Colección Nombre / título Autor / intérprete Situación
Fonoteca Gau hotzenean ere

Olatz Zugasti; Mixel Ducau; Caroline Phillips; Arkaitz Miner; Amaiur Cajaraville; Iñigo Egia

IV / 6
Fonoteca Hiri hartan izan zen

Mikel Markez; Pello Ramirez; Arkaitz Miner; Iñaki Salvador; Eduardo Baranzano; Jean Phocas; Uxue Alberdi; Eñaut Elorrieta; Eneritz Aulestia; Erramun Martikorena

IV / 6
Fonoteca Kaldereroak

Groseko hungariar kaldereroen konpartsa

IV / 6
Fonoteca Gezurra ez da egia

Imuntzo eta Beloki; Jimmy arrabit; Lerman Nieves; Maider Ansa; Sebastian Othaburu; Arkaitz Miner; Urbil Artola; Carles Belda; Jon Lonbera; Oneka Jauregi

IV / 6
Fonoteca Debalde festa

Igelaren banda; Hasier Oleaga; Bixente Martinez; Amaiur Cajaraville

IV / 6
Fonoteca Egurre

Imuntzo eta Beloki

IV / 6
Fonoteca Baionatik Bilbora; Iparraldea kantuz

Beñat Achiary; Pantxoa eta Peio; Anje Duhalde; Kantiruki; Erramun Martikorena; Etxamendi eta Larralde; Mixel Labeguérie; Jean Mixel Bedaxagar; Aritza; Maddi Oihenart; Niko Etxart; Jean Bordaxar; Isabelle Jaury; Amaren alabak; Errobi; Kalakan; Mixel Arotze; Pier Paul Berzaitz; Guk taldea; Naia Robles

IV / 6
Fonoteca Belatxa

Jean Mixel Bedaxagar; Mixel Etxekopar; Sacha Carlos Standen

IV / 6
Biblioteca Txistulari aldizkaria. Txistulari aldizkarian 23. eta 27. aleen artean argitaratu diren obra musikalak. IV. Tomoa. MUSIKA-BILDUMA (477-616 orrialdeak);

EGILE DESBERDINAK

I / 1
Biblioteca Txistulari aldizkaria. Txistulari aldizkarian 16. eta 22. aleen artean argitaratu diren obra musikalak. III. Tomoa. MUSIKA-BILDUMA (313-476 orrialdeak);

EGILE DESBERDINAK;

I / 1
Fonoteca Txalaparta con adarra en el Caserio Billandegi

Jose Zabalegi Aduriz; txalaparta; Jose Mari Zabalegi Iraola; txalaparta; Ramon Zabalegi Iraola; adarra

V / 10
Biblioteca TXISTULARI ALDIZKARIA; Colección completa de la música contenida en los Boletines 11 al 16, de fechas 1 Julio 1957 al 31 Diciembre 1958; TOMO II

EGILE DESBERDINAK

I / 1
Biblioteca TXISTULARI ALDIZKARIA; Colección completa de la música contenida en los Boletines 1 al 10, de fechas 1 Enero 1955 al 30 Junio de 1957; TOMO I

EGILE DESBERDINAK

I / 1
Fonoteca Cabrette et Bourrées; Les Meilleures d'Auvergne

Michel DARNIS

VI / 4
Fonoteca Ayer y hoy

Besana

VI / 6
Fonoteca EASTGAH; Iranian Alternative Music

Hainbat emaile; Bomrani; Damahi; Kamakan; Pallett; Raam

V / 7
Fonoteca 17 WOMEXIMIZER

Hainbat emaile

VI / 4
Fonoteca NORTHERN LIGHTS; Music from Scotland

Paul Anderson; Donald Black; Graham Mackenzie; Moishe's Bagel; Sophie Ramsay; The Revellers; Alastair Savage; Jennifer & Hazel Wrigley; Ryan Young; Whyte

VI / 8
Fonoteca Dispostas para cantare; Escolma dos fondos musicais do Apoi; (2009-2016)

Hainbat emaile

VI / 4
Fonoteca Gaita-Orgue-Paino en Pays Basque; Gaita-Organoa-Pianoa Euskal Herria

Jean Pierre DUMOULIN; Daniel CROUSPEYRE; Jésus Martin MORO; Christophe DUMOULIN; André DUMOULIN

III / 5
Fonoteca Sorrom borrom; Lo saunei deu gave

Joan Francés Tisnèr; Isabelle Loubère; Frncés Dumeaux; Pierre Salles; Domenja Lekuona

V / 4
Fonoteca I veri canti degli Alpini; Vol. 2

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteca I veri canti degli Alpini; Vol. 1; Armonizzati da Giuseppe Scaioli

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteca Música tradicional dos Açores; Folk Music from the Azores; uma amostragem da colectânea

Hainbat emaile; Alaíde e Francisco Simoes; Grupo de Cantares "Vozes ao Luar"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Santo Espírito; Grupo de Cantares "Belaurora"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Sao Caetano; Grupo Etnográfico da Beira; Grupo do Corvo

VI / 9
Fonoteca Iraungo dut

Jon Enbeita; Rafa Rueda; Arkaitz Miner; Txus Aranburu; Itsaso Etxebeste; Natxo Beltran de Heredia

III / 5
Fonoteca La vereda de la gitana

Milo ke Mandarini; Isabel Martín; Carlos Ramírez; Laia Puig; Christos Barbas; Efrén Lopez; Miriam Encinas Laffite; Cthuchi Zamarra; Eliseo Parra; Efrén López

VI / 6
Fonoteca Global mundu lab

Luis Camino; Abya Yala; Xabi Aburruzaga; & banda; Luis Camino; Iñaki Salvador; Maurizia Aldeiturriaga; Mikel Laboa; Leon Bilbao; Ketu Khan; Lalu Khan; Jorge Pardo; Matthew Simon; Dapu Khan; Isabel Clari; Haizea Sukia

VI / 7
Fonoteca Araba dantzan

Euskal dantzarien biltzarra; Adurtzako musikariak; Txusma Korres; Iñaki Ruiz de Pinedo; Patxi Bezares; Pol; Juan Carlos Bezares; Alaitz Ayala; Jon Ziarrusta; Txemi Perez; Elena Bengoa; Álvaro Coca; Jesus Cuadrado "lauki; Aitor Saenz; Natividad López de Uralde; Estíbaliz Asurmendi; Mikel Echeverría; Gustavo Antépara Benito

VI / 10
Fonoteca Womex 17 Compilation

Maz; Roxane Beaulieu; Hugo Blouin; Robin Bouliane; Mark Busic; Benoît Culombe; Jean-François de Bellefeuille; Pierre-Olivier Dufresne; Gabriel Godbout-Castonguay; Olivier Hérbert; Marc Maziade

VI / 4
Fonoteca Force mineur

Patrick Bouffard en trio; Patrick Bouffard; Raphaël Maurel; Rémy Villeneuve; Violaine Jourdren

VI / 4
Fonoteca Noname

Munduko beat; Nacho Carmona; Iñaki Cortés; Juan Calderón; César Mosquera

VI / 7
Fonoteca Hiru; Euskal musikaren oinarrietatik inprobisaziora; De los fundamentos de la música Vasca a la improvisación; From Basque music fundamentals to improvisation

Ander Garcia; Juan Ortiz

VI / 7
Fonoteca 12 recèptas de J. A. Lespatlut

Joan Francés Tisnèr; Jakes Aymonino; Alan Cadelhan; Mixel Etxekopar

V / 4
Fonoteca Giostre per Giovani Vecchi

Giacomo Sferlazzo; Piero Spitilli; Samuele Venturin; Jacopo Andreini

VI / 4
Fonoteca OZEANTIKA

Felipe Ugarte; Roberto Yaben; Anna Pardo; Maddi Oihenart; Wafir S. Gibril; Aizpea Goenaga

VI / 7
Fonoteca Del Piemont als Pirineus; En directe a l'Espai

El Pont d'Arcalís; Ariondassa; Artur Blasco; Jordi Fàbregas; Quim Soler; Marc Egea; Isidre "Tito" Pelaez; Vincenzo "Chacho" Marchelli; Robert Amyot; Rinaldo Doro; Lorenzo Boioli; Simone Boglia; Emanuela Bellis

II / 7
Fonoteca La seca, la meca i les valls d'Andorra

El Pont d'Arcalís; Jordi Fàbregas; Joan López; Jordi Macaya; Isidre "Tito" Pelàez; Cati Plana; Artur Blasco; cor del Campus; Beti Faura; Marc Giró; Martine Lambregts; Daniel Prat; Joan Rovira; Jordi Tomàs; Albert Villaró

II / 7
Fonoteca Identitats

Joan Francés Tisnèr; Jakes Aymonino; Matèu Baudoin;Tomàs Baudoin

V / 4
Fonoteca Ibar ixil batean

Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Pello Ramirez; Juantxo Zeberio; Amaiur Cajaraville; Juantxo Zeberio; Iosu Salbide

VI / 7
Fonoteca Llora el agua

Perlas del Pacifíco; Eva Pastora Riascos Bagui; Ina Lucrecia Grueso Ospina; Richard España Bonilla; Cristian David Cetre España; Silvio Mejia; Mariano Banguera; Justino Arboleda Navarrete; Fidencio Torres

VI / 3
Fonoteca Amodioa zer dan

Iñaki Zabaleta; Esther Aranburu; Iñaki Alberdi; Maitetxu Aldaregia; Karlos Gimenez

III / 3
Fonoteca dultzainero, istorio-misterio?

Ezpelur; Iruñeko dultzaineroak

IV / 1
Fonoteca Camiño; de Bruxelas a Santiago

Ialma; Veronica Codesal; Magali Menendez; Natalia Codesal; Marisol Palomo; Esteban Murillo; Ross Ainslie; Children's Choir; Quentin Dujardin; Didier Laloy; Jonathan de Neck; Olivier Hernandez; Sébastian Taminiau; Rémi Decker; Raf de Backer; Inaki Plaza; Boris Schmidt; Fred Malempré; Setphan Pougin; Philippe Mobers; Nicolas Scalliet

VI / 4
Fonoteca Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Biblioteca Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Archivo de imágenes Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4
Biblioteca Ernioko magalean

Juan Mari Beltran: dultzaina Errege Belda: akordeoia Andoitz Antzizar: trikitixa

XI (Fonoteka)
Biblioteca DULTZAINA GIPUZKOAN; XX.mendeko Gipuzkoako dultzaineroen musika

Emaile ezberdinak; Juan Mari Beltran; Ander Barrenetxea

XI (Fonoteka)
Biblioteca LARRAUNGO HERRI-DANTZAK; Larraungo herrietan XX. mende hasieratik erdialdera arte egiten ziren dantzak

Juan Mari Beltran Argiñena (Ed.)

Soinulariak: Juan Mari Beltran Argiñena; Ander Barrenetxea; Errege Belda; Aitor Beltran; Iñaki Laplaza; Juan Luis Ibarra Argiñena

XI (Fonoteka)
Biblioteca Agirretxetarrak; Gipuzkoako dultzainaren testigantza

Juan Mari Beltran Argiñena (Ed.);

Juan Mari Beltran Argiñena; Joxe Luix Agirretxe; Javier Lacunza (Testuak)

Jose Mari Agirretxe; Alejandro Agirretxe; Jose Manuel Agirretxe; Konstantino Agirretxe; Eugenio Agirretxe; Iñaki Agirretxe; Edurne Agirretxe; Ander Barrenetxea (Joleak)

XI (Fonoteka)