Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua

Orria: 37 Guztira: 306 (15297 erregistro)

0
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa TRIKITI PIEZA BERRIEN JAIALDIA AZPEITIAN Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Aitor Furundarena Roberto Etxebarria eta Kepa Arrizabalaga Zabale anaiak Ines eta Naiara Koldo eta Arantza Iparragirre Gillermo eta Juan txiste kontalariak Lurdes eta Aitor Alkorta Imuntzo eta Beloki J. Iparragirre eta A. San Jose V / 6
Irudi artxiboa Postdata Putz egin gabe Alboka Middi Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Aitor Urteaga Karlos Subijana V / 6
Irudi artxiboa AUNTXA - ITURBIDE OMENALDIA 1999-03-02 Egilea: EITB Errealizatzailea: Koldo Gutierrez Aurkezlea: Jose Mari Iriondo Emaile ezberdinak Joxe Agirre eta Joxe Lizaso bertxolariak Lurdes Alkorta, Zabale Anaiak eta Uitte Kimetz eta Eneritz dantzariak Imanol Iturbe Iñaki Garmendia Laja eta Mikel Alustiza Urteaga Jon Ansorregi eta Andoni Larrañaga Martin Olaberri eta Imanol Urkizu Ester Korta eta Aitor Zamalloa dantzariak Izer eta Alabier Arantxa Iturbe (soinu txikia) eta Donato Goienetxe (Marinba, bongoak eta kriskitiñak) Landa anaiak V / 6
Irudi artxiboa 7. Herri Musika Jardunaldiak Kanpaiak eta ezkilak Egileak: Herri Musikaren Txokoa Irudiart Emaile ezberdinak: Oiartzungo San Esteban Eleizako Kanpai Joleak: Jose Mari Egues, Lorena Zalakain eta Joseba Zabaleta Arientzako Kanpai Jole Eskola: Julen Abasolo, Pedro Azkargorta, Gorka Medinabeitia, Beñat Abasolo eta Felix Madinabeitia Amurrioko Kanpai Joleak: Eduardo Urquijo eta Jose Luis Berganz Arabakoak lautada: Boni Jausoro (Ijona), Jon Jausoro (Ijona), Rafa Ortiz de Guzman (Aztegieta) eta Patxo. Gasteiz. Revilla de Campo. Burgos. Verónica de la Torre, Angel de la Torre eta Basilio de la Torre Ihabar. Nafarroa. Migel Angel Irurtzun Manuel Gorriti. Uharte Arakil Arruazu. Nafarroa. Tomas Ganboa V / 7
Irudi artxiboa JAIALDI ERRALDOIA KILOMETROAK 98 EUSKAL HERRIA PLAZAN (TOLOSA); 1998-07-04 Egilea: EITB Eitb-ko arduraduna: Joxe Mari Iriondo Errealizadorea: Koldo Gutierrez Emaile ezberdinak: Udaberri Dantza Taldea Tolosako Musika Banda Tolosako Txistulari Banda Odei Ertz Abesbatza Leidor Abesbatza Txintxarri Abesbatza Abeslari Lagunak Abesbatza Tolosako Dultzaineroak Naroa eta Ainhoa txalapartariak Larraitz Ugartemendia trikitilaria Tolosako dantza lantegiko ordezkariak Tolosako Burua Haundi eta Erraldoien Konparsa V / 6
Irudi artxiboa HITZA Bertsolaritza kursal 2001-04 Egilea: EITB Errealizatzailea: Koldo Gutierrez Emaile ezberdinak: J. M. Bedaxagar Daniel Landart Txomin Ezponda Aitor Mendiluze Bixente Gorostidi Ramon Agirre Unai Agirre Mikel Mendizabal A. M. Peñagarikano Jon Maia Patxo Telleria Jon Enbeita Sebastian Lizaso J. M. Irazu J. L. Gorrotxategi Haritz lopategi Millan Telleria Jokin Sorozabal Imanol Lazkano Laka Jose Ramon Sorai Jon Azpillaga Jon Lopategi Joxe Lizaso Patxi Etxeberria L. Azkune Xabier Amuriza Amaia Agirre Amets Arzallus Oihane Perea Unai Iturriaga Xabier Legarreta Andoni Egaña V / 6
Irudi artxiboa Lorius Alboka taldea Bilbo, 2001-10-26. Kefe Antzokian Egilea: EITB Errealizatzaillea: Josu Dilla Emaile ezberdunak: Alboka taldea: J. Arriola A. Griffin Joxean Goikoetxea Xabi San sebastian Laguntzaileak: Marta Sebestyén Juan Mari Beltran Iñigo Monreal Eliseo Parra V / 6
Irudi artxiboa Fundición de campana a pie de torre Amurrio. 13-05-2005 Egilea: Campanero de Amurrio Emaile ezberdinak: Hermanos Portilla V / 5
Irudi artxiboa ERRAMUN MARTIKORENA ERRAMUN MARTIKORENA V / 6
Irudi artxiboa MADREDEUS MADREDEUS V / 6
Irudi artxiboa Denbora Pasa OIARTZUN. TOBERAK. KARMEN BERASATEGI DANTZA TXAPELKETA PRESTAKETA Egilea: EITB Emaileak: Karmen Berasategi Amaia Ilarreta eta Annton Mendizabal Donostiako danrzari bikotea Edu eta Edurne Bergarako danrzari bikotea V / 6
Irudi artxiboa BERETERRETX PASTORALA 2. ZATIA Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa EUSKADIKO DANTZA TXAPELKETA, SEGURA 1983 - 6 - 26 Emaile ezberdinak V/ 5
Irudi artxiboa EUSKAL HERRIKO DANTZA TXAPELKETA 1998

Emaile ezberdinak

V / 6
Irudi artxiboa Reportage ETB 1 sobre Falces 1991 Estreno danzas de Falces 1 de mayo 1993 Egilea: PAUSOKA S.A Emaile ezberdinak V/ 6
Irudi artxiboa ETB 1997; Leon eta Maurizia; Jai Alai; Leon eta Maurizia omenaldia; Portugaleteko folklore jaialdia XXIII; Aristarrazu; Ciudad de Pamplona. Folklore; Eibar kantua; Ibon Koteron eta Kepa Junkera; Irungo VI. aurresku txapelketa; Musikaldi 97

Egilea: EITB

Emaileak: Leon Bilbao, Maurizia Aldeiturriaga, Ibon Koteron, Kepa Junkera, Jon Maia, Emaile ezberdinak

V / 6
Irudi artxiboa Trikitixa: Soinu Txikia; 3. eta 4. atalak Egilea: Trikitixa elkartea Zuzendaria: Josefina Txurruka Errealizadorea: Juanjo Elordi EITB Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Trikitixa: Soinu Txikia; 1. eta 2. atalak Egilea: Trikitixa elkartea Zuzendaria: Josefina Txurruka Errealizadorea: Juanjo Elordi EITB Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Begirik Kendu Gabe Txanbela taldea Sunpriñua Txulubite Vasta Con V Egileak: ETB Begirik Gabe Vasta con V Juan Mari Beltran Sunpriñuaren prestakuntza Txulubidearen prestakuntza. Emaile ezberdinak: Juan Mari Beltran Txanbela taldea Celtas Cortos V / 6
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 9. Topaketa Herri Musika Txokoa; Oiartzun; 2002-9-29 V / 9
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 9. Topaketa; 2002-9-28 Egilea: Herri Musikaren Txokoa Emaile ezberdinak V / 9
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 5; Oficios Perdidos XVI Instrumentos Musicales Pastoriles Jesús, El Dulzainero Carmen, La Tocadora Del Pandero Maxi, El Tamboritero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Instrumentos Musicales Pastoriles: Jose Antonio Vallejo Jesús, El Dulzainero: Jesús Bayón eta Manuel Gonzalez Carmen, La Tocadora Del Pandero: Carmen Marentes eta Teresa María Parda Maxi, El Tamboritero V / 3
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 4; Oficios Perdidos La Manzanilla De Montmesa Instrumentos Musicales Populares Gaita, Tamboril y Castañuelas Anico, El Percusionista Moisés, El Gaitero

Guión y Dirección: Eugenio Monesma Cipriano, Osses; Instrumentos Musicales Populares Ángel Valle; Gaita, Tamboril y Castañuelas Anico: Anico, El Percusionista Moisés Liebana; Moisés, El Gaitero Emaile ezberdinak

V / 3
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 3; Oficios Perdidos XVI El Molinero De Aliste El Barbero El Pimentón De la Vera El Museo De La Pastelería La Matanza Del Cerdo El Tamborilero De La Vera; 02·01·01; 04·01·01 Guión y Dirección: Eugenio Monesma Emaile ezberdinak: Primitivo Fincias: El Barbero Manuel Segura: El Museo De La Pastelería Pedro Garrido: El Tamborilero De La Vera; 02·01·01; 04·01·01 V / 3
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 2; Oficios Perdidos El Cantero La Minería En Ojos Negros Bordados Y Deshilados Bordados De Carbajales De Alba El Telar De Vera Las Glorias Guión y Dirección: Eugenio Monesma Julian Matesanz: El Cantero María Bachiller: Bordados y Deshilados Ana Martín: El Telar De Vera Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Ocupaciones De Nuestros Antepasados 1; Oficios Perdidos XVI Arcadio, El Tratante El Asno Zamorano-Leonés Cuadrillas de Jabalí Norteñas El Molino De Viento El Aguardiente Guión y Dirección: Eugenio Monesma Arcadio Julve: Arcadio, El Tratante Asociación de Cazadores de Boltaña: Cuadrillas de Jabalí Norteñas Gerardo y Jesús: El Molino De Viento José Luis Allué: El Aguardiente Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 5; Oficios Perdidos XV Alfombras Nistal La Pesca Tradicional En Navarra Guión y Dirección: Eugenio Monesma Hermanos Nistal: Alfombras Nistal V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 4; Oficios Perdidos XV Cuchareros De Santa Cruz De Campezo Artesanos De La Madera En Santa Cruz De Campezo El Puente De Madera El Aceite De Enebro Las Hilanderas De Panticosa GIuón y Dirección: Eugenio Monesma Jesús y Feliciano: Cuchareros De Santa Cruz De Campezo Domingo Saura: El Aceite De Enebro Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 3; Oficios Perdidos XV La Escaña Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Los Cestos Del Mar De Vigo Las Cestas De Pesca Guión y Dirección: Eugenio Monesma Rafael Vigara: Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Demetrio: Las Cestas De Pesca Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 2; Oficios Perdidos XV El Alpargatero de Pitillas El Ranero El Jabón y La Colada El Jabón Los Paízos La Fabrica De Chocolate De Torre Los Negros Los Adobes Las Albarcas de Rueda Guión y Dirección: Eugenio Monesma Pedro Mártir: artesano alpargatero Guillermo García: el Ranero Blas Hernández: fabricante de albarcas Comarca zamorana de Aliste: elaboración de jabón y paizos Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Artes De Un Tiempo 1; Oficios Perdidos XV El Vidrio Artístico Las Vidrieras Emplomadas La Talla Del Vidrio Soplado del Vidrio Guión y Dirección: Eugenio Monesma Susana Martín: El Vidrio Artístico Emilio y Juan Carlos: La Talla Del Vidrio Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Forum

Zuzendaria: David Barbero Errealizadorea: Pello Aranbur Emailea: Juan Mari Beltran

V / 6
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 10. Topaketa. 2003-09-28 Alboka eguna Albaina. 2003-10-12

Herri Musikaren Txokoa Albokarien Hernaniko 10. Topaketa -Iruñeako alboka taldea -Hernaniko musika eskolako alboka taldea -Oroigarria Txilibrinen familiarentzako -Hala Dzipo Taldea -Luis Miranda aho soinuarekin -Usurbilgo albokariak -Bizkaiko albokariak Alboka eguna Albaina Emaile ezberdinak

V / 9
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 10. Topaketa. 2 2003-09-28

Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emaile ezberdinak: -Iruñeako alboka taldea -Hernaniko musika eskolako alboka taldea -Hala Dzipo Taldea -Luis Miranda aho soinuarekin -Usurbilgo albokariak -Bizkaiko albokariak

V / 9
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 10. Topaketa 1 2003-09-27

Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emailea: Hala Dzipo

V / 9
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 8. Topaketa; 2001-10-27/28 Herri Musikaren txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emaile ezberdinak: -Hernaniko eskolako albokariak -Anibal Soravilla -Urtzi Sertutxa eta Victor Garcia -Hala Dzipo Taldea -Julen Begoña, Asier Arroyuelo eta Jabier Santamaria -Ibon Koteron, Asier Elorriaga, Asier Balentziaga, Andoni Veccio eta Patrizia -Malapartatuen Batza -Hala Dzipo V / 9
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 7.Topaketa; 2000-10-21/22

Egilea: Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola

Emaile ezberdinak: Txanbela Juan Mari Beltran Usurbilgo Alboka Eskola Gasteiz eta Laudioko Taldea Antton Calleja Fede De Dios eta Asier Elorriaga Aritz, Imanol eta Pedro Alberto Marcos eta Iker Ibon Koteron Asier Elorriaga eta Ibon Koteron Hala Dzipo Taldea

V / 9
Irudi artxiboa Cultivo, transformación y tejido del lino en La Palma Dirección, textos y guión: J.J. Santos Producción: Colectivo Etnográfico Echentive Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 6. Topaketa; 1999-10-24 Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Juan Mari Beltran Emaileak: Estitxu Eizagirre eta Juan Mari Beltran Eujenio Etxebarria eta Asier Elorriaga Txilibrin eta Juan Mari Beltran Alboka Taldea( Alan Griffin, albokari) Ibon Koteron, Ruben Isasi eta Iñaki Plaza Xabaltz Taldea( Karlos Subijana) V / 9
Irudi artxiboa TXILIBRIN Txilibrin III / 1
Irudi artxiboa O quiquiriqui; Cantos para O Nadal Emaile ezberdinak Fonot; II / 5
Irudi artxiboa 19. Txalaparta Festa; Hernani; 2005

Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun

Emaile ezberdinak: ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA Hernani Musika Eskolako Alboka, Dultzaina, Trikitixa eta Txistu Taldeak

Zuaznabartarrak

Goikoetxeatarrak

Zur ta Harri Bizkaiko Txalaparta Taldea

Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea

Hondarribiko TUKUTUN Txalaparta Taldea

TXALAPUNK Gasteizko Txalapartariak

Kaskanteko TXALAPARTARIK

Txalaparta-Txontxongilo Taldea

II / 2
Irudi artxiboa 18. Txalaparta Festa; Hernani; 2004

Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun

Emaile ezberdinak:

BRIGANTHYA Taldea

Hernaniko Bertso Eskolako Bertsolariak

Simon Goikoetxea

Olatz Aramendi

Ixabel Zuanabar

Amaia Zuaznabar

Lapurdiko Txalapartariak

Txantreako Txantxata Taldea

Urretxuko Zuhaitzaren Kolektiboa

Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea

Kontraplas Taldea

TXALABERRI Gasteizko Txalaparta Taldea

II / 1
Irudi artxiboa 17. Txalaparta Festa; Hernani ; 2003 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: AZTARNAK Kolektiboa Mari Karmen Zuaznabar Pello Uranga Amaia Zuaznabar Ixabel Zuaznabar Simon Goikoetxea Aritz Goikoetxea Juan Mari Beltran Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Uharteko Zurgune Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Txalaparta Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Usurbilgo Kirikoketa Taldea Gasteizko Kolpez Kolpe Txalaparta Taldea Burrunba Perkusio Taldea II / 1
Irudi artxiboa 16. Txalaparta Festa; Hernani; 2002 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Josu Goiri KUKAI Dantza Taldea Hernaniko Musika Eskolako Ttakun Ttan Ttakun Taldea Mari Karmen Zuaznabar Peio Uranga Ixabel Zuaznabar Amaia Zuaznabar Joseba Zuaznabar Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Errotxapeako 'Jotakun' Taldea Durangoko Txalapartariak Irungo Txalapartariak Zigoitiako TXUKKUN Txalaparta Taldea II / 1
Irudi artxiboa 15. Txalaparta Festa; Hernani; 2001 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: OREKA TX Txalaparta Taldea TXALAMAKO Txalaparta Taldea ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA (Urretxu) BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako UTT (Uharteko Txalaparta Tailerra) ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea (Sestao) Hernani Eskolako Ttaku-Ttan-Ttakun Taldea ZURARTEAN Taldea II / 1
Irudi artxiboa XIV. Txalaparta Festa; Hernani; 2000 Egilea: Ttakun ttan ttakun eta OARSO Telebista Emaile ezberdinak: ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea AUKERAN Taldea Madrilgo Txalaparta Eskola ZURARTEAN Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola Ramon Goikoetxea, Asentsio Goikoetxea eta Jon Urbieta Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak Arabako TTUKUNAK (Gasteizko Txalaparta Taldea) Iparraldeko BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako Leitzako Txalapartariak Hernaniko Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Ugarte Anaiak II / 1
Irudi artxiboa 11.eta 12. Txalaparta Festak; Hernani; 1997/98 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Txakun Taldea: Txomin Larronde, Bixente Iriart, Vincent Thomas, Thierry Arribehaute, Fredo Chambon, Paxkal Indo Hernaniko Bertso Eskola; Aguraingo Txalaparta Eskola Amuteko Txalaparta Eskola Ttaku-Ttan-Ttakun Txalaparta Taldea Etzak Etsi Txalaparta Taldea (Bizkaia) Txomin eta Paxkal( Iparralde); Tuterako Txalapartariak Kontraplas Taldea II / 1
Irudi artxiboa X. Txalaparta Festa; Hernai; 1996 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Pello Zuaznabar Ramon Goikoetxea eta Peio Uranga Artze anaiak Beltran anaiak Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Koldo Donibane Garaziko Txalapartariak HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Udal Musika Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Hernaniko Bertso eskola II / 1
Irudi artxiboa 7-8-9. Txalaparta Festak; Hernani; 1993/94/95 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar- Ramon Goikoetxea Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Josu; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Araiako 'GERLA BETI' Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Peio Uranga(Peio Zuaznabarren biloba) Sestaoko KOLPEZ KOLPE bikotea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal; Hernaniko Txalaparta Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Francisco Javier Sánchez González 'ZURZURIBAI' Emanaldi Berezia Antoni Ripoll eta Hernaniko Ttakun-Ttan-Ttakun Ramon Goikoetxea, Pilar Goikoetxea eta Juan Mari Beltran Donibane Garaziko Filipe eta Mikel Araiako HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola II / 1

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.