Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua

Orria: 10 Guztira: 306 (15264 erregistro)

0
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2016-10-22; HM Udazkena; Berpizkundeko Musika; Jon Elizalde eta Pirenaeus consort; Carles Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Iago Irixoa (Perkusioa); Jordi Argelaga (Txirimia eta flautak); Noemi Argell (Tiorba); Jon Elizalde (Cornettoa, xirula eta txurulak); Carles Belda

SMEDIA1/bid_2011-2020/2016
Fonoteka Casse-Noisette Ballet; The Nutcracker; Trepak; Danse des Mirlitons; Tschaikowsky

Tschaikowsky;

Tchaikovsky, Peter Ilich

Biltegia Landetxe
Fonoteka Cavalleria Rusticana; Intermezzo e Coro; Mascagni

Mascagni, Pietro Antonio Stefano

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse; Op. 34, Nº 2; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Stabat Mater; Motette; Palestrina

Palestrina, Giovanni Pierluigi da

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse; Op. 34 Nº1; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Love's Dreamland Waltz; Roedder, Otto

Roedder, Otto

Biltegia Landetxe
Fonoteka La Fileuse; Raff

Raff, Joachim

Biltegia Landetxe
Fonoteka Grande Polonaise; Chopin; E Flat, op.22 ; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Berceuse; Op. 57; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Lohengrin ; Solo and chorus Farewel I, Dear Swan; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Fantasie Impromptu; Op. 66; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Valse de Concert; Wieniawski

Wieniawski, Józef

Biltegia Landetxe
Fonoteka Sylvia; Pizzicato and Valse Lente; Delibes

Delibes, Léo

Biltegia Landetxe
Fonoteka Polonaise; Op.40, Nº1; Chopin

Chopin, Frédéric

Biltegia Landetxe
Fonoteka Tannhauser; Act2. Scene4-March; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Lohengrin; Elsa's Dream; Wagner

Wagner, Richard

Biltegia Landetxe
Fonoteka Stabat Mater; Chorus-Amen; Rossini

Rossini, Gioachino

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2016-04-23; HM Udaberriko kontzertua; Hernani Musika Eskolako txistulariak; Xeremiers de Muro; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Hernani Musika Eskolako txistulariak; Iñaki Eguren (zuzendari), Idoia Ansorena, Jon Ansorena, Patri Arozena, Ander Arandia, Haritz Ezeiza, Aitziber Garin, Edorta Lizarraga; Xeremiers de Muro

SMEDIA1/BID_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2012-06-02; HM Udako kontzertua; Juan Mari Beltran; Fernando Jalon; Xirolarrua eta dultzaina; Paco Díez; Cancionero sefardí; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Fernando Jalon; Paco Díez

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2013-10-19; HM Udazkeneko kontzertua; Artur Blasco; Recuperación del acordeón diatónico en Catalunya desde el Pirineo; Hernaniko albokariak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Artur Blasco; Carles Belda; Tapia eta Leturia; Imanol Iturbide; Hernaniko albokariak; Aitor Larrañaga; Ixiar Jauregi; Errege Belda; Haritz Ezeiza; Sebastián Uztarroz; Joseba Matías; Beñat García; Jon Aizpuru; Irati Galdeano; Ardaitz García; Juan Mari Beltran; Maddi Soroa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Fonoteka Symphony; Nº 1, Op. 21. ; Adagio-Allegro Vivace; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Fonoteka Synphony; Nº 5. Allegro con brio; Beethoven

Beethoven, Ludwig van

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2015-10-17; HM Udazkeneko kontzertua; Behi Bideko Andere Xuriak; GRUPO KAÑACHAMA; Txile; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Behi Bideko Andere Xuriak; Marie-Hirigoien Bidart; Mirentxu Agerre; Pantxix Bidart; GRUPO KAÑACHAMA (CHILE); Kristian Guerrero; Héctor Guerrero; Javier Ignacio Larrayoz “Larri”

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-12-26; HM Neguko Kontzertua; Tonada Asturiana; Anabel Santiago; David Varela; Xoxote Banda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Anabel Santiago; David Varela; Xoxote banda; Ioritz Goizueta; Luis Mari Gartzia "Txilin"; Joakin Maria Megara; Mario Eguskitza; Julen Estomba; danborjolea; Joxean Alberdi; A. Rekarte (aurkezlea); Inazio Izagirre; Joseba Mendiola (dantzaria); Jose Mari Irastortza

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-07-04; HM Udako Kontzertua; Oiartzun; Doneztebe plaza; Konogan an Habask & Yann Pelliet; Aiko taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Konogan an Habask; Yann Pelliet; Aiko taldea; Sabin Bikandi; Patxi Laborda Larrea; Amaiur Cajaraville Garmendia; Alvaro García Martínez; Larraitz Artetxe Arrien; Irune Arrizubieta Agirreamalloa; Ainhoa Odiaga Arizmendiarrieta; Vicent Zaragoza Llorca (?); Txus Aranburu Susperregi (?)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Fonoteka Mimosa; Schneider

Schneider

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2015-05-16; HM udaberriko kontzertua; Germán Díaz; David J. Herrington; Ernioko magalean; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Germán Díaz; David J. Herrington; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Fonoteka Lucia di Lammermoor; Overture; Donizetti

Donizetti, Gaetano

Biltegia Landetxe
Fonoteka Orphee aux Enfers; Selection ; Offenbach, J.

Offenbach, Jaques

Biltegia Landetxe
Fonoteka Peer Gynt; Op.46, Nº1; Daybreak. The Death of Aase; Grieg, E.

Grieg, Edvard

Biltegia Landetxe
Irudi artxiboa 2014-03-15; HM Udaberriko kontzertua; Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; Dominic Keogh; Paddy Kerr

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-12-27; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Donostiako txistulariak; Ringorrango; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Donostiako txistulariak; Jose Inazio Ansorena, Jon Irazoki, Aitor Arozena, Agustin Laskurain; Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-10-25; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ezberdinak Gaitero Banda; Aurkezlea: Kepa Pinedo; Madlot; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Ezberdinak Gaitero Banda; Joxe Antonio Peciña Sáez de Cámara (Gaita 1ª); Félix Vicente Pedrosa (Gaita 2ª); José Miguel, Txemi, Napal Urdiain (Tambor); Judica Lookman: diatonic accordions, Dutch bagpipes, cow horn; Bert Lotz: Dutch bagpipes, cow horn, shawm, vocals; Roald Keuning: hurdy-gurdy; Imanol eta Iñigo

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-07-12; HM Udako kontzertua; H- Eden; Lapurdi; L'UVA GRISA; Italia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: L'UVA GRISA; Gilberto Casali (pianoforte - fisarmonica); Antonio Coatti (trombone - bombardino - conchiglie); Emanuela Di Cretico (flauto dolce e traverso - ocarine); Lucia Mazzotti (canto); Pierluigi Ottaviani (canto - bidone); Aldo Veronesi (Violino); Mario Venturelli (Violino); Gualtiero Gori (canto - mandolino - percussioni); Mirco Malferrari (canto - chitarra - organetto - cucchiai); Giuliano Albini detto Julko (canto - chitarra); bailadores; H- Eden; H- Eden taldea; Maddi Zubeldia (gitarra eta ahotsa); Xano Urtxegi (soinua); Unai Zubeldia (buzuki eta flautak); Antton Arrizabalaga (pianoa); Iñaki Officialdeguy (perkusioak)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Biblioteka MUSIK INSTRUMENTEN BAU 2018

DICTUM

Taldeak 1 / 5
Biblioteka MEMORIA AIE; 2018

AIE; Artistas intérpretes o ejecutantes sociedad de gestión

Taldeak 5 / 5
Biblioteka Méthode d'aprentissage et partitions pour boha, cornemuse landaise

Yan Cozian;

Alain Bonte

VIII / 6
Biblioteka Galegoekin Bapo; La influencia gallega en la música folclórica de Euskal Herria;

Gorka Bravo Barreiro

Taldeak 1 / 5
Biblioteka Un drama lírico empezado: Larraldeko lorea del P. Donostia y A. Campion;

Teresa Zulaica Arsuaga:

José Barroso Castro;

María Pardavila Neira;

P. Donostia;

A.Campion;

Taldeak 2 / 4
Cuadernos de Etnología y Etnografía de Navarra; nº 92;

Ricardo Gurbindo Gil;

Orreaga Ibarra Murillo;

Mª Amor Beguiristain Gúrpide;

M.ª Rosario Mateo Pérez. Pablo Orduna Portús;

Josune Aznarez Alkat;

Joxepe Iribaray Gil;

José M.ª Muruzábal del Solar;

Josu Narbarte Hernandez. Eneritz Varona Zaballa;

Juan Karlos Lopez-Mugartza Iriarte;

Pablo Antoñana Chasco;

Suberri Matelo Mitxelena;

Naiara Ardanaz-Iñarga;

XVI / 5
Irudi artxiboa 2013-08-24; HM Udako kontzertua; Alkarkide Txaranga; De Dysted Spillefolk; Danimarka; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alkarkide Txaranga; Akordeoiak: Ramon Iturripea, Iñaki Vidal , Maddi Bediaga. Saxofoiak: Xanti Esnaola eta Jaime Santiago. Txirula eta ttun-ttuna: Mixel Manterola. Perkusioa: Pablo Hernandez, Xabier Urbieta eta Iñaki Esnaola; De Dysted Spillefolk; Palle F. Nielsen (zuz.)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa 2013-12-28; HM Neguko kontzertua; Beltxaren bikotea; Os Miñotos; Os Minhotos; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lina Andueza; Ana Telletxea; Mikel Petrirena; Os Miñotos; Alberto Castro (Gaita, Pandeiro, Pandeireta, Bombo); Bruno Villamor (Gaitas (Re, Do, Sol), Zanfona, Requinta, Pandeireta, Tamboril), Paula Fernández (Acordeón), Vitor Otero (Zanfona, Gaitas, Percusións), Xaneco Tubío (Tamboril, Pandeiro, Pandeireta, Tixoletas, Ferriño), Mónica Fernández (bombo)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa HM Neguko Kontzertua; 2012-12-29; Alba Gutiérrez eta Yoni Martínez; Joka Taldea; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Alba Gutiérrez (voz, percusiones y rabel); Yoni Martínez (voz, percusiones y gaita); Beinat Izagirre; Ander Blasco; Josu Cabrero

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2011-10-15; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran

SMEDIA1/BID_2011-2020/2011
Fonoteka Donosti Maitia; Kopia

Jose Antonio Larrañaga "Urko"

III / 6
Fonoteka Manojito de cantares

Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

VI / 6
Fonoteka Oihaneko zühainetan (kopia)

Hainbat emaile; Arño "Belhi" Bidalun; Niko Etxart; Maddi Oihenart; Etchegoyhen ahizpak; Lerrory anai arrebak; Maika & Mixel Etxecopar; Lucien "Joa" Larraus

III / 6
Fonoteka Buhaminak; Kantu Kanta Kantore; Baionako emazte kantu taldea; Le choeur de femmes

Buhaminak; Maite Etchemendy Achiary; Marie Jo Apeçarena Burucoa; Anne Camy; Patricia Cazemajor; Marie H. Chourrout; Katty Darrieux; Zabou Dupeyron; Mirentxu Echegaray; Véronique Etchart; Geraldine Etcheveste; Annie Gsatambide; Isabelle Gorbière; Momo Graciet; Maritxu Harinordoquy; Maite Harrichoury; Joëlle Hustu; Martine Iriart; Cecile Lafitte; Henriette Lapegue; Maitena Lapeyre; Françoise Larralde; Sophie Larrandaburu; Yvonne Larrieu; Maixoxe Martinon; Virginie Petuaud Létang; Pascale Pouquet; Germaine Quihillalt; Nicole Saldubéhère; Laure Sauces; Anne Marie Turquer; Pantxika Urruty

VI / 7

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.