Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Fonoteka NORTHERN LIGHTS; Music from Scotland

Paul Anderson; Donald Black; Graham Mackenzie; Moishe's Bagel; Sophie Ramsay; The Revellers; Alastair Savage; Jennifer & Hazel Wrigley; Ryan Young; Whyte

VI / 8
Fonoteka Dispostas para cantare; Escolma dos fondos musicais do Apoi; (2009-2016)

Hainbat emaile

VI / 4
Fonoteka Gaita-Orgue-Paino en Pays Basque; Gaita-Organoa-Pianoa Euskal Herria

Jean Pierre DUMOULIN; Daniel CROUSPEYRE; Jésus Martin MORO; Christophe DUMOULIN; André DUMOULIN

III / 5
Fonoteka Sorrom borrom; Lo saunei deu gave

Joan Francés Tisnèr; Isabelle Loubère; Frncés Dumeaux; Pierre Salles; Domenja Lekuona

V / 4
Fonoteka I veri canti degli Alpini; Vol. 2

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteka I veri canti degli Alpini; Vol. 1; Armonizzati da Giuseppe Scaioli

Coro Grigna

VI / 3
Fonoteka Música tradicional dos Açores; Folk Music from the Azores; uma amostragem da colectânea

Hainbat emaile; Alaíde e Francisco Simoes; Grupo de Cantares "Vozes ao Luar"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Santo Espírito; Grupo de Cantares "Belaurora"; Grupo Folclórico da Casa do Povo de Sao Caetano; Grupo Etnográfico da Beira; Grupo do Corvo

VI / 9
Fonoteka Iraungo dut

Jon Enbeita; Rafa Rueda; Arkaitz Miner; Txus Aranburu; Itsaso Etxebeste; Natxo Beltran de Heredia

III / 5
Fonoteka La vereda de la gitana

Milo ke Mandarini; Isabel Martín; Carlos Ramírez; Laia Puig; Christos Barbas; Efrén Lopez; Miriam Encinas Laffite; Cthuchi Zamarra; Eliseo Parra; Efrén López

VI / 6
Fonoteka Global mundu lab

Luis Camino; Abya Yala; Xabi Aburruzaga; & banda; Luis Camino; Iñaki Salvador; Maurizia Aldeiturriaga; Mikel Laboa; Leon Bilbao; Ketu Khan; Lalu Khan; Jorge Pardo; Matthew Simon; Dapu Khan; Isabel Clari; Haizea Sukia

VI / 7
Fonoteka Araba dantzan

Euskal dantzarien biltzarra; Adurtzako musikariak; Txusma Korres; Iñaki Ruiz de Pinedo; Patxi Bezares; Pol; Juan Carlos Bezares; Alaitz Ayala; Jon Ziarrusta; Txemi Perez; Elena Bengoa; Álvaro Coca; Jesus Cuadrado "lauki; Aitor Saenz; Natividad López de Uralde; Estíbaliz Asurmendi; Mikel Echeverría; Gustavo Antépara Benito

VI / 10
Fonoteka Womex 17 Compilation

Maz; Roxane Beaulieu; Hugo Blouin; Robin Bouliane; Mark Busic; Benoît Culombe; Jean-François de Bellefeuille; Pierre-Olivier Dufresne; Gabriel Godbout-Castonguay; Olivier Hérbert; Marc Maziade

VI / 4
Fonoteka Force mineur

Patrick Bouffard en trio; Patrick Bouffard; Raphaël Maurel; Rémy Villeneuve; Violaine Jourdren

VI / 4
Fonoteka Noname

Munduko beat; Nacho Carmona; Iñaki Cortés; Juan Calderón; César Mosquera

VI / 7
Fonoteka Hiru; Euskal musikaren oinarrietatik inprobisaziora; De los fundamentos de la música Vasca a la improvisación; From Basque music fundamentals to improvisation

Ander Garcia; Juan Ortiz

VI / 7
Fonoteka 12 recèptas de J. A. Lespatlut

Joan Francés Tisnèr; Jakes Aymonino; Alan Cadelhan; Mixel Etxekopar

V / 4
Fonoteka Giostre per Giovani Vecchi

Giacomo Sferlazzo; Piero Spitilli; Samuele Venturin; Jacopo Andreini

VI / 4
Fonoteka OZEANTIKA

Felipe Ugarte; Roberto Yaben; Anna Pardo; Maddi Oihenart; Wafir S. Gibril; Aizpea Goenaga

VI / 7
Fonoteka Del Piemont als Pirineus; En directe a l'Espai

El Pont d'Arcalís; Ariondassa; Artur Blasco; Jordi Fàbregas; Quim Soler; Marc Egea; Isidre "Tito" Pelaez; Vincenzo "Chacho" Marchelli; Robert Amyot; Rinaldo Doro; Lorenzo Boioli; Simone Boglia; Emanuela Bellis

II / 7
Fonoteka La seca, la meca i les valls d'Andorra

El Pont d'Arcalís; Jordi Fàbregas; Joan López; Jordi Macaya; Isidre "Tito" Pelàez; Cati Plana; Artur Blasco; cor del Campus; Beti Faura; Marc Giró; Martine Lambregts; Daniel Prat; Joan Rovira; Jordi Tomàs; Albert Villaró

II / 7
Fonoteka Identitats

Joan Francés Tisnèr; Jakes Aymonino; Matèu Baudoin;Tomàs Baudoin

V / 4
Fonoteka Ibar ixil batean

Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Pello Ramirez; Juantxo Zeberio; Amaiur Cajaraville; Juantxo Zeberio; Iosu Salbide

VI / 7
Fonoteka Llora el agua

Perlas del Pacifíco; Eva Pastora Riascos Bagui; Ina Lucrecia Grueso Ospina; Richard España Bonilla; Cristian David Cetre España; Silvio Mejia; Mariano Banguera; Justino Arboleda Navarrete; Fidencio Torres

VI / 3
Fonoteka Amodioa zer dan

Iñaki Zabaleta; Esther Aranburu; Iñaki Alberdi; Maitetxu Aldaregia; Karlos Gimenez

III / 3
Fonoteka dultzainero, istorio-misterio?

Ezpelur; Iruñeko dultzaineroak

IV / 1
Fonoteka Camiño; de Bruxelas a Santiago

Ialma; Veronica Codesal; Magali Menendez; Natalia Codesal; Marisol Palomo; Esteban Murillo; Ross Ainslie; Children's Choir; Quentin Dujardin; Didier Laloy; Jonathan de Neck; Olivier Hernandez; Sébastian Taminiau; Rémi Decker; Raf de Backer; Inaki Plaza; Boris Schmidt; Fred Malempré; Setphan Pougin; Philippe Mobers; Nicolas Scalliet

VI / 4
Fonoteka Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Biblioteka Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4 (Irudi artxiboa)
Irudi artxiboa Soinu-tresnak Euskal herri musikan; 1985-2010

Juan Mari Beltran Argiñena; Leon Bilbao; Maurizia Aldeiturriaga; Juan Bautista Lasarte; Felix Askaso; Gasteizko Udal Txistu Taldea; Dioniso Mujika Aita-semeak; Jose Iantzi; Faltzesko Errondaila; Primi Erostarbe; Antonio Aranaga "Auntxa"; Migel Arregi "Iturbide"; Patxi Gorrotxategi; Jean Mixel Bedaxagar; Pierre Ager; Juan Aiesta; Agustin Alonso; Asentsio Goikoetxea; Ramon Goikoetxea; Jon Urbieta; Pierre Caubet; Maurizio Elizalde; Felix Iriarte; Jose Peña; Saustako Zuaznabartarrak; Iruñeko Gaiteroak

V / 4
Biblioteka Ernioko magalean

Juan Mari Beltran: dultzaina Errege Belda: akordeoia Andoitz Antzizar: trikitixa

XI (Fonoteka)
Biblioteka DULTZAINA GIPUZKOAN; XX.mendeko Gipuzkoako dultzaineroen musika

Emaile ezberdinak; Juan Mari Beltran; Ander Barrenetxea

XI (Fonoteka)
Biblioteka LARRAUNGO HERRI-DANTZAK; Larraungo herrietan XX. mende hasieratik erdialdera arte egiten ziren dantzak

Juan Mari Beltran Argiñena (Ed.)

Soinulariak: Juan Mari Beltran Argiñena; Ander Barrenetxea; Errege Belda; Aitor Beltran; Iñaki Laplaza; Juan Luis Ibarra Argiñena

XI (Fonoteka)
Biblioteka Agirretxetarrak; Gipuzkoako dultzainaren testigantza

Juan Mari Beltran Argiñena (Ed.);

Juan Mari Beltran Argiñena; Joxe Luix Agirretxe; Javier Lacunza (Testuak)

Jose Mari Agirretxe; Alejandro Agirretxe; Jose Manuel Agirretxe; Konstantino Agirretxe; Eugenio Agirretxe; Iñaki Agirretxe; Edurne Agirretxe; Ander Barrenetxea (Joleak)

XI (Fonoteka)
Fonoteka Keltik

Xabi Aburruzaga; Aitor Antruejo; Yann LeBozec; Niamh Ní Charra; Garikoitz Mendizabal; Pilar Aresti; John Joe Kelly; Ed Boyd; Youen Le Berre; Harkaitz Martinez; Mikel Ugarte; Javier Pérez; Abraham de Román; Alfontso Vila; Juanan Díez; Martin O'Neill; Txus Aranburu; Igor Telletxea; Calum Stewart; Brian Finnegan; Xabier Zeberio; Mikel Artieda; Anxo Lorenzo; Rua Macmillan; Ciaran Ryan; David Munnelly; Francisco Herrero; Lorena Nuñez; Pello Ramirez; Susana Seivane; Gus Sicard; Ana Mayandía; Morwenn Le Normand

VI / 7
Fonoteka Agirretxetarrak; Gipuzkoako dultzainaren testigantza

Juan Mari Beltran Argiñena (Ed.);

Juan Mari Beltran Argiñena; Joxe Luix Agirretxe; Javier Lacunza (Testuak)

Jose Mari Agirretxe; Alejandro Agirretxe; Jose Manuel Agirretxe; Konstantino Agirretxe; Eugenio Agirretxe; Iñaki Agirretxe; Edurne Agirretxe; Ander Barrenetxea (Joleak)

XI
Biblioteka Txistulari aldizkaria 250 ; 2017 / apirila, maiatza, ekaina

JAGOBA ASTIAZARAN KORTA;

YVES PANIZZOLI;

IDOIA KAREAGA;

LEIRE GOÑI IRADI;

THIERRY TRUFFAUT;

MADDI BEDIAGA;

ASTIAZARAN KORTA;

IÑAKI EGUREN ETXABEGUREN;

YVES PANIZZOLI;

JEAN MICHAEL BARBACE;

IÑAKI EGUREN ETXABEGUREN;

JON IÑAKI CARNICERO URRA;

HARITZ EZEIZA; 

I / 2
Biblioteka Lehen aldiko (1928-1936) Txistulari aldizkariaren bilduma; III- MUSIKA (1928-1936)

EGILE DESBERDINAK

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 18 (Epoca 2ª); Epalla-jorralla--Marrzo-Abril 1936;

M.J. G.;

Olazaran D'Estella;

J.Aitzol;

Nemesio de Lazcano;

Manezaundi;

Gorostiaga'tar Luken;

Jose Zapiain Irastorza;

Ramon de Olano;

Euskaltzaleako;

M.J.G.;

Eleiz-Eg;

Manezaundi;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 17 (Epoca 2ª); Illbeltza-Otsaila--Enero-Febrero 1936;

Manezaundi;

Martin de Anguiozar;

A. Irigarai (Irularr);

Paz de Ciganda;

Eusebio Garcia Mina;

Angel de Ugarte-Revenga;

Olazaran D'Estella;

Carles Fouladoux;

Venancio de Val;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 16 (Epoca 2ª); Azilla-Lotazilla - - Noviembre-Diciembre 1935

C.A. Figueridol;

Atarrene;

Jose de Uruñuela;

Pedro Echenique;

Vicente Martínez de Ubago;

Eleiz-egi;

Txistu-Zar.;

Eleiz-Egi;

Miguel Yoldi Oyarbide;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 15 (Epoca 2ª); Irailla-Urrilla - - Septiembre-Octubre 1935; I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 14 (Epoca 2ª); Garrila-Dagonilla - - Julio-Agosto 1935;

J.Aitzol;

G. de Zumuarregui;

Abeslari;

Baron;

David Casares;

Eleiz-egi;

Gebel-Txurdin;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 13 (Epoca 2ª); Orrilla-Bagilla - - Mayo-Junio 1935;

José de Arriaga;

Guillermo de Humboldt;

Olazarán D'Estella;

T. De Garbizua;

Martín de Anguiozar;

P. Donostia;

Litargie;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 12 (Epoca 2ª); Epaila-Jorraila - - Marzo-Abril 1935;

J. Aitzol;

Erri;

Egas;

Juan de Arkabe;

David Casares;

Isidro Ansorena;

Manezaundi;

Eleiz-egi

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 11 (Epoca 2ª); Illbeltza-Otsailla--Enero-Febrero 1935;

Entzale bat;

Landagorri;

Eusko;

Eretzale;

E.B;

Claro de Luna;

Isusi;

Xantin;

Litargi;

Miguel Lecea;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 10 (Epoca 2ª); Azilla-Lotazilla - - Noviembre-Diciembre 1934;

Luis de Aranzabal;

Txistu xar;

Eretzale;

Ansorena-tar Isidor;

Capitán Tximista;

P. Olazarán d'Estella;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 9 (Epoca 2ª); Irailla-Urrilla - - Septiembre-Octubre 1934;

Ramon de Berraondo. VIII Asamblea: Actos y Asamblea General de la Asociación de Txistularis enBilabo durante los días 23 y 24 de Agosto;

Nuestras Asambleas;

Naskaldija;

I / 1
Biblioteka Txistulari aldizkaria 8 (Epoca 2ª); Uztailla-Dagonilla- -Julio-Agosto 1934;

Egas;

Kizkitza;

José de Artetxe;

Genarca;

Pedro Maurlane Michelena;

Ansorena 'tar Ixidor.;

Martín de Anguiozar;

I / 1;
Biblioteka Txistulari aldizkaria 7 (Epoca 2ª); Orrilla-Bagilla- -Mayo-Junio 1934;

P. Donostia;

Orixe;

Isidro Ansorena;

J. de Irigoyen;

Lauaxeta;

Martín de Anguiozar;

Eleiz-Egi;

I / 1
Biblioteka Hau leku aittorra!; Oiartzun haraneko kanta eta bertso zahar bilduma berria

Mendizabal, Agustin. Egilea;

Odriozola, Andoni. Marrazkiak;

Susperregi, Xabier. Koordinazioa

XIV / 2