Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa SAN FERMIN 1928 Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa EUSKO IKUSGAYAK EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa Intxixu-ihauteri

Egileak: Mikel Mendizabal; Pello Añorga; Jose Luis Rubio Emaileak: Emaile ezberdinak

V / 4
Irudi artxiboa FIESTAS MONDRAGON EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa DANZAS INTERNACIONALES, HEMENGO DANTZAK

NAFARROAKO GOBERNUA, HEZKUNTZA ETA KULTURA DEPARTAMENTUA Emaile ezberdinak

V / 7
Irudi artxiboa TELENORTE ' EUSKADI DE CERCA' TELENORTE TVE V / 7
Irudi artxiboa AU PAYS DES BASQUES EUSKADIKO FILMATEGIA V / 7
Irudi artxiboa Euskal Herriko Soinu Tresnak Juan Mari Beltran Argiñena zuzendaria Emaile ezberdinak: Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Maurizio Elizalde; Iruñako Gaiteroak; Auntxa eta Iturbide; Ramon Goikoetxea V / 4
Irudi artxiboa LOS MINISTRILES DEL REY TEOBALDO; ESTELLA - LIZARRA; S. PEDRO LA RUA Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa 10 URTE HAMAIKA KOMERI BEGIGORRI BILDUMA; MARAMANDI KULTUR BAZKUNA V / 7
Irudi artxiboa EL Altoaragón a través de su música popular Guión y Dirección: Eugenio Monesma y Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' Emailea: Agrupación Folklórica 'Santa Cecilia' V / 3
Irudi artxiboa BERTSOLARI TXAPELKETA NAGUSIA 2001 EUSKAL HERRIKO BERTSOZALE ELKARTEA ETA ETB V / 7
Irudi artxiboa La España prodigiosa; Nuestras fiestas IV La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

Guión y Dirección: Eugenio Monesma La fiesta de Mayo. La suelta del diablo La fiesta de los campanos; 01·01·02 Los langostos de San Victorián Apuntes de brujería La fiesta de la comarca de campoo; 00 Los Mayos de Guadalaviar; 08·04; 06

V / 3
Irudi artxiboa RECOLLEITA DE DANZAS E MUSICA TRADICIONAL DE BRETOÑA; GRUPO IAR A CORUÑA

Emaile ezberdinak

II / 5
Irudi artxiboa ORGANOS Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa TXISTULARIEN ALARDEA ETB 1 V / 7
Irudi artxiboa Charmeurs d'oiseaux & siffleurs de danses

Réalisation: Denis Illionat Emaileak: Eloi Fastré; Louis Granier; Alfred Saurel; jean Mestriés; Raoul Moulet; Jeanne Olivier;Christian Perboyre; Gratien Blanc; Benoit Bruder; Lionel Gourc; Régina Malbert; Jean Louis Paredes; Martine Pi; Amic eta Segal Bedel; Claude Cubaynes; Joseph Bex

V / 3
Irudi artxiboa Printemps de chanteauneuf 1995; Sonneurs et chanteurs Musique traditionnelle de Bretagne Lalour/Ebrel; Kanerezed Plougerne; Le Meur/Toustous Le Boularger/Simon; Lefevre/Baucher; Vassalo/Gueblez hetet/Le Goff; Riou/Hénaff; Le Buhé/Cariou Riwoalen; Marie/Kerjean; Riou/Irvoas; Patrick Lancien; Le Balc'h/Le Breton; Boeuf IV / 2
Irudi artxiboa Printemps de chanteauneuf 1993; Fest-deiz; Fest-noz Emaile ezberdinak IV / 2
Irudi artxiboa Printemps de chateauneuf 1994; Le printemps de la musique traditionnelle en Bretagne Helias- le Breton; Kemener-Guillou; Le bot-Chevrolier; Fustec-Lozac'h; Thomas-Philippe; Duro-Le lay;Guern-Le; Scraign; Becker-Raud; Bihan-Molard; Riou-Ollivier; Lefevre; Robin-Suignar; Riou-Irvoas; David-Huguel; Le Hir-Boderiou; Feon-Lehart; Talec-Lecrere; Le Meut- le Blay; Freres Henaff; Thomas-Philippe; Kerjean-Marchand IV / 2
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 5; Oficios perdidos XIII Los resineros de Hontoria del Pinar Casetas de piedra seca Los guardaviñas Gorras de paja Guión y Dirección: Eugenio Monesma Simón, David y Angel: Los resineros de Hontoria del Pinar Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 4; Oficios perdidos XIII La trashumancia de invernada; 01·01·02 La cetrería Artesanía del ciervo Los riegos del bajo Gallego La batea del oro La salada de mediana Guión y Dirección: Eugenio Monesma Hermanos Noguero: La trashumancia de invernada; 01·01·02 Alfonso: La cetrería Moises Heras: Artesanía del ciervo Pedro Queipo: La batea del oro Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 3; Oficios perdidos XIII Los campanillos; 01·01·02 Estelas discoideas Campanas y campaneros en Salas Altas; 01·01·02 Juguetes populares en Albero Bajo Guión y Dirección: Eugenio Monesma Neftalí: Los campanillos; 01·01·02 Jose Rota: Estelas discoideas Montse y Juaquín: Campanas y campaneros en Salas Altas; 01·01·02 Jose María Ibor: Juguetes populares en Albero Bajo V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del pasado 2; Oficios Perdidos XIII Las escobas de brezo El último escobre de la berrrueza Cestos de castaño Los rastrillos Las carracas; 01·01·03 El cucharero de Oitz El kaikugille de Oitz Guión y Dirección: Eugenio Monesma Agustín López: Las escobas de brezo Fidel Zudaire: El último escobre de la berrrueza Agustín Anchordoqui: Cestos de castaño Miguel Urroz: Los rastrillos; Las carracas; 01·01·03 Jose Luis Ansó: El cucharero de Oitz Juan Pedro Goñi: El kaikugille de Oitz V / 3
Irudi artxiboa Artesanías del Pasado 1; Oficios Perdidos XIII Las castañas La caña de azúcar El azafrán La cerveza Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 5; Oficios perdidos XII El polen y la miel Los guantes de piel El clavicordio; 03·05 El bacalao El zagón El museo de la electricidad Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Fernández: El polen y la miel Raúl Martín: El clavicordio; 03·05 Amalio: El zagón Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 4; Oficios perdidos XII La madera en albarracín El cestón Los Gamellones El Palmito El pelador de burros Los toros bravos El chiflo de pastor; 04·01·01 Guión y Dirección: Eugenio Monesma Moisés Heras: Los Gamellones Pedro y Silvano: El chiflo de pastor; 04·01·01 Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 3; Oficios perdidos XII Los pastores en la sierra de Albarracin Estañador y paragüero El chozo de carchones El Bastero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Martínez: Estañador y paragüero Marino Lacasta: El Bastero Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 2; Oficios perdidos XII El Taxidermista Las salinas de Añana La elaboración del vino en la Sonsierra La matanza del cochino La cecina del burro Guión y Dirección: Eugenio Monesma Jaime mate: El Taxidermista Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Maestros Artesanos 1; Oficios perdidos XII; La lana en San Juan de Plan; Las navajas de Asta; La Tipografia; Hacheros y Aserradores

Emaile ezberdinak;

Guión y Dirección: Eugenio Monesma; Hermanos Rodríguez Nuño: Las navajas de Asta; Daniel y Julian: La Tipografia; Hacheros y Aserradores

V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 5; Oficios perdidos XI El farero Los zuecos de esparto El guarnicionero Rafael el zapatero Las polainas de cuero Guión y Dirección: Eugenio Monesma José garcía: El farero Sebastián Sánchez: El guarnicionero Rafael Moreno: Rafael el zapatero Manuel contreras: Las polainas de cuero Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 4; Oficios perdidos XI El maquetismo naval Mariscadores Asturianos El linotipista La cantera de granito Las tinas El molino de Grandas Guión y Dirección: Eugenio Monesma Jose Joaquín Eres: El maquetismo naval Capiolo: Mariscadores Asturianos Sandalio Martínez: El linotipista Bodegas Muga: Las tinas Manuel Abad: El molino de Grandas V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 3; Oficios perdidos XI El conjunto Etnográfico de Teixois Los perceberos El chozo El traje de flamenca Los cuchillos de taramundi El anís de Cazalla Guión y Dirección: Eugenio Monesma Lorenzo García: Los perceberos Antonio Romero: El chozo Taller de Paco Álvarez: El traje de flamenca Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 2; Oficios perdidos XI Los barcos embotellados Los afiladores La peineta española Los barriles de mimbre Los bargueños Los dornillos Guión y Dirección: Eugenio Monesma Manuel artime: Los barcos embotellados Adolfo Mateos: Los bargueños Creaciones Peña: La peineta española Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Trabajos para el recuerdo 1; Oficios perdidos XI El corcho La panaderia de Corcolilla Las malleras Las algas Teja, ladrillo y baldosa Las alcaparras Guión y Dirección: Eugenio Monesma Gabriel Martín: Teja, ladrillo y baldosa Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa LEARN TO PLAY THE IRISH TIN WHISTLE VINNIE KILDUFF V /1
Irudi artxiboa BODHRAN BONES AND SPOONS TOMMY HAYES V/ 1
Irudi artxiboa LEARN TO PLAY THE B AND C BUTTON ACCORDION P.J. HERON V / 1
Irudi artxiboa THE ART OF UILLEANN PIPING; VOLUME 2 KEN LYNAM V/ 1
Irudi artxiboa ' ZORTZIKO' ARGIA TALDEA

Emaile ezberdinak

V / 7
Irudi artxiboa THE POWERFUL STORY OF THE GREAT HIGHLAND BAGPIPE Instrument of war; Part 2; Call to the blood Egilea: PATRICK KING and GRAHAME WICKINGS Emailea: ezezaguna V / 1
Irudi artxiboa THE POWERFUL STORY OF THE GREAT HIGHLAND BAGPIPE Instrument of war; Part 1 Ladies from hell Egileak: Patrick King and Grahame Wickings Emaileak: Phil Collins, Capercaillie eta 100 Pipers V/1
Irudi artxiboa IRISH FIDDLE COMPLETE TECHNIQUES Egilea: C.W. Productions Emailea: CHARLIE LENNON V/ 1
Irudi artxiboa DIDGERIDOO ; ABEGINNER' S GUIDE Egilea: ezezaguna Emailea: ALASTAIR BLACK V / 1
Irudi artxiboa INSTRUMENTOS DE CORDA MEDIEVAIS Egilea: Luciano Pérez Díaz Emailea: Emaile ezberdinak V/ 1
Irudi artxiboa THE FANTASTIC WORLD OF FRAME DRUMS Egilea: Layne Redmond Emailea: GLEN VELEZ V / 1
Irudi artxiboa IRISH DANCING STEP BY STEP OLIVE HURLEY PRESENTS V / 1
Irudi artxiboa ZPEVN POTULNÉHO TRUBADÚRA JIRÍ WEHLE V / 1
Irudi artxiboa La vielle , une passion Realisation: Luc Roche Emailea: Jean Claude Boudet V / 1
Irudi artxiboa A Juhait Keresö Pásztor Fejér Megyei Néptáncok IV / II