak / Cursos de verano / Summer courses; Egitaraua / Programa / Program ; 2018

UPV / EHU

Biblioteca MUSIKASTE 47; EUSKAL MUSIKAREN ASTEA; ERRENTERIA 2019; SEMANA DE LA MÚSICA VASCA II / 3
Archivo de imágenes 2013-04-13; HM Udaberriko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; JUAN ARRIOLA eta ARKAITZ MINER; Hariari tiraka; Alberto Jambrina; Pablo Madrid; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Arriola; Arkaitz Miner; Juan Mari Beltran; Alberto Jambrina; Pablo Madrid

Smedia1/bid_2011-2020/2013
Biblioteca Gaindegia Txostena 2010 / Informe Gaindegia 2010

Gaindegia. Observatorio para el desarrollo socio-economico de Euskal Herria;

Biblioteca Informe de Gestión y RSC; 2007

SGAE

Biblioteca Memoria de actividades de la Fundación AUTOR. 2017;

Santiago Moncada Mercadal;

Eduardo Bautista Garcia;

SGAE;

Biblioteca Revista de música i cultura popular juliol-desembre 2019; Caramella; PARLEM DE... Cultura popular a la Marina;

Josep Vicent Frechina;

Baptista Banyuls. Manolo Ivars. Jaume Buigues;

Jaume Buigues i Vila;

Alejandro Llobell Dalmau;

Joan Ivars Cervera;

Francesc Xavier Llorca Ibi;

Eusebi Chiner Vives;

Joan-Lluis Monjo Mascaró;

Miquel-Angel Flores Abat. Joan-Lluís Monjo Mascaró;

Jaume Buigues i Vila;

Ferran Riera;

Josep Vicent Frechina;

Rafel Moll i Serra;

Josep Vicent Frechina;

Josep Vicent Frechina;

Didac Martorell  Paquier;

Joan Borja i Sanz;

Imma Boj;

Vicent Pallarés Pascual;

Aleix Cardona;

Ferran Riera;

Ressenyes discos: amb altra veu;

Taldeak 2 / 2
Biblioteca Txistulari aldizkaria 255-256 ; 2018 / Uztaila-Abendua;

JAGOBA ASTIAZARAN KORTA;

JOSEBA ALTUBE BASTERRETXEA;

PEDRO IGNACIO ELOSEGI GONZALEZ DE GAMARRA;

JOSE MANUEL ALBÉNIZ SÁNZ;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

AGUSTIN MENDIZABAL ITURRIA;

JOSU M. ALDAY OTXOA DE OLANO;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER

 CHRISTIAN ALEMANY;

 LEIRE GOÑI. JUANTXO EGAÑA;

 KOLDO ULIBARRI ORUETA;

GORKA ZABALETA AGIRRE;

MIGUEL R. MADINABEITIA PRECIADO;

EMILIO XABIER DUEÑAS;

FONTSO JIMENEZ PEREZ;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

I / 2
Biblioteca OIARTZUN; 2019; Xanistebanak

Ezberdinak

Urtekariaren Udal batzordea

Azala: Fabian Iraola Poirotte

XVI / 5
Archivo de imágenes 2012-10-06; HM Udazkeneko kontzertua; Pablo Carpintero eta Rosa Sánchez; (Galizia); Amaia Zubiria eta Edorta Amurua; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Amaia Zubiria; Edorta Amurua; Rosa Sánchez; Pablo Carpintero; Gustavo Couto

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Archivo de imágenes 2012-06-30; HM Udako kontzertua; Trio Trasiego (Andaluzia); Joseba Tapia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Trio Trasiego; Manuel Naranjo Loreto; José Cabral; José Aibar “Güibo”; Joseba Tapia; Ibon Irijoa (saxofoia); Iban Urizar (tronpeta); Asier Ituarte (tronboia); Ramontxo Vega (tuba); Jokin Irungarai (jazpana); Xabier Berasaluze "Leturia"

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Archivo de imágenes 2011-07-16; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Arditurri; Oiassoko baskoiak; Ludi Scaenici; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ander Barrenetxea; Beñat Ralla; Aitor Gabilondo; Juan Mari Beltran; DANIELE ERCOLI; ROSSANA DAMIANI; ROBERTO STANCO; CRISTINA MAJNERO; GAETANO DELFINI

Smedia1/bid_2011-2020/2011
Archivo de imágenes 2010-10-09; Udazkeneko HM Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Amaya, Carlos y Daniel (La Rioja); Hernaniko dultzaineroak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak:  Amaya Hernáez Mangado; Carlos Perez-Aradros Hernandez; Daniel Latorre Díaz; Iñaki Eguren; Haritz Ezeiza; Ane Errege Belda; Ander Barrenetxea; Joseba Aldasoro; Miriam Fernandez Atxaerandio

SMEDIA1/urtez-urte/2010
Biblioteca Costumbres comunales DE ALISTE. Memoria que obtuvo el primer accesit en el primer concurso especial sobre Derecho Consuetudinario y Economía Popular.

Santiago Méndez Plaza,

Taldeak 2 / 4
Instrumentos DULTZAINA

Tutua: TXUNTXUN (Oiartzun-Alberite de Iregua) Fernando Jalón-Juan Mari Beltran. Montte baserrian gordetzen zuten dultzaina zahar baten kopia.

Pita: Jose Mari Sudupe Ibarbia "Montte" (Azkoitia, 1902-1982)

Erakusketa; aerofonoak
Archivo de imágenes 2009-04-04; HM Udaberriko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Roberto Etxebarria eta Kepa Arrizabalaga; Frans Hattink eta Dick Van Der Harst; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Roberto Etxebarria; Kepa Arrizabalaga; Frans Hattink; Dick Van Der Harst

SMEDIA1/urtez-urte/2009
Archivo de imágenes 2012-01-14; HM Neguko kontzertua; Mixel Etxekopar; Ynarhu, Jesus Gonzalez Brito & Mao Fermín (Venezuela); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ynarhu Silva, Jesus Gonzalez Brito eta Mao Fermin Ruiz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Archivo de imágenes 2007-07-21; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Formatia Flueras (Moldavia); J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Formatia Flueras (Moldavia); Ghenadii Boldisor; Pavel Tiganas; Daniel Olarasu; J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran

SMEDIA1/urtez-urte/2007
Fonoteca Cavatine; Op. 85, Nº3; J. Raff

Raff, Joachim

Biltegia Landetxe
Fonoteca Ungarische Tanze; J. Brahms

Brahms, Johannes

Biltegia Landetxe
Archivo de imágenes 2019-05-11; HM Udaberriko kontzertua; Parti Cut Lloi; Buhaminak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Parti Cut Lloi; Sian James (zuz.); Buhaminak; Maialen Errotabehere

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Archivo de imágenes 2019-02-06; HM Neguko kontzertua; Caubet gogoan; Hermanos Ramos (Segovia); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: JEAN MIXEL BEDAXAGAR; TITIKA REKALT; JUAN MARI BELTRAN; Alfredo, Ricardo eta Luis Ramos; Pancho Sánchez

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Fonoteca Synphony ; Nº1, Op.21; Menuetto; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Fonoteca Faust; Kermesse; Gounod

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteca Estudiantina Waltz; Waldteufel

Waldteufel, Emile

Biltegia Landetxe
Fonoteca Waltz Aragonaise; Jota Aragonesa; Perez Loriano, A

Pérez Loriano, Agustín

Biltegia Landetxe
Fonoteca Polka de concert; Bartlett

Bartlett, Homer Newton

Biltegia Landetxe
Archivo de imágenes 2018-12-16; HM Udazkeneko kontzertua; Bufalodre; Folketan; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bufalodre; Francesc Sans (sac de gemecs); Iris Gayete (flabiol, tamborín); Daniel Carbonell (tarota); Folketan; Javier Ortiz de Zarate; Luis Zulueta; Ramiro Lamas; Nerea García; Gorka Agirregabiria; Xurxo Gago; Fernando Baños; Aitor Gorostiza; Julen Murga

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Archivo de imágenes 2018-07-07; HM Udako kontzertua; Laguntasuna fanfarrea; Bohas orquestra (Okzitania); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bohas orquestra (Okzitania); Laguntasuna fanfarrea

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Archivo de imágenes 2018-05-05; HM Udaberriko Kontzertua; Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur Taldea; Tomás Díaz (Gaita 1era); Xabier Maritxalar (Gaita 2º); Joseba Lasarte ( Gaita 1era y percusión); Edurne Jauregui (Gaita 2º y percusión); Jesús Soria (Tuba); Shanti Díaz (Atabal)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Fonoteca Valse; Op. 83; Durand, Aug.

Durand, Auguste

Biltegia Landetxe
Fonoteca La viejecita; Caballero

Fernández Caballero, Manuel

Biltegia Landetxe
Fonoteca Traumerel; Little romance; Schumann

Schumann, Robert

Biltegia Landetxe
Fonoteca Faust; Waltz and Chorus; Gounod

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteca Faust; Cavatina; Dio Possente; Gounod

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteca Figaro's Hochzeit; Overture; Mozart

Mozart, Wolfgang Amadeus

Biltegia Landetxe
Fonoteca St. Cecelia Mass; Sanctus; Gounod, Ch.

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteca Casse-Noisette; The Nutcracker; Ballet; Feeire; Marche; Tschaikowsky

Tschaikowsky;

Tchaikovsky, Peter Ilich

Biltegia Landetxe
Archivo de imágenes 2018-01-27; HM Neguko Kontzertua; GERGELYES; Ordago; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: GERGELYES; Veronika Gergely; Sergio de la Ossa; Olivier Cano; María Blanco; ORDAGO FOLK; José Luis Cantabrana Ochoa; José Antonio Fernández Ramírez; David Delgado Costana; Félix Pedrosa Garay; Alfonso Rojo Pliego

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Archivo de imágenes 2017-10-07; HM Udazkeneko kontzertua; Joan Francés Tisnèr; Tralhaires; Alan Griffin; Aintzina; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alan Griffin; Juanjo Otxandorena; Arkaitz Miner; Zigor Sagarna; Joxan Goikoetxea; Joan Francés Tisnèr

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Archivo de imágenes 2017-07-08; HM Udako kontzertua; Iñaki Arbelaitzi omenaldia; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ixiar Jauregi; Ander Barrenetxea; Juan Mari Beltran; Orkatz Arbelaitz; Itziar Navarro; Manuel Pérez Becerro; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Amaiur Cajaraville; Lorena Zalakain; Maddi Arana; Juantxo Zeberio; Migel Zabaleta (aurkezlea)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Archivo de imágenes 2017-05-13; HM Udaberriko kontzertua; Luis Delgado; Maddi Oihenart; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Luis Delgado; Maddi Oihenart; Jérémie Garat; Oihan Oliarj-Ines

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Archivo de imágenes 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Archivo de imágenes 2016-10-22; HM Udazkena; Berpizkundeko Musika; Jon Elizalde eta Pirenaeus consort; Carles Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Iago Irixoa (Perkusioa); Jordi Argelaga (Txirimia eta flautak); Noemi Argell (Tiorba); Jon Elizalde (Cornettoa, xirula eta txurulak); Carles Belda

SMEDIA1/bid_2011-2020/2016
Fonoteca Casse-Noisette Ballet; The Nutcracker; Trepak; Danse des Mirlitons; Tschaikowsky

Tschaikowsky;

Tchaikovsky, Peter Ilich

Biltegia Landetxe