Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa 2018-01-27; HM Neguko Kontzertua; GERGELYES; Ordago; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: GERGELYES; Veronika Gergely; Sergio de la Ossa; Olivier Cano; María Blanco; ORDAGO FOLK; José Luis Cantabrana Ochoa; José Antonio Fernández Ramírez; David Delgado Costana; Félix Pedrosa Garay; Alfonso Rojo Pliego

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2017-10-07; HM Udazkeneko kontzertua; Joan Francés Tisnèr; Tralhaires; Alan Griffin; Aintzina; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alan Griffin; Juanjo Otxandorena; Arkaitz Miner; Zigor Sagarna; Joxan Goikoetxea; Joan Francés Tisnèr

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-07-08; HM Udako kontzertua; Iñaki Arbelaitzi omenaldia; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ixiar Jauregi; Ander Barrenetxea; Juan Mari Beltran; Orkatz Arbelaitz; Itziar Navarro; Manuel Pérez Becerro; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Amaiur Cajaraville; Lorena Zalakain; Maddi Arana; Juantxo Zeberio; Migel Zabaleta (aurkezlea)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-05-13; HM Udaberriko kontzertua; Luis Delgado; Maddi Oihenart; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Luis Delgado; Maddi Oihenart; Jérémie Garat; Oihan Oliarj-Ines

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2016-10-22; HM Udazkena; Berpizkundeko Musika; Jon Elizalde eta Pirenaeus consort; Carles Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Iago Irixoa (Perkusioa); Jordi Argelaga (Txirimia eta flautak); Noemi Argell (Tiorba); Jon Elizalde (Cornettoa, xirula eta txurulak); Carles Belda

SMEDIA1/bid_2011-2020/2016
Fonoteka Casse-Noisette Ballet; The Nutcracker; Trepak; Danse des Mirlitons; Tschaikowsky

Tschaikowsky;

Tchaikovsky, Peter Ilich

Biltegia Landetxe
Fonoteka Cavalleria Rusticana; Intermezzo e Coro; Mascagni

Mascagni, Pietro Antonio Stefano

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse; Op. 34, Nº 2; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Stabat Mater; Motette; Palestrina

Palestrina, Giovanni Pierluigi da

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse; Op. 34 Nº1; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Love's Dreamland Waltz; Roedder, Otto

Roedder, Otto

Biltegia Landetxe
Fonoteka La Fileuse; Raff

Raff, Joachim

Biltegia Landetxe
Fonoteka Grande Polonaise; Chopin; E Flat, op.22 ; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Berceuse; Op. 57; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Lohengrin ; Solo and chorus Farewel I, Dear Swan; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Fantasie Impromptu; Op. 66; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse de Concert; Wieniawski

Wieniawski, Józef

Biltegia Landetxe
Fonoteka Sylvia; Pizzicato and Valse Lente; Delibes

Delibes, Léo

Biltegia Landetxe
Fonoteka Polonaise; Op.40, Nº1; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Tannhauser; Act2. Scene4-March; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Lohengrin; Elsa's Dream; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Stabat Mater; Chorus-Amen; Rossini

Rossini, Gioachino

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2016-04-23; HM Udaberriko kontzertua; Hernani Musika Eskolako txistulariak; Xeremiers de Muro; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Hernani Musika Eskolako txistulariak; Iñaki Eguren (zuzendari), Idoia Ansorena, Jon Ansorena, Patri Arozena, Ander Arandia, Haritz Ezeiza, Aitziber Garin, Edorta Lizarraga; Xeremiers de Muro

SMEDIA1/BID_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2012-06-02; HM Udako kontzertua; Juan Mari Beltran; Fernando Jalon; Xirolarrua eta dultzaina; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Fernando Jalon

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2013-10-19; HM Udazkeneko kontzertua; Artur Blasco; Recuperación del acordeón diatónico en Catalunya desde el Pirineo; Hernaniko albokariak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Artur Blasco; Carles Belda; Tapia eta Leturia; Imanol Iturbide; Hernaniko albokariak; Aitor Larrañaga; Ixiar Jauregi; Errege Belda; Haritz Ezeiza; Sebastián Uztarroz; Joseba Matías; Beñat García; Jon Aizpuru; Irati Galdeano; Ardaitz García; Juan Mari Beltran; Maddi Soroa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Fonoteka Symphony; Nº 1, Op. 21. ; Adagio-Allegro Vivace; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Fonoteka Synphony; Nº 5. Allegro con brio; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2015-10-17; HM Udazkeneko kontzertua; Behi Bideko Andere Xuriak; GRUPO KAÑACHAMA; Txile; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Behi Bideko Andere Xuriak; Marie-Hirigoien Bidart; Mirentxu Agerre; Pantxix Bidart; GRUPO KAÑACHAMA (CHILE); Kristian Guerrero; Héctor Guerrero; Javier Ignacio Larrayoz “Larri”

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-12-26; HM Neguko Kontzertua; Tonada Asturiana; Anabel Santiago; David Varela; Xoxote Banda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Anabel Santiago; David Varela; Xoxote banda; Ioritz Goizueta; Luis Mari Gartzia "Txilin"; Joakin Maria Megara; Mario Eguskitza; Julen Estomba; danborjolea; Joxean Alberdi; A. Rekarte (aurkezlea); Inazio Izagirre; Joseba Mendiola (dantzaria); Jose Mari Irastortza

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-07-04; HM Udako Kontzertua; Oiartzun; Doneztebe plaza; Konogan an Habask & Yann Pelliet; Aiko taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Konogan an Habask; Yann Pelliet; Aiko taldea; Sabin Bikandi; Patxi Laborda Larrea; Amaiur Cajaraville Garmendia; Alvaro García Martínez; Larraitz Artetxe Arrien; Irune Arrizubieta Agirreamalloa; Ainhoa Odiaga Arizmendiarrieta; Vicent Zaragoza Llorca (?); Txus Aranburu Susperregi (?)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Fonoteka Mimosa; Schneider

Schneider

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2015-05-16; HM udaberriko kontzertua; Germán Díaz; David J. Herrington; Ernioko magalean; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Germán Díaz; David J. Herrington; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Fonoteka Lucia di Lammermoor; Overture; Donizetti

Donizetti, Gaetano

Biltegia Landetxe
Fonoteka Orphee aux Enfers; Selection ; Offenbach, J.

Offenbach, Jaques

Biltegia Landetxe
Fonoteka Peer Gynt; Op.46, Nº1; Daybreak. The Death of Aase; Grieg, E.

Grieg, Edvard

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2014-03-15; HM Udaberriko kontzertua; Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; Dominic Keogh; Paddy Kerr

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-12-27; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Donostiako txistulariak; Ringorrango; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Donostiako txistulariak; Jose Inazio Ansorena, Jon Irazoki, Aitor Arozena, Agustin Laskurain; Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-10-25; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ezberdinak Gaitero Banda; Aurkezlea: Kepa Pinedo; Madlot; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Ezberdinak Gaitero Banda; Joxe Antonio Peciña Sáez de Cámara (Gaita 1ª); Félix Vicente Pedrosa (Gaita 2ª); José Miguel, Txemi, Napal Urdiain (Tambor); Judica Lookman: diatonic accordions, Dutch bagpipes, cow horn; Bert Lotz: Dutch bagpipes, cow horn, shawm, vocals; Roald Keuning: hurdy-gurdy; Imanol eta Iñigo

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-07-12; HM Udako kontzertua; H- Eden; Lapurdi; L'UVA GRISA; Italia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: L'UVA GRISA; Gilberto Casali (pianoforte - fisarmonica); Antonio Coatti (trombone - bombardino - conchiglie); Emanuela Di Cretico (flauto dolce e traverso - ocarine); Lucia Mazzotti (canto); Pierluigi Ottaviani (canto - bidone); Aldo Veronesi (Violino); Mario Venturelli (Violino); Gualtiero Gori (canto - mandolino - percussioni); Mirco Malferrari (canto - chitarra - organetto - cucchiai); Giuliano Albini detto Julko (canto - chitarra); bailadores; H- Eden; H- Eden taldea; Maddi Zubeldia (gitarra eta ahotsa); Xano Urtxegi (soinua); Unai Zubeldia (buzuki eta flautak); Antton Arrizabalaga (pianoa); Iñaki Officialdeguy (perkusioak)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Biblioteka MUSIK INSTRUMENTEN BAU 2018

DICTUM

Taldeak 1 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2018

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka Méthode d'aprentissage et partitions pour boha, cornemuse landaise

Yan Cozian;

Alain Bonte

VIII / 6
Biblioteka Galegoekin Bapo; La influencia gallega en la música folclórica de Euskal Herria;

Gorka Bravo Barreiro

Taldeak 1 / 5
Biblioteka Un drama lírico empezado: Larraldeko lorea del P. Donostia y A. Campion;

Teresa Zulaica Arsuaga:

José Barroso Castro;

María Pardavila Neira;

P. Donostia;

A.Campion;

Taldeak 2 / 4
Cuadernos de Etnología y Etnografía de Navarra; nº 92;

Ricardo Gurbindo Gil;

Orreaga Ibarra Murillo;

Mª Amor Beguiristain Gúrpide;

M.ª Rosario Mateo Pérez. Pablo Orduna Portús;

Josune Aznarez Alkat;

Joxepe Iribaray Gil;

José M.ª Muruzábal del Solar;

Josu Narbarte Hernandez. Eneritz Varona Zaballa;

Juan Karlos Lopez-Mugartza Iriarte;

Pablo Antoñana Chasco;

Suberri Matelo Mitxelena;

Naiara Ardanaz-Iñarga;

XVI / 5
Irudi artxiboa 2013-08-24; HM Udako kontzertua; Alkarkide Txaranga; De Dysted Spillefolk; Danimarka; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alkarkide Txaranga; Akordeoiak: Ramon Iturripea, Iñaki Vidal , Maddi Bediaga. Saxofoiak: Xanti Esnaola eta Jaime Santiago. Txirula eta ttun-ttuna: Mixel Manterola. Perkusioa: Pablo Hernandez, Xabier Urbieta eta Iñaki Esnaola; De Dysted Spillefolk; Palle F. Nielsen (zuz.)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa 2013-12-28; HM Neguko kontzertua; Beltxaren bikotea; Os Miñotos; Os Minhotos; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lina Andueza; Ana Telletxea; Mikel Petrirena; Os Miñotos; Alberto Castro (Gaita, Pandeiro, Pandeireta, Bombo); Bruno Villamor (Gaitas (Re, Do, Sol), Zanfona, Requinta, Pandeireta, Tamboril), Paula Fernández (Acordeón), Vitor Otero (Zanfona, Gaitas, Percusións), Xaneco Tubío (Tamboril, Pandeiro, Pandeireta, Tixoletas, Ferriño), Mónica Fernández (bombo)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa HM Neguko Kontzertua; 2012-12-29; Alba Gutiérrez eta Yoni Martínez; Joka Taldea; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Alba Gutiérrez (voz, percusiones y rabel); Yoni Martínez (voz, percusiones y gaita); Beinat Izagirre; Ander Blasco; Josu Cabrero

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2011-10-15; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran

SMEDIA1/BID_2011-2020/2011