Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2007-01-13; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Julen Begoña, Josu Landeta eta Asier Arroyuelo; Suoni della Terra : la zampogna italiana tra Sacro e profano; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Julen Begoña (alboka), Josu Landeta (panderoa eta ahotsa) eta Asier Arroyuelo (panderoa eta ahotsa); ALESSANDRO MAZZIOTTI; GIANLUCA ZAMMARELLI

SMEDIA1/BID_2011-2020/2007
Biblioteka Cuadernos de Etnología de Guadalajara. nº 50

José Manuel Latre Rebled;

José Antonio Alonso Ramos;

Julián de la Fuente Prieto;

José Antonio Alonso Ramos;

José Fernando Benito Benito;

Natividad Esteban López;

Luis Manuel García Muñoz;

Antonio Herrera Casado;

Francisco Pérez Torrijos;

Fernando Aguado Díaz;

José Antonio ranz Yubero;

Luisa Alcázar Garcia;

María Pilar Villalba Cortijo;

Agustín Arias Martínez;

Emilio Blanco. María José Gutiérrez. Emilio Pintot;

Miguel Angel Cuadrado Prieto. Fernando Aguado Diaz. Maria Luz Crespo Cano;

XV / 6
Irudi artxiboa HM Udako Kontzertua; 2006-07-01; Aintzina; Gaiteros de la Rioja; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Aintzina; Zigor Sagarna: ahotsa, panderoa eta baxua; Juanjo Otxandorena: bouzoukia eta ahotsa; Arkaitz Miner: biolina, mandolina eta ahotsa; Alan Griffin: haizezko soinu-tresnak eta ahotsa; Fernando Jalón eta Javier Soldevilla; Gaiteros de La Rioja

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Biblioteka Jean Dieuzaide. Atzera begirakoa. Retrospectiva. Retrospective;

Claude Nori;

Michel Dieuzaide;

Jean Dieuzaide;

XVII / 4
Biblioteka Paraulas e Musicas. Répertoire de chansons et de musiques recuillies dans les Landes de 1960 à nos jours;

Yan Cozian

VII / 5
Biblioteka DANTZARIAK 62

JOSU LARRINAGA ZUGADI;

CRISTINA MARTINEZ;

TXOMIN ETXEBARRIA MIRONES;

JOSE IGNAZIO ANSORENA;

CRISTINA MARTINEZ;

JUAN AGUIRRE SORONDO;

JOSU LARRAÑAGA ZUGADI;

IÑAKI LARRINAGA ZUGADI;

BEATRIZ GALLEGO MUÑOZ;

PATXI LABORDA;

GLORIA UGARTE. JENARO ZAMALLOA. EDUARDO MARTÍNEZ DE SANTOS;

EMILIO XABIER DUEÑAS;

BYDEJ;

IV / 2
Irudi artxiboa 32. Txalaparta festa; Hernani; 2018; Joxan Artze gogoan; maiatzak 25, 26

Zazpi t'erdi; Soinuenea; Hernaniko Bertso eskolako bertsolariak. Saustako Zuaznabartarrak. Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarra. Koldo eta Xabier, Irungo Txalapartariak (Gipuzkoa); Biraka (Bizkaia); Txalamako Taldea (Araba); Haundia eta Txikia (Iparralde); Ttakun ttan ttakun (Hernani Musika Eskola)

IV / 1
Irudi artxiboa 31. Txalaparta festa; 2017; Hernani; maiatzak 19-20

Zazpi t'erdi; Soinuenea; Emaileak: Hernaniko Bertsolari eskolako bertsolariak; Saustako Zuaznabartarrak; Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak; Kimu taldea (Gipuzkoa); Ttakuntxo (Bermeo, Bizkaia); Gasteizko Udal Folklore eskolako txalaparta taldea (Araba); Ortzadar folklore taldea (Iruña, Nafarroa); Ttakun ttan ttakun (Hernani, Gipuzkoa).

IV / 1
Irudi artxiboa 30. Txalaparta festa; 2016; Hernani; 2016-05-15, 20, 21

Zazpi t'erdi; Soinuenea; Emaileak: Hernaniko Bertsolari eskolako bertsolariak; Saustako Zuaznabartarrak eta Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak; 7Ttakun taldea (Bizkaitik); Araiako txalapartariak (Araba); Jo ala jo kultur elkartea (Nafarroatik); Lapurdiko txalapartariak (Iparralde); Biotx taldea (Gipuzkoa); Ttakun ttan ttakun (Hernani)

IV / 1
Irudi artxiboa 29. Txalaparta festa; Hernani; 2015; maiatzak 16tik 23ra

Zazpi t'erdi; Soinuenea; Emaileak: Hernaniko Bertso Eskolako bertsolariak; Txalapartariak: Zuaznabartarrak eta Goikoetxeatarrak; Zukut taldea (Bizkaia); Hutsun eskolako txalaparta taldea (Nafarroa); Harresian zulo (Araba); Oreka TX (Gipuzkoa); Munduko beat (Madrid); Hernaniko Txalaparta Eskola

IV / 1
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2006-10-28; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Iruñeko Udal Txistu Banda; 21 botoi; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Iruñeko Udal Txistu Banda; F. Garaikoetxea, M. Aranburu, A. Martinez Arana, A. Martinez Olazaran, M. Tollar; 21 Botoi; Marinette Bonnert: acordeoi diatonikoa; Pere Romani: acordeoi diatonikoa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2006-04-08; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Jon Bergaretxe; Dulzaineros del bajo Aragón; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Jon Bergaretxe; Xanet Arozena; Oihana Irastortza; Dulzaineros del bajo Aragón; Jesús Acero: mandola y gaitas; Fernando Gabarrús: percusiones y voz; Diago Lezaun: donzaina, chiflo, chicotén, clarinete y voz;Rafel Sánchez : gaita de boto, acordeón, donzaina, chiflo y trompa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2006-02-24; Joxan Goikoetxea; Duo Paris-Lazarevitch; Dominique Paris eta François Lazarevitch; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Joxan Goikoetxea; Duo Paris-Lazarevitch; Dominique Paris eta François Lazarevitch 

SMEDIA1/BID_2011-2020/2006
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2005-04-23; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Enrique, Ana y Valentin, joteros de Falces; Faltzesko joteroak; Enrique García 'Kaniko'; Ana García Otxoa; Juan Alfonso Fernández García; Eva Tejedor Mier; Celso Díaz; (Asturias); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Enrique, Ana y Valentin, joteros de Falces; Enrique García “Kaniko”; Ana García Otxoa; Juan Alfonso Fernández García; Eva Tejedor Mier; Celso Díaz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Irudi artxiboa 2004-12-18; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; PAKO ESKUDERO; ASENTSIO BARRENETXEA (Oiartzun-Hernani); XEREMIERS DE SON ROCA; Tomeu Camps; Pere Joan Martorell; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: PAKO ESKUDERO; ASENTSIO BARRENETXEA (Oiartzun-Hernani); XEREMIERS DE SON ROCA; Tomeu Camps; Pere Joan Martorell

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-10-09; HM Udazkeneko Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Paco Diez; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Paco Diez (Gaztela eta Leon); Ander Barrenetxea; TXANBEZPEL TALDEA (LAPURDI); J.B. Robert; Beñat Itoiz; Alain Selvat; Pierre ETcheverry; René Couadou

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-06-26; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; MONTTETARRAK (Dultzaineroak); Manuel, Marisol eta Elena Sudupe; AGIRRETXETARRAK (Dultzaineroak); Konstantino, Eugenio eta Edurne Agirretxe; TURLACH (IRLANDA); Donal Thompson, Alan Griffin eta Juanjo Otxandorena; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: MONTTETARRAK (Dultzaineroak); Manuel, Marisol eta Elena Sudupe; AGIRRETXETARRAK (Dultzaineroak); Konstantino, Eugenio eta Edurne Agirretxe; TURLACH (IRLANDA); Donal Thompson, Alan Griffin eta Juanjo Otxandorena

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Irudi artxiboa 2004-04-03; HM Udaberriko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; BITORIANO LOIOLA IRIONDO ?OSPAS? (soinua); JOXEMARI ASTIASARAN (panderoa); Os Miñotos; DIGITALA

 Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: BITORIANO LOIOLA IRIONDO “OSPAS” (soinua); JOXEMARI ASTIASARAN (panderoa); Os Miñotos; Vitor Otero; Bruno Villamor; Xaneco Tubio; Marcos Galán

SMEDIA1/BID_2011-2020/2004
Biblioteka DANTZARIAK 63

JOSU LARRINAGA ZUGADI. Editoriala / Editorial / Édito;

CRISTINA MARTINEZ. 2018ko Euskal Herriko Dantzari Egunak musikaz eta dantzaz bete ditu Gasteizko kaleak;

CRISTINA MARTINEZ. El histórico Dantzari Eguna de Iruña-Pamplona de 1978 cumple 40 años;

CRISTINA MARTINEZ. Juan Inazio Iztuetaren jaiotzaren 250. urteurrena ospatu da Zaldibian;

JOSU LARRINAGA.  Dantzazale 2017;

FAUSTINO ARANZABL. Kresala Dantza Taldea 1968-2018;

IRRINTZI ALAI DT. Busturia: Irrintzi Alai Dantza Taldea;

TTARLA DANTZA TALDEA. Hernani: Ttarla Dantza Taldea 25 urtez dantzan;

AINTZANE PER / AINTZANE BETI. Altamira: Irutasun Dantzari Taldea 50 urtez dantzan;

MARTA GOIKOETXEA. Basurtu: Beti Jai Alaik dantzan darrai mende erdia beteta;

CRISTINA MARTINEZ. Miguel Angel Sagaseta guztiek maite duten apaiza;

PELLO LEIÑENA. Imanol Olaizola oroimenez;

BEÑAT ZINTZO-GARMENDIA. Pantxika Zubiria (14 Juillet 1956-24 Novembre 2017) une vie au service de la culture basque;

FUSTINO ARANZABAL. Gene Yurre (Donostia 1928-2008);

JUAN A. URBELTZ. Una semblanza: Marian Arregi, mi mujer;

MIKEL SARRIEGI ETXEZARRETA. Txinpartak dantzatzen zuen Jesus Mari Garate Mujika nire maisuari;

BUDEJ. De Herri Musikaren Txokoa a Soinuanea Fundazioa, la web que da la nota bajo Aiako Harria;

MARIA ANTÒNIA PUJOL i SUBIRÁ.Situación actual de la danza tradicional en Catalunya;

MARIA ANTÒNIA PUJOL i SUBIRÁ. ¿Qué aprendemos cuando bailamos danza tradiconal?;

ANA URRUTIA RASINES. Entzumena lantzen: Soinutik gorputzera, musikatik dantzara;

TXOMIN ETXEBARRIA. La danza de arcos de Lanestosa: apuntes históricos de la danza de Lanestosa y su extensión por el este de Cantabria;

PATXI LABORDA. Gigantes bailando en Euskal Herria, la aportación de la comparsa de Pamplona;

AGOIZKO DANTZARI TALDEA. Nuevas danzas de Aoiz, representación de la firma de la paz entre agramonteses y beamonteses;

BYDEJ. Argitalpenak;

IV / 2
Biblioteka Txistulari aldizkaria 254 ; 2018 / apirila, maiatza, ekaina;

JAGOBA ASTIAZARAN KORTA;

LEIRE RETEGI FERNANDEZ;

ROBERTO ALVAREZ LEZA;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

CHRISTIAN ALEMANY;

ALFONSO ITURRIA AMADOZ;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER.

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

JASONE AKIZU PEREZ;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

XABIER OLAZABAL ETXEGIA;

I / 2
Irudi artxiboa 2003-12-27; Neguko HM Kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Oiartzun; Antonio Sanchez Martin, el tamborilero de Maillo (Salamanca); Kepa Enbeita "Urretxindorra" bere bertsoetan; Jon eta Oihane Enbeita; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Antonio Sanchez Martin, el tamborilero de Maillo (Salamanca); Jon Enbeita (1950); Oihane Enbeita (1978)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2003-10-18; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Diego Escolano, Carolina Ibor, Ursula Solaz; Aragoi; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Diego Escolano, Carolina Ibor, Ursula Solaz

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa 2003-10-18; HM Udazkeneko kontzertua; MANUEL SORZABAL; EUSEBIO ALKAIN (HONDARRIBIA); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: MANUEL SORZABAL; EUSEBIO ALKAIN

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa 2003-07-05; HM udarako kontzertua; 1 eta 2; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Dultzaina Bizkaian; COBLA DE TRES QUARTANS DE LA CIUTAT; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: JAVI SANTAMARIA (dultzaina); AGUSTIN ALONSO (danborra); Marc Riera (flabiol i tamborino); Ferran Miquel (xirimia, flabiol i tamborino) -ezin izan zuen kontzertura etorri-; Galdric Santana (cornamusa, Xirimia, Bajón tenor y dirección).

SMEDIA1/BID_2011-2020/2003
Irudi artxiboa HM Neguko kontzertua; 2002-12-28; Oiartzun; Joxe Lasa; Joxe Lekuona; Oiartzun; Jean Baudoin; Romain Baudoin; Mathieu Baudoin; Gaskoinia; DIGITALA

JOXE LASA "Azerigorri"; JOXE LEKUONA "Dukatene"; Andoitz Antzizar; JEAN BAUDOIN; ROMAIN BAUDOIN; MATHIEU BAUDOIN

SMEDIA1/BID_2011-2020/2002
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2002-10-19; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Baztango xulubitariak (bukaera) eta Valentziako bikoteak; DIGITALA

Baztango xulubitariak; JOSEMI SANCHEZ; ANTONIO DE LA ASUNCION; Cati (acordeonista)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2002
Irudi artxiboa HM Udazkeneko Kontzertua; 2002-10-19; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Baztango xulubitariak

Baztango xulubitariak; Javier Larralde Ustaritz (75 urte) txistularia; Juan Miguel Iriarte Antxorena (40 urte) atabalaria; Patxi Larralde Elizalde (36 urte) txistularia; Julian Elizalde Elizalde (43 urte) atabalaria; Xabier Durruti Sukilbide (26 urte) txistularia; Mikel Ortega Arraztoa (23 urte) txistularia; Oskar Fernandez Belmonte (31 urte) atabalaria; Iñaki Obregozo Istilart (26 urte) atabalaria; Jose Javier Indabere Otxandorena (25 urte) txistularia

SMEDIA1/BID_2011-2020/2002
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2005-10-22; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ansa Ahizpak; Gaiteros de Morella; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Ansa Ahizpak (Maider, Ainhoa, Arantxa), Gaiteros de Morella; José Vicente Castel Ariño, José Luis Prats Pascual, Sergio Soro Martí, David Viñals Rallo. David Sorribas Segura,. Marc Moles, Josep Adell Jovaní (Gaitas); David Soro Martí, Juan Adell Monfort, Carlos Felius, Victor Prades (tambores)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Irudi artxiboa HM Udako kontzertua; 2005-07-02; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Juan Arriola; Juanjo Otxandorena; Otazu Sagardotegiko irudiak; Galandum Galundaina; (Portugal); DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Juan Arriola;  Juanjo Otxandorena; Juan Mari Beltran; Galandum Galundaina; Paulo Preto; Paulo Meirinhos; Manuel Meirinhos; Alexandre Meirinhos

SMEDIA1/BID_2011-2020/2005
Irudi artxiboa HM Udako kontzertua; 2002-07-06; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Esteban Bolado; Virginia Arce; Beatriz García

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Esteban Bolado; Virginia Arce Gandara; Beatriz García Vacas

I
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2002-06-01; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Arozenatarrak; Orquestina TURRUNTÉS

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Fernando Jalón; Javier Soldevilla; Bixente Setoain; Juanito Arozena; Aitor Arozena; Urko Arozena; Xanet Arozena

I
Fonoteka Pirenèus

Matta Rouch; Robert Matta; Pierre Rouch; Mixel Ducau (Ducos); Caroline Philips; Thomas Beaudoin; Mathieu Baudoin; Pilar Montorio; Valérie Védère; Laurence Bénac; Éric Mathieu; Régis Latapie; José Latre; Jean-Claude Viau; Joan Pau Ferrè; Rosina de Pèira; Cati Plana; Artur Blasco; Maties Mazarico; Jesus Diez; Eduardo Buerba; Javier Civiac; Pedro Moner; Geoffrey Darmani; Gérard Garrigues; Yves Blanc; Ramon Gargallo; christian Donse; Lysa Mignot

V / 4
Biblioteka eth nòste ABOÈS; Anthologie du Hautbois du Couserans;

Luc Charles-Dominique;

Bernat Menétrier-Marcadal;

Alain Servant;

Jean-Christophe Maillard;

Pierre Rouch;

Jean-Yves Marqués;

Gwenaëlle Sarrat;

XVII / 4
Fonoteka eth nòste ABOÈS; Anthologie du hautbois du Couserans;

Quatuor Étrange;

Alain Servant. Gérard Garriges;

Duo Matta-Rouch;

Dou Matta-Rouch;

Les Bethmalais;

Ja pòdes creir;

Les Biroussans;

Revelhet;

La Bethmalais

Jean-Christophe Maillard;

Marine Crouzilla;

Trio Romero;

Les Irètges

Zinga zanga;

Le groupe de musique de rue du COMDT;

Les hautbois du COMDT;

Joseph Cau "Eth Clicho";

Alphonse Sentein;

Biblioteka XVII / 4
Fonoteka Forget-Me-Not Waltz; Waldteufel

Waldteufel, Emile

Biltegia Landetxe
Fonoteka Faust Introdution; Gounod, C.

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteka Leonore Overture; Nº 3; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Fonoteka Rose et Marguerites; Valse; Waldteufel

Waldteufel, Emile

Biltegia Landetxe
Fonoteka Spanish dances; Op. 12, Nos 4 and 5; Moszkowski

Moszkowski, Moritz

Biltegia Landetxe
Fonoteka Nocturne; Op. 37 No. 2.; Chopin , F.

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka St. Cecilia Mass; Santus; Gounod, C.

Gounod, Charles

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse; Op. 70 Nos. 2 and 3; Chopin, F.

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Un ballo in Maschera; Fantasie; Leybach, J.; Verdi, G.

Leybach, Ignace Xavier Joseph;Verdi, Giuseppe

Biltegia Landetxe
Fonoteka VALSE BLEUE

Margis, Alfred

Biltegia Landetxe
Fonoteka EZ EZAGUNA

EZ EZAGUNA

Biltegia Landetxe
Fonoteka Itzal Zaunka

Harkaitz Cano; Jexuxmai Lopetegi; Antton Olariaga; Satxa Soriazu; David Etura; Aitor Arozena; Xanet Arozena; Juan Manuel Urriza (Boli); Ander Zulaika "Tik tara"; Unai Moraza; Joanes Ederra "Buffalo"; Jose Alberto Batiz; David Soriazu; Andoni Garcia "Lauroba"; Julen Izarra; Luis Maria Moreno (Pirata); Juan Luis Perez Mitxelena (Petti); Lidia Insausti "Sky beats"; Andrea Lopetegi "Mor More"; Ane Arruti (Arrutiko Intxaurrak); Unai Moraza

XI
Fonoteka Adela Gómez Lombraña; Serdas y Sonajas

Adela Gómez Lombraña

Biblioteka XI / 2
Biblioteka Adela Gómez Lombraña; Serdas y sonajas

David Pérez Gómez

XI / 2
Fonoteka Danzas de San Vicente de la Sonsierra; 2003

Fernando Jalón; Jose Mari

III / 7
Fonoteka Repertorio musical segoviano; en los fondos del "Archivo de investigación folklórica" de la Sección Femenina; vol. 1

VICTOR SANZ GÓMEZ; LUIS RAMOS CANO; Adirán Bravo; Carla Gómez; Rodrigo Calvo; Marta Sanz; Jorge Marinas; Julia Zamarro; Pablo Díaz; Pedro Herrero; Cristina Manrique Sanz; Cris Zagaleja; Esmeralda Santa Engracia García; Samuel de Francisco Santa Engracia; Maria Eugenia Santos Tardón; Mónica Olmos de Santos; Ricardo Ramos Cano; Pablo Zamarrón Yuste; Pedro Luis Olmos de Santos; Pilar Gómez Alonso; Antonio Sanz Benito; Luis Ramos Cano; Victor Sanz Gómez

V / 8