Juan Mari Beltran Arguiñena Bilduma

Bilaketa aurreratua (Aerofonoak -> Mihiak)

Orria: 1 Guztira: 55 (2719 erregistro)

1
Aukera
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa 2019-09-15; HM Udako kontzertua; Albaola Itsas Kultur Faktoria; Pasai San Pedro; Gremio de Mareantes; Kostaldeko Soinuak; Juan Mari Beltran laukotea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Gremio de Mareantes; Oli Xiráldez; Gustabo Couto; Alex Balbuena; Xaneco Tubío; Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea Lasarte; Aitor Gabilondo; Ixiar Jauregi

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Irudi artxiboa Pelo gato 24; Cantigas e xogos para nen@s

Asociación de Gaiteiros Galegos; Emaileak: Sonia Lebedynski, Mercedes Arribe, Señora Carmen, Xabier Díaz, Xurxo Souto, Leilía, Fuxan os Ventos, Migallas, Charanga "Vai de Baile", Xosé Liz, Begoña Riobó, Pancho Álvarez, César Longa, Segundo Grandío, Paulo Nogueira, Magoia Bodega

V / 10 (Fonoteka)
Fonoteka Pelo gato 24; Cantigas e xogos para nen@s

Asociación de Gaiteiros Galegos; Emaileak: Sonia Lebedynski, Mercedes Arribe, Señora Carmen, Xabier Díaz, Xurxo Souto, Leilía, Fuxan os Ventos, Migallas, Charanga "Vai de Baile", Xosé Liz, Begoña Riobó, Pancho Álvarez, César Longa, Segundo Grandío, Paulo Nogueira, Magoia Bodega

V / 10
Fonoteka Kostaldeko soinuak; Kantuz kantu eta doinuz doinu euskal kostaldetik; Juan Mari Beltran

Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Aitor Gabilondo; Ixiar Jauregi; Javier Ignacio Larraioz "Larri"; Carlos Irigoien

III / 3
Soinu-tresnak HARMONIUM

Ez dakigu

Biltegia Landetxe
Fonoteka Arenig; Gwilym Bowen Rhys

Emaileak: Gwilym Bowen Rhys; Gwen Màiri; Patrick Rimes; Marit Fält; Tegid Roberts; Aled Wyn Hughes; Dafydd Rhys Hughes; Euros Bowen

VI / 9
Fonoteka Déixao andar...; Carapaus

Emaileak: Carapaus; Emilio Lois: gaitas, acordeón diatónico, pandeireta e voz solista no Pasodobre do Carneiro; Oli Xiráldez: frautas e berros; Sabela Galbán: acordeón e voz; Gustavo Couto: tambor, voz e aturuxos; Adrián Lareo: bombo e voz

II / 5
Fonoteka L'ARMÉE DU CHALUT; Pecheurs de chansons; Chants des gens de mer de Normandie, Bretagne, Vendée et Guadeloupe

Emaileak: Les Gogotiers; Maurice Artus; Césaire Berchel; Michel Colleu; Didier Quéval; Gaël Rolland; Pascal Servain; Bernard Subert; Yvon Subert; Francis Varis; Pierrick Lemou;

V / 6
Fonoteka Livres e loucas; Habelas Hainas

Emaileak: Habelas Hainas; Arantza Alfaia; Patricia Gamallo; Jara Ortiz; Sandra Tamayo; (convidadas:); Antía Ameixeiras; Pablo Dalama; Olalla Liñares; Manu Paino; Fernando Campos; Luz Fandiño

V / 10
Fonoteka Del Origen; Gaita-Brass

Emaileak: Gaita-Brass; Ricardo Oficialdegui Lizaur; César Jimeno Sánchez; David Jurio Iriarte; Fernando Rubio Berástegui; Javier Rubio Berástegui; Diego Jurio Iriarte; Imanol Izuriaga Pérez; Fermín Armendáriz Amatriain; Fran Catalán Yárnoz

VI / 10
Biblioteka Anuario da Gaita; 2018; Nº 33

JORGE LIRA;

FRITZ SCHNEIDER;

XOXE LOIS FOXO;

ERNESTO IGLESIAS ALMEIDA;

JAVIER PENA LOUZAO;

FERNANDO MOLPECERES;

MARCO FOXO;

CARLOS VILLANUEVA;

MARIO CORREIA;

X / 5
Irudi artxiboa 2016-09-04; HM Jardunaldiak; HM Udako Kontzertua; Donostia 2016; Manuel Pérez; Beltran hirukotea; Brigada Victor Jara; DIGITAL

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Manuel Pérez; Beltran hirukotea; Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; "BRIGADA VICTOR JARA"; Catarina Moura; Luís Pedro Madeira; Luís Peixoto; Quiné Teles

Smedia1/bid_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2013-04-13; HM Udaberriko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; JUAN ARRIOLA eta ARKAITZ MINER; Hariari tiraka; Alberto Jambrina; Pablo Madrid; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Arriola; Arkaitz Miner; Juan Mari Beltran; Alberto Jambrina; Pablo Madrid

Smedia1/bid_2011-2020/2013
Irudi artxiboa 2012-10-06; HM Udazkeneko kontzertua; Pablo Carpintero eta Rosa Sánchez; (Galizia); Amaia Zubiria eta Edorta Amurua; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Amaia Zubiria; Edorta Amurua; Rosa Sánchez; Pablo Carpintero; Gustavo Couto

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Irudi artxiboa 2012-06-30; HM Udako kontzertua; Trio Trasiego (Andaluzia); Joseba Tapia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Trio Trasiego; Manuel Naranjo Loreto; José Cabral; José Aibar “Güibo”; Joseba Tapia; Ibon Irijoa (saxofoia); Iban Urizar (tronpeta); Asier Ituarte (tronboia); Ramontxo Vega (tuba); Jokin Irungarai (jazpana); Xabier Berasaluze "Leturia"

Smedia1/bid_2011-2020/2012
Irudi artxiboa 2011-07-16; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Arditurri; Oiassoko baskoiak; Ludi Scaenici; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ander Barrenetxea; Beñat Ralla; Aitor Gabilondo; Juan Mari Beltran; DANIELE ERCOLI; ROSSANA DAMIANI; ROBERTO STANCO; CRISTINA MAJNERO; GAETANO DELFINI

Smedia1/bid_2011-2020/2011
Soinu-tresnak DULTZAINA

Tutua: TXUNTXUN (Oiartzun-Alberite de Iregua) Fernando Jalón-Juan Mari Beltran. Montte baserrian gordetzen zuten dultzaina zahar baten kopia.

Pita: Jose Mari Sudupe Ibarbia "Montte" (Azkoitia, 1902-1982)

Erakusketa; aerofonoak
Irudi artxiboa 2009-04-04; HM Udaberriko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Roberto Etxebarria eta Kepa Arrizabalaga; Frans Hattink eta Dick Van Der Harst; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Roberto Etxebarria; Kepa Arrizabalaga; Frans Hattink; Dick Van Der Harst

SMEDIA1/urtez-urte/2009
Irudi artxiboa 2007-07-21; HM Udako kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Formatia Flueras (Moldavia); J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Formatia Flueras (Moldavia); Ghenadii Boldisor; Pavel Tiganas; Daniel Olarasu; J.M. Beltran, Luis eta Joxe Mari Astiasaran

SMEDIA1/urtez-urte/2007
Irudi artxiboa 2019-02-06; HM Neguko kontzertua; Caubet gogoan; Hermanos Ramos (Segovia); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: JEAN MIXEL BEDAXAGAR; TITIKA REKALT; JUAN MARI BELTRAN; Alfredo, Ricardo eta Luis Ramos; Pancho Sánchez

SMEDIA1/bid_2011-2020/2019
Irudi artxiboa 2018-12-16; HM Udazkeneko kontzertua; Bufalodre; Folketan; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bufalodre; Francesc Sans (sac de gemecs); Iris Gayete (flabiol, tamborín); Daniel Carbonell (tarota); Folketan; Javier Ortiz de Zarate; Luis Zulueta; Ramiro Lamas; Nerea García; Gorka Agirregabiria; Xurxo Gago; Fernando Baños; Aitor Gorostiza; Julen Murga

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2018-07-07; HM Udako kontzertua; Laguntasuna fanfarrea; Bohas orquestra (Okzitania); DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Bohas orquestra (Okzitania); Laguntasuna fanfarrea

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2018-05-05; HM Udaberriko Kontzertua; Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Vicente Prado Suárez "El Pravianu"; Celestino Rozada; Ezpelur Taldea; Tomás Díaz (Gaita 1era); Xabier Maritxalar (Gaita 2º); Joseba Lasarte ( Gaita 1era y percusión); Edurne Jauregui (Gaita 2º y percusión); Jesús Soria (Tuba); Shanti Díaz (Atabal)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2018-01-27; HM Neguko Kontzertua; GERGELYES; Ordago; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: GERGELYES; Veronika Gergely; Sergio de la Ossa; Olivier Cano; María Blanco; ORDAGO FOLK; José Luis Cantabrana Ochoa; José Antonio Fernández Ramírez; David Delgado Costana; Félix Pedrosa Garay; Alfonso Rojo Pliego

SMEDIA1/bid_2011-2020/2018
Irudi artxiboa 2017-10-07; HM Udazkeneko kontzertua; Joan Francés Tisnèr; Tralhaires; Alan Griffin; Aintzina; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Alan Griffin; Juanjo Otxandorena; Arkaitz Miner; Zigor Sagarna; Joxan Goikoetxea; Joan Francés Tisnèr

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-07-08; HM Udako kontzertua; Iñaki Arbelaitzi omenaldia; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Ixiar Jauregi; Ander Barrenetxea; Juan Mari Beltran; Orkatz Arbelaitz; Itziar Navarro; Manuel Pérez Becerro; Instituto de Identidades de Salamanca; Iñaki Zabaleta; Angel Unzu; Amaiur Cajaraville; Lorena Zalakain; Maddi Arana; Juantxo Zeberio; Migel Zabaleta (aurkezlea)

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-05-13; HM Udaberriko kontzertua; Luis Delgado; Maddi Oihenart; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Luis Delgado; Maddi Oihenart; Jérémie Garat; Oihan Oliarj-Ines

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2017-01-14; HM Neguko kontzertua; Larraungo herri-dantzak; Balbarda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Errege Belda; Ander Barrenetxea; Basakaitz dantza taldeko kideak; Xurxo Ordóñez; José Luis Escribano; Milena Fuentes; Darío Palomo; Javier Monteagudo

SMEDIA1/bid_2011-2020/2017
Irudi artxiboa 2016-10-22; HM Udazkena; Berpizkundeko Musika; Jon Elizalde eta Pirenaeus consort; Carles Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Iago Irixoa (Perkusioa); Jordi Argelaga (Txirimia eta flautak); Noemi Argell (Tiorba); Jon Elizalde (Cornettoa, xirula eta txurulak); Carles Belda

SMEDIA1/bid_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2016-04-23; HM Udaberriko kontzertua; Hernani Musika Eskolako txistulariak; Xeremiers de Muro; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Hernani Musika Eskolako txistulariak; Iñaki Eguren (zuzendari), Idoia Ansorena, Jon Ansorena, Patri Arozena, Ander Arandia, Haritz Ezeiza, Aitziber Garin, Edorta Lizarraga; Xeremiers de Muro

SMEDIA1/BID_2011-2020/2016
Irudi artxiboa 2012-06-02; HM Udako kontzertua; Juan Mari Beltran; Fernando Jalon; Xirolarrua eta dultzaina; Paco Díez; Cancionero sefardí; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Juan Mari Beltran; Fernando Jalon; Paco Díez

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2013-10-19; HM Udazkeneko kontzertua; Artur Blasco; Recuperación del acordeón diatónico en Catalunya desde el Pirineo; Hernaniko albokariak; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Artur Blasco; Carles Belda; Tapia eta Leturia; Imanol Iturbide; Hernaniko albokariak; Aitor Larrañaga; Ixiar Jauregi; Errege Belda; Haritz Ezeiza; Sebastián Uztarroz; Joseba Matías; Beñat García; Jon Aizpuru; Irati Galdeano; Ardaitz García; Juan Mari Beltran; Maddi Soroa

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa 2015-10-17; HM Udazkeneko kontzertua; Behi Bideko Andere Xuriak; GRUPO KAÑACHAMA; Txile; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Behi Bideko Andere Xuriak; Marie-Hirigoien Bidart; Mirentxu Agerre; Pantxix Bidart; GRUPO KAÑACHAMA (CHILE); Kristian Guerrero; Héctor Guerrero; Javier Ignacio Larrayoz “Larri”

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-12-26; HM Neguko Kontzertua; Tonada Asturiana; Anabel Santiago; David Varela; Xoxote Banda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Anabel Santiago; David Varela; Xoxote banda; Ioritz Goizueta; Luis Mari Gartzia "Txilin"; Joakin Maria Megara; Mario Eguskitza; Julen Estomba; danborjolea; Joxean Alberdi; A. Rekarte (aurkezlea); Inazio Izagirre; Joseba Mendiola (dantzaria); Jose Mari Irastortza

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-07-04; HM Udako Kontzertua; Oiartzun; Doneztebe plaza; Konogan an Habask & Yann Pelliet; Aiko taldea; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Konogan an Habask; Yann Pelliet; Aiko taldea; Sabin Bikandi; Patxi Laborda Larrea; Amaiur Cajaraville Garmendia; Alvaro García Martínez; Larraitz Artetxe Arrien; Irune Arrizubieta Agirreamalloa; Ainhoa Odiaga Arizmendiarrieta; Vicent Zaragoza Llorca (?); Txus Aranburu Susperregi (?)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2015-05-16; HM udaberriko kontzertua; Germán Díaz; David J. Herrington; Ernioko magalean; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Germán Díaz; David J. Herrington; Juan Mari Beltran; Andoitz Antzizar; Errege Belda

SMEDIA1/BID_2011-2020/2015
Irudi artxiboa 2014-03-15; HM Udaberriko kontzertua; Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emailea: Ibon Koteron; Niamh Ní Charra; Dominic Keogh; Paddy Kerr

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-12-27; HM Neguko kontzertua; Herri Musikaren Txokoa; Donostiako txistulariak; Ringorrango; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: Donostiako txistulariak; Jose Inazio Ansorena, Jon Irazoki, Aitor Arozena, Agustin Laskurain; Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-10-25; HM Udazkeneko kontzertua; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Ezberdinak Gaitero Banda; Aurkezlea: Kepa Pinedo; Madlot; DIGITALA

Egilea: Soinuenea-Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Ezberdinak Gaitero Banda; Joxe Antonio Peciña Sáez de Cámara (Gaita 1ª); Félix Vicente Pedrosa (Gaita 2ª); José Miguel, Txemi, Napal Urdiain (Tambor); Judica Lookman: diatonic accordions, Dutch bagpipes, cow horn; Bert Lotz: Dutch bagpipes, cow horn, shawm, vocals; Roald Keuning: hurdy-gurdy; Imanol eta Iñigo

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Irudi artxiboa 2014-07-12; HM Udako kontzertua; H- Eden; Lapurdi; L'UVA GRISA; Italia; DIGITALA

Egilea: Soinuenea; Emaileak: L'UVA GRISA; Gilberto Casali (pianoforte - fisarmonica); Antonio Coatti (trombone - bombardino - conchiglie); Emanuela Di Cretico (flauto dolce e traverso - ocarine); Lucia Mazzotti (canto); Pierluigi Ottaviani (canto - bidone); Aldo Veronesi (Violino); Mario Venturelli (Violino); Gualtiero Gori (canto - mandolino - percussioni); Mirco Malferrari (canto - chitarra - organetto - cucchiai); Giuliano Albini detto Julko (canto - chitarra); bailadores; H- Eden; H- Eden taldea; Maddi Zubeldia (gitarra eta ahotsa); Xano Urtxegi (soinua); Unai Zubeldia (buzuki eta flautak); Antton Arrizabalaga (pianoa); Iñaki Officialdeguy (perkusioak)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2014
Biblioteka Méthode d'aprentissage et partitions pour boha, cornemuse landaise

Yan Cozian;

Alain Bonte

VIII / 6
Irudi artxiboa 2013-12-28; HM Neguko kontzertua; Beltxaren bikotea; Os Miñotos; Os Minhotos; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Lina Andueza; Ana Telletxea; Mikel Petrirena; Os Miñotos; Alberto Castro (Gaita, Pandeiro, Pandeireta, Bombo); Bruno Villamor (Gaitas (Re, Do, Sol), Zanfona, Requinta, Pandeireta, Tamboril), Paula Fernández (Acordeón), Vitor Otero (Zanfona, Gaitas, Percusións), Xaneco Tubío (Tamboril, Pandeiro, Pandeireta, Tixoletas, Ferriño), Mónica Fernández (bombo)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2013
Irudi artxiboa HM Neguko Kontzertua; 2012-12-29; Alba Gutiérrez eta Yoni Martínez; Joka Taldea; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emailea: Alba Gutiérrez (voz, percusiones y rabel); Yoni Martínez (voz, percusiones y gaita); Beinat Izagirre; Ander Blasco; Josu Cabrero

SMEDIA1/BID_2011-2020/2012
Irudi artxiboa HM Udazkeneko kontzertua; 2011-10-15; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran; DIGITALA

Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Emaileak: Daniel Peral; Leire Astiasaran eta Luis Astiasaran

SMEDIA1/BID_2011-2020/2011
Fonoteka Manojito de cantares

Ringorrango; Agustín Gallego; Amelia García; Elisa Gallego; Fernando Martín; Laura Puentes; Mayra Pérez; Ruth Domínguez; Lucía Fraile

VI / 6
Fonoteka 2Daian

Ordago Folk; Jose Luis Cantabrana Otxoa; David Delgado Costana; Felix Pedrosa Garay; Alfonso Rojo Pliego; Jose Antonio Fernandez Ramirez

VI / 7
Biblioteka PIERRE CAUBET; "Petti Xübüko Arhane"

Edizioa: Juan Mari Beltran; Testuak: Iruñeko Gaiteroak, Juan Mari Beltran, Ttitika Rekalt; Jean Mixel Bedaxagar, Junes Casenave-Harigile

Fonoteka XI
Irudi artxiboa PIERRE CAUBET; "Petti Xübüko Arhane"

Edizioa: Juan Mari Beltran; Emailea: Pierre Caubet

Fonoteka XI
Fonoteka PIERRE CAUBET; "Petti Xübüko Arhane"

Edizioa: Juan Mari Beltran; Pierre Caubet

Fonoteka XI
Irudi artxiboa HM Udaberriko kontzertua; 2011-04-16; Oiartzun; Herri Musikaren Txokoa; Mugarik ez; Urmuli boskotea; DIGITALA

Mugarik ez; Flauta: Endika De Miguel; Txirula: Jose Inazio Elias; Trikitia: Julen Maestro; Pianoa: Jesus Mari Begoña; Bateria: Lander Bilbao; Urmuli boskotea; Nugzar Kavtaradze (zuzendari artistikoa, Duduki, Panduri eta ahotsa); Shalva Abramashvili (Duduki, Tschuniri eta ahotsa); David Jimshitaschvili (Salamuri, Duduki, Tschonguri eta ahotsa); Tamaz Mamaladze (Panduri eta ahotsa); David Ratiani (Duduki, Tschonguri eta ahotsa)

SMEDIA1/BID_2011-2020/2011