Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (EUROPA -> EUSKAL HERRIA)

Orria: 1 Guztira: 152 (7581 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Biblioteka Txistulari aldizkaria 262; Apirila-Maiatza- Ekaina

MIKEL ARANBURU URTASUN;

LEIRE GOÑI IRADI;

JOSE MARI ESPARZA ZABALEGI;

ANDER LASA ARANBURU;

XABIER OLAZABAL ETXEGIA;

JOSE IGNAZIO ANSORENA MINER;

IÑAKI EGIGUREN ETXEBEGUREN;

JOSE IGNAZIO ANSORENA;

ELEDER ITURRIETA ZUGADI;

I / 2
Biblioteka OIARTZUN; 2021

Ezberdinak;

Oiartzun Urtekari Batzordea: Iosune Cousillas Aramendi, Joxan Eizmendi Garate, Mattin Kazabon Cousillas, Goiatz Labandibar Arbelaitz, Jaione Ugaldebere Sarasua;

Azala: Onintza Etxebeste Liras

XVIII / 1
Fonoteka JALGI HADI MUNDURA. Basque Impressions III

Aitor Amilibia;Josean Hontoria; Elur Arrieta; Sylvia Gutierrez;

III / 7
Fonoteka TranpAldo

Joseba Tapia; Jon Celestino; Ibon Irixoa; Asier Ituarte; Leire Berasaluze; Nerea Erbiti; Kristina Aranzabe; JexusmAranburu "Txus"; Iñigo Telletxea; Iker Uriarte; Xabier Leturia;

III / 7
Biblioteka Dultzaina errepertorioa - Taldean jotzeko oinarrizko doinuak - Bigarren tanda;

Iñaki Eguren

XVIII / 4
Biblioteka Neskatxa ( Habanera vasca);

Juan de Callejón y Villoch;

XVIII / 4
Biblioteka San Fermin de Iruña. Marcha - Tamborrada;

P. Olazarán de Estella;

XVIII / 4
Biblioteka Preludios Vascos para piano (cuaderno 2º)

P. Jose Antonio de S. Sebastian

XVIII / 4
Biblioteka ¡ Maitechu mia...! (Zortziko)

Emilio G. Del Castillo (Letra);

Francisco Alonso (Músika);

XVIII / 4
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 16. JARDUNALDIAK: KULTUR ONDAREAREN KUDEAKETA ETA HEDAPENA; 2017-03-29; 2017-04-02; Oiartzun; Soinuenea

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Gerrit van der Veer, Isabel Hernando Collazos, Manel Barcons Carbonell, Alfonso Fernández, M. Concepción Losada Vázquez, Miguel García, Jorge Galván del Río, Rosa Ramírez, Maddalen López la Calle, Iosune Cousillas, Juan Mari Beltran, Emilio Xabier Dueñas, Xabier Etxabe, Sergio de la Ossa, Itziar Navarro, Amparo Lozano, Maria Jesus Zugarramurdi, Arantxa, Ainhoa eta Maider Ansa

Smedia1/bid_2011-2020/2017
Biblioteka Txistulari aldizkaria 261; Urtarrila-Otsaila-Martxoa;

IÑAKI EGUREN ETXABEGUREN;

AGUSTIN ERASO;

IÑAKI EGUREN ETXABEGUREN;

ION GARMENDIA ANFURRUTIA;

JOSE IGNACIO ANSORENA MINER;

I / 2
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 15. JARDUNALDIAK: HIRU MUSEO, HIRU MUSIKARI, HIRU HISTORI, HIRU PROIEKTU, HIRU BIZITZA; 2016-09-02; 2016-09-04

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Aitor Arozena; Anaitz Arozena; Angelo Arribas; Manuel Pérez; Iñaki Eguren; Joaquín Díaz; Mario Correia; Juan Mari Beltran; Xabier Etxabe; Errege Belda; Ander Barrenetxea; "BRIGADA VICTOR JARA"; Catarina Moura; Luís Pedro Madeira; Luís Peixoto; Quiné Teles

Smedia1/bid_2011-2020/2016/2016-09-2,3,4.hm 15.jardunaldiak/BDMV/STREAM
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 14. JARDUNALDIAK: DANTZA PLAZAN; 2015-11-14; 2015-11-15; Soinuenea; Oiartzun; Donostia

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Emilio Xabier Dueñas; Xabier Etxabe; Sabin Egiguren; Patxi Perez; Antònia Oliver Martorell; J. A. Urbeltz; Antònia Oliver Martorell, Josu Larrinaga, Jon Fernandez; ES REVETLERS

Smedia1/bid_2011-2020/2015/2015-11-14,15.hm14.jardunaldiak/BDMV/STREAM
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 11. JARDUNALDIAK; Herri Musika Bildumak; 2012-11-17; 2012-11-18; Oiartzun

Egilea: Soinuenea; Emaileak: José Luis Loidi,  Lourdes Yarza, Juan Mari Beltran Argiñena, Alfonso Fernández García, Ana Telletxea, Mikel Lasarte, Jon Ansorena, Iñaki Eguren, Haritz Ezeiza, Diego de Vera, Lizarrako gaiteroak, Salvador Martínez, Juan Carlos Duñabeitia eta Gorka Sarasa, Lara Mitxelena, Haritz Ezeiza,  Sebastián Ustarroz, Ixiar Jauregui.

Smedia1/bid_2011-2020/2012/2012-11-17,18.oiartzun.hm11.jardunaldiak
Fonoteka Eunate

Josetxo Goia-Aribe;

Diego Gil Arbizu;

III / 7
Biblioteka DANTZARIAK 65

XABIER ETXAIDE ZULAIKA;

LEZOKO TRAPUJALE INAUTERI ELKARTEA;

EMILIO XABIER DUEÑAS;

XABIER ETXABE ZULAIKA;

AITOR ALAVA ZURIMENDI;

KEPA FERNANDEZ DE LARRINOA;

JOSU GOIRI ITURRIZAR;

JOSU GOIRI ITURRIZAR;

AINGERU BERGUICES;

JOSÉ ALFONSO ANTEQUERA CHAVEZ;

BIHOTZ ALAI DANTZA TALDEA;

BYDEJ;

IV/ 2;
Fonoteka Sarrabete

Rafael Ariza;

Beñat Osinaga;

Iñaki Telleria,

Josep Maria Ribelles;

III / 7
Fonoteka FESTIVAL DES CHANTEURS SOULETINES / XIBERUKO ZOHARDIA / B

Maite Mugordoy et le Groupe;

1. Xiberuko zohardia (Compositeur Souletin Contemporain);

Les freres Héguiaphal;

2. Goizian argi hastian (Etchahoun);

3. Ai zer plazera (Etchahoun);

4. Aimun (Air de Pastorale;

Luro, Uthurriborde et Agor (avec Beñat);

5. Bedatchia (Compositeur Souletin Contemporain);

6. Txori erresiñola (Compositeur Souletin Contemporain);

7. Aitzina gaztik (Compositeur Souletin Contemporain);

Lohidoy et le groupe;

8 Maiïtia nun zira (Etchahoun);

Les soeurs Phordoy;

9. Jiten direnin herriko bestak (Compositeur Souletin Contemporain);

10. Egun aldia pare gabea  (Compositeur Souletin Contemporain);

Latxikana et Négueloua;

11.Bortu txoria (Compositeur Souletin Contemporain);

Latxikana, Négueloua et Ahanchet;

12. Eliza besta (Latxikana);

Chuburu et le groupe;

13. Etchahounen laïdua (Compositeur Souletin Contemporain);

Marie-Aimée Etchegorry;

14. Irustarzuna (Compositeur Souletin Contemporain);

15. Kattalin (Chant Populaire);

 Ahanchet et Négueloua;

Gaztentako (paroles Marcelin Héguiaphal);

III / 4
Fonoteka FESTIVAL DES CHANTEURS SOULETINES / XIBERUKO ZOHARDIA / A

Groupe.

1. Agur Chiberoua (Etchahoun);

Etxahun fils et Etchandiber.

2. Anai Etxenda eskuntu (Etchahoun);

3. Espous espousen khantoria (Etchahoun);

4. Biskaia, Gipuskoa eta Xibero (Etchahoun);

5. Laïda pilotaria (Etchahoun);

6. Sant Antoni (Etchahoun);

Maite Mugordoy et Latxikana;

7. Agorrilako asken egunak (Latxikana);

8. Juran den egunin (Chant populaire);

9. Igantia jun zenian (Latxikane);

Chuburu et le groupe;

10 Libro etchen (Etchahoun);

Les freres Hardoy et Chaubiet;

11. Lagunak ari zaïzku (Chant populaire);

12. Gotaneko khantoria (Etchahoun);

13. Thomas (Chant populaire);

14. Zeluko izar eder garbia (Chant populaire);

Les freres Eraçarret;

15. Xahakoua (Compositeur Souletin Contemporain);

16. Eskual Herriko plazetan (Latxikana);

17. Donibane (Compositeur Souletin Contemporain);

Groupe;

Agour Maule (ez ?);

Ahanchet et Néguéloua;

18. Nik badit maitetto bat (Chant populaire);

19. Enderenobat (Chant populaire)

20. Ahunski bortian (Latxikane)

III / 4
Fonoteka HM Udako kontzertua; 2002-07-06; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Lizarrako Gaiteroak

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lizarrako Gaiteroak/Gaiteros de Estella, Salvador Martinez Garate (1. gaita), Juan Carlos Duñabeitia Cardiel (2. gaita), Aitor Gil Moler (danborra)

TORNOLA/AUDIO_02/HM KONTZERTUAK
Biblioteka Navarra /Música

María Gembero- Ustárroz

XVIII / 4
Fonoteka LURRA UR HAIZE

ALBOKA;

Alan Griffin;

Joxan Goikoetxea;

Juanjo Otxandorena;

Xabi San Sebastian;

Amets Arzallus;

Alex Sarudi;

Mikel Urdangarin;

Eñaut Elorrieta;

Eñaut Agirre;

Landarbaso abesbatza;

Ainhoa Larrañaga;

Iosune Marin;

Fiachra Mac Gabham;

Peter Maundt;

Juan Arriola;

Iosune Marin;

Arkatza Miner;

David Escudero;

Jon Mari Beasain;

Iain Macleod;

Silvio Teot;

III / 7
Fonoteka KREOLE

Bitartean;

Garazi Navas Mundiñana;

Sebastian Uztarroz;

Haritz Ezeiza Zabala;

Ixiar Jauregi Loiarte;

V / 10
Fonoteka ARINEKETAN

Iñar Sastre;

Jagoba Astiazaran;

Juan Casado;

Eñaut Elorrieta;

Joana Ortega;

Ainara Ortega;

V / 10
Fonoteka BIGA, itsas ertzeko euskal soinuak;

DESBERDINAK;

Felipe Murillo;

Jesús Aldalur;

Igor Arroyo;

Audra Almanaityte;

Imanol Urkizu;

Daniel de Oliveira;

Josu Elberdin;

Gorka Miranda;

Pili Anuncibay;

Alberto Lasa;

V / 10
Fonoteka MUDA

Thierry Biscary;

Jeremie Garat;

Joël Merath;

Amaiur Cajaraville;

Vianney Desplantes;

Mixel Ducau;

Didier Bousquet;

Carlos Noain;

Claudine Arhancet;

Laura Etchegoyhen;

Ana Telechea;

Itziar Navarro;

Patxi Amulet;

Diogo Mendes;

Michel Claudio;

Patxi Amulet;

Mikel F. Krutzaga;

Nicolas Armendariz;

V / 10
Fonoteka EZKILA. Viaje musical desde el pirineo hasta el Ebro. Piriniotik Ebro alderaino bidai musikala;

Gaiteros de Tudela / Tuterako gaiteroak

V / 10
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 10. JARDUNALDIAK: Erromatarren eta Baskoi haien musikaren inguruan; 2011-07-15; 2011-07-16

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Mertxe Urteaga, Daniel García, Daniele Ercoli, Gaetano Delfini, Roberto Stanco, Cristina Majnero, Juan Mari Beltran

Smedia1/bid_2011-2020/2011
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 9. JARDUNALDIAK: Inauterien Joan-Etorria. Emanaldi-prozesuak eta formulak; 2010-11-27; 2010-11-28

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Carlos Ortiz de Zarate, Oier Araolaza, Ernesto Dominguez, Miren Irigoien, Gari San Jose, Josu Larrinaga, representante del Carnaval de Salcedo, representante del Carnaval de Zalduondo, Jean-Raymond Mailharrancin, Beskoitzeko dantzariak, Oiartzungo dantzariak,

SMEDIA1/bid_2001-2010/2010/2010-11-27,28.hm9.jardunaldiak
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 8. JARDUNALDIAK: Erakundeetako Danbolintero ofiziala; 2009-11-28; 2009-11-29

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran, Garikoitz Mendizabal, Xavier Orriols, Eneko Espino, Els Ministrers de la Vila-Nova, Errenteriako udal txistulari taldea, Isabel Pla, Paquita Roig, Jose Inazio Ansorena, Mikel Aranburu, Carmen Rodríguez Suso,

//SMEDIA1/bid_2001-2010/2009
Biblioteka Caubet gogoan

Jean Mixeel Bedaxagar;

Titika Rekalt;

Juan Mari Beltran Argiñena;

XI
Fonoteka Caubet gogoan

Jean Mixeel Bedaxagar;

Titika Rekalt;

Juan Mari Beltran Argiñena;

XI
Fonoteka SASI ARDIAK tradizko

Pauline Lafitte;

Maider Martineau;

Vianney Desplantes;

Jokin Irungaray;

V / 10
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN 7. JARDUNALDIAK: Kanpaiak eta ezkilak; 2008-11-29; 2008-11-30

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Patxo Fernandez de Jauregui; Francesc Llop i Álvaro; Anton Mari Aldekoa; Francesc Llop i Bayo; Juan Mari Beltran; Kepa Pinedo; José Luis Albisua; Francesc Llop; Ángel de la Torre; Gorka Medinabeitia; Arientzako kanpai jole eskola

SMEDIA1/bid_2001-2010/2008
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN VI. JARDUNALDIAK: ALBOKARIEN HERNANIKO XIV. TOPAKETA; 2007-11-17; 2007-11-18

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Paolo Zedda; Andrea Pisu; Manu Gojenola; Juan Mari Beltran; Dani García de la Cuesta; Caroline Philips; Mixel Ducau; Beltran seikotea; Ander Barrenetxea; Aitor Beltran; Aitor Gabilondo; Miriam F. Atxaerandio; Jasone Camara; Usurbilgo Albokari Taldea; Unai eta Beñat Gaztelumendi; Hernani Musika Eskolako albokari taldea; Bizkaiko Albokale taldea

SMEDIA1/bid_2001-2010/2007
Soinu-tresnak TXALAPARTARI TXAPELKETA 1971 KOPA

Ez dakigu.

Erakusketa; idiofonoak
Soinu-tresnak KALAKA

Elizalde Ganzarain abizeneko norbaitek egina. Alegiako (Gipuzkoa), San Juan kaleko 30 zenbakiko Elixalde-enea etxekoa.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Soinu-tresnak KALAKA

Elizalde Ganzarain abizeneko norbaitek egina. Alegiako (Gipuzkoa), San Juan kaleko 30 zenbakiko Elixalde-enea etxekoa.

Erakusketa biltegia; idiofonoak
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN V. JARDUNALDIAK: Panderoaren inguruan; 2006-11-25; 2006-11-26

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Euskal Herriko Trikitixa Elkartea; Pontevedrako Conservatorio de Música Tradicional y Folque de Lalín; Xose Luis do Pico; Gabriel González Villalba; Xabier Leturia; Imanol Urkizu; Mutriku; Davide Salvado; Marcelo González; Kepa Arrizabalaga; Roberto Etxebarria; Ander Lizarralde; Arkaitz Oiartzabal Xamoa; Trikitilariak; Zumarragako trikitixa

SMEDIA1/bid_2001-2010/2006
Soinu-tresnak KORNETA; EHIZARAKO KORNETA

Elless. Modele depose. Made in France.

Erakusketa biltegia; aerofonoak
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN IV. JARDUNALDIAK: Danboliteroen iragana, oraina eta geroa; 2005-11-26; 2005-11-27

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Alberto Jambrina; Mikel Aranburu; Garikoitz Mendizabal, Iñaki Eguren, Ismael Yagüe, Raúl Madinabeitia, Iñaki Eguren; Aitor Arozena; Baztango Xulubitariak: Patxi Larralde eta Jose Migel Iriarte; Bilboko udal txistulari banda; Trikitilariak; Donostiako udal txistulari banda; Sabin Bikandi

SMEDIA1/bid_2001-2010/2005
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN III. JARDUNALDIAK: Herri musika eta herri dantza hezkuntza sarean; 3. Herri Musika Jardunaldiak; 2004-11-27; 2004-11-28; Oiartzun; Soinuenea

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Juan Mari Beltran; Euskal Dantzarien Biltzarra; Xabier Mendizabal; Ikastolen Elkartea; Iñaki Etxezarreta; Emilio Xabier Dueñas; Iñaki Eguren; Mendigaña Gorostiaga; Josep Alba; Joan Serra; Maria Antònia Pujol; Iñaki Irigoien; Josu Larrinaga; Jon Fernandez; Carme Balagué; Ikastola-Eskoletako dantza ataldeak: Oiartzungo Haurtzaro Dantza Taldea, Basurtoko Beti Jai Alai Dantzari Taldea, Dantzari Dantza eta Gorulari, Gasteizko Eguzki lore taldea eta Armentia Ikastolako taldea, Otsagiko Grupo de Danzas 'Txiki' Nuestra Señora de Muskilda, Grupo de danza del Aula de Música Tradicional i Popular en Tortosa; Patxi Perez; Oiartzungo Bertso eta Trikitixa Eskolak; Hernani eta Igeldoko Txistulariak; Bizkaiko Albokariak; Trikitilariak; Alkarkide Txaranga; Bizkaiko Gaiteroak Bukatzeko Lizarrako Larrain Dantza

SMEDIA1/bid_2001-2010/2004
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN II. JARDUNALDIAK: Herri Musika eta Herri Dantza; 2003-11-29; 2003-11-30

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Iñaki Irigoien; Jose Inazio Ansorena; Elías Martínez; Pedro Elosegi; Juan Mari Urruzola; Juan Mari Beltran; Iurretako dantzariak; Goizaldi dantza taldea; La Charanbita; Barkoxeko Dantzariak

SMEDIA1/bid_2001-2010/2003/2003-11-29,30.hm 2 jardunaldiak
Irudi artxiboa HERRI MUSIKAREN I. JARDUNALDIAK: Herri musika-bertsolaritza; 2002-11-30; 2002-12-01; Oiartzun; Soinuenea

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa;

Antolatzaileak: Soinuenea; Euskal Herriko Bertsozale Elkartea; Oiartzungo Bertso Eskola;

Babeslea: Oiartzungo Udala;

Laguntzaileak: Arritxulo Aterpetxea, Auzokalte Ergoiengo Auzo Elkartea, Oiartzungo Trikitixa Eskola, Lartaun Txistulari Taldea, Euskal Dantzarien Biltzarra;

Emaileak: Juan Mari Beltran; Joanito Dorronsoro; Andoni Egaña; Iñaki Eguren; Karlos Aizpurua; Arkaitz Goikoetxea; Joanito Mitxelena; Koxme Lizaso; Jon Enbeita; Jean Mixel Bedaxagar; Iñaki Irigoien; Xabier Amuriza; Jon Martin; Andoitz Antzizar; Mirari Martiarena; Arantzazu Martiarena; Miren Artetxe; Julen Zelaieta; Oiartzungo bertso eskolako beste kideak; Alaia Martin; Torrelavegako pandereterak (Virginia Arce; Beatriz García); Hernaniko dultzaineroak; Haritz Ezeiza; Tapia eta Leturia; Arkaitz Miner

SMEDIA1/bid_2001-2010/2002
Soinu-tresnak AKORDEOIA; SOINUA; SOINU-TXIKIA

EXCELSIOR. MARCA REGISTRADA. CASA INURRIETA. SAN SEBASTIAN.

Bastero-txiki Biltegia
Fonoteka Eskuaire

Juango Otxandorena;

Thierry Biscary;

Maika Etxekopar;

Arkaitz Miner;

Amaiur Cajaraville;

Fiachra Mac Gabhann;

Carlos Beceiro;

Bixente Martinez;

Ibon Ordoñez;

III / 7
Biblioteka DANTZARIAK 64

 JOSU LARRINAGA ZUGADI;

JOSU LARRINAGA ZUGADI;

LUIS ANGEL GAINTZA. JOSE LUIS ORBE DAÑOBEITIA;

TXOMIN ETXEBARRIA MIRONES;

GAURKO GASTEAK;

Urdaibai Dantza Taldea;

OLATZ HERNANDEZ MARTINEZ;

FERNANDO TAMAYO GOÑI;

JOSU LARRINAGA ZUGADI;

CARLOS ORTIZ DE ZARATE;

JOSE ALFONSO ANTEQUERA CHAVEZ;

JOSU LARRINAGA ZUGADI;

JAVIER LANA. RAQUEL UGARTONDO;

BYDEJ;

LEIRE ARRIETA;

AIZIBER MARTINEZ DE ALEGRIA;

BYDEJ;

IV/ 2;
Biblioteka ICÔNE. Modaren historiaren ikonoak / Iconos de la historia de la moda;

Jantziaren zentroa

XVII / 4
Biblioteka Baserritar jantzia. Herri langile baten aztarna / Vestigio de un pueblo trabajador;

Iraultza Dantza Taldea;

XVII / 4
Biblioteka Kantau edo errezau; Eako Abendua;

Eako Udala;

XV / 4

Cookieen kustomizazioa

Cookies Analytics

Webgune honek hirugarrenen cookieak erabiltzen ditu erabiltzaile kopurua zenbatzeko eta eskainitako zerbitzuari ematen zaion erabileraren neurketa eta azterketa estatistikoa egin ahal izateko. Horretarako, gure webgunean zure nabigazioa aztertu egiten da, eskaintzen ditugun produktu edo zerbitzuen eskaintza hobetze aldera, Google Anlytics cookiearen bidez.

Sare sozialetan partekatzeko cookieak

Sare sozialetan partekatzeko osagarri batzuk erabiltzen ditugu, sare sozialetan gure webguneko orri batzuk partekatu ahal izateko. Osagarri horiek cookieak jartzen dituzte, orria zenbat aldiz partekatu den ondo ikusteko.